Juodgrūdžių sėklų (juodųjų indiškų kmynų)  aliejus

 
 
 
Apie produktą:
Juodgrūdžių aliejuje gausu nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač Omega-6 riebalų rūgšties, teigiamai veikiančios plaukų augimą,   gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui, augalinių sterolių, flavonoidų, aminorūgščių, ir daugybė kitokių biologiškai aktyvių medžiagų.
 
 

Sunku patikėti, kiek daug gerų savybių priskiriama šio augalo, lotyniškai vadinamo nigella sativa, lietuviškai – juodgrūde arba juoduoju kmynu, juoduoju indišku kmynu arba tiesiog juodosiomis sėklomis (angl. black seeds), žydinčio mėlynai arba baltai, smulkioms, kvapnioms, šiek tiek kartokoms, juodoms mažų ašarėlių formos sėkloms. Nesudėtingai auginamų augalų tėvynė - Azija, nors nuo seno auginama ir Lietuvoje, kaip aguonų pakaitalas. Juodųjų sėklyčių teigiamos savybės buvo žinomos Ajuverdos gydytojams, kinų žolininkams bei senovės Graikijos ir Romos daktarams.

Seniausias rašytinis šaltinis, kuriame minimi juodieji kmynai yra Senasis Testamentas, kuriame Islamo pranašas Mohametas šias sėklas yra pavadinęs vaistu nuo visų ligų išskyrus mirtį.

Nuo 1959 m. juodgrūdžių sėklos buvo tyrinėjamos daugiau nei 200 skirtingų universitetų ir laboratorijų. Mokslas neneigia, jog juodgrūdės yra vienas iš galingiausių vaistinių augalų, žinomų žmonijai.

Juodgrūdžių sėklose randama apie šimtas vertingų medžiagų, ne visos jų dar ištirtos. Sėklose gausu proteinų, riebiųjų rūgščių, angliavandenių, aminorūgščių, ląstelienos, vitaminų, mineralų ir kitų veikliųjų medžiagų.

Keletas šio aliejaus lašų praturtins jūsų dieninį kremą, sudrėkins odą, šlakelis gryno aliejaus padės nuraminti sudirgusią, paraudusią, uždegimų, psoriazės, egzemos ar aknės kamuojamą odą. Masažas šiuo aliejumi apramins skaudamus sąnarius, sušildys. Aliejus gali paskatinti plaukų augimą, juos sustiprinti, suteikti švelnumo.

Mūsų parduodamas juodgrūdės aliejus skirtas išoriniam vartojimui.

 

Įdomu

Juodųjų kmynų aliejaus buvo rasta net Tutanchamono kapavietėje, o žymioji Kleopatra šiuo aliejumi puoselėjo savo grožį ir lengvino negalavimus.

Hipokratas manė juodgrūdes esant veiksmingiausia priemone nuo virškinimo negalavimų.

Anot Avicenos, juodgrūdės stimuliuoja virškinimą ir padeda įveikti nuovargį bei apatiją.

Ajuverdoje šiuo augalu malšindavo karščiavimą, naudojo sergant kepenų ligomis, viduriuojant, kosint ir varydavo kirminus.

Manoma, jog juodgrūdžių aliejus gali būti veiksminga pagalbinė priemonė kovojant su onkologinėmis ligomis.

Lietuviai seniau juodgrūdes mėgo barstyti ant duonos ar riestainių, dėdavo į raugintus kopūstus, agurkus, gardindavo daržovių patiekalus, varškę, brandinamus sūrius.

 

 

Mūsų patarimai

Slenkant plaukams bent kartą ar du per savaitę į galvos odą gerai įmasažuokite šiek tiek aliejaus, galvą apvyniokite minkštu rankšluosčiu ir po valandos gerai išplaukite. 

Skaudant galvai šiek tiek aliejaus įtrinkite į smilkinius.

Vieną dalį juodgrūdžių aliejaus sumaišykite su 10 dalių simondsijų aliejaus. Mišinį naudokite kasdienei odos priežiūrai.

 

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle