Avokadų aliejus

 
 
Apie produktą:

Avokadų aliejuje ypač gausu mononesočiųjų riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemą, galinčių padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Aliejuje taip pat nemažai vitamino E,  Šis aliejus pasižymi ypač aukšta smilkimo temperatūra (nerafinuotas smilksta prie 249, o rafinuotas prie 270 laipsnių Celsijaus), todėl aliejus tinkamas maistui ruošti aukštoje temperatūroje.

 

 

Avokadų tėvynė – Meksika ir Centrinė Amerika. Avokadų aliejus spaudžiamas iš sunokusių ar net pernokusių džiovintų vaisių minkštimo. Prieš spaudžiant aliejų, vaisiai nulupami, išimami kauliukai, susmulkinami ir džiovinami. Sudžiūvusios avokado skiltelės sutrinamos ir šaltuoju būdu spaudžiamas aliejus.

Avokadų aliejus yra drumstas, nuo gelsvos iki tamsiai žalios spalvos, priklausomai nuo rūšies ir augimo sąlygų. Žemesnėje temperatūroje šis aliejus tirštėja, pasidaro klampus.

Šiame aliejuje yra visko, ko reikia sveikatai ir grožiui – baltymų, angliavandenių, polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų A, B, E ir D, lecitino, sterolių, skvaleno ir kt. 

Avokadai ir jų aliejus nuo senų senovės naudojami maistui. Tačiau tai ir turtinga odos bei plaukų priežiūros priemonė. Tuose kraštuose, kur medžiai brandina šiuos vaisius, žmonės avokadų aliejų tepa ant odos, kad apsaugotų ją nuo neigiamo saulės poveikio. Šio aliejaus teigiamas poveikis sausai ir pleiskanojančiai odai buvo žinomas jau prieš tūkstančius metų.

Tai maitinantis, stangrinantis ir drėkinantis odą aliejus, tinkamas kasdienei veido, kaklo ir viso kūno priežiūrai. Ypač puoselėja brandžią, besiraukšlėjančią, sausą, vystančią odą. Ramina ir drėkina egzemos, psoriazės, dermatito kamuojamą odą.

Avokadų aliejų rekomenduojame jautriai paakių ir kaklo odai prižiūrėti; odos apsaugai nuo šalčio žiemą, vaikų odos priežiūrai; apsaugai nuo strijų nėštumo metu, sausų, nepaklusnių, slenkančių ir dažytų plaukų priežiūrai, kaip raminančią priemonę psoriazės ar egzemos pažeistai odai, masažams, ypač mišiniuose su abrikosų kauliukų ar migdolų aliejais, nagų stiprinimui ir augimui gerinti, odai drėkinti ir maitinti po saulės vonių, baseino, saunos ar pirties.

 

 

Įdomu

Avokadai priskiriami vaisiams, o tiksliau, uogoms. Didelės uogos su kaulu, kurios subręsta ant medžio, tačiau prinoksta nuskintos. Dar vadinami "avokadinėmis kriaušėmis" dėl savo formos. Avokadai neišbūna ant medžio, net jei jų niekas nenuskintų. Ilgainiui nukrenta patys ir dažniausiai, neprisirpę. Nukritę prisirpsta ant žemės. Vienas medis per metus gali subrandinti vidutiniškai iki 1200 vaisių.

 

Mūsų patarimai

Balzamas lūpoms su medumi

Paimkite lygiomis dalimis tarkuoto bičių vaško, sviestmedžių aliejaus, kakavos sviesto, vynuogių kauliukų aliejaus, avokadų aliejaus ir natūralaus medaus. Bičių vašką, sviestmedžių aliejų ir kakavos sviestą ištirpinkite vandens garų vonelėje. Įmaišykite vynuogių kauliukų ir avokadų aliejaus bei suminkštintą medų. Viską kruopščiai išmaišykite, kol gausite vienalytę masę. Supilkite į indelius, atvėsinkite ir naudokite lūpoms.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle