Kanapių sėklų aliejus

 

 
 
 
Apie produktą:
Kanapių sėklų aliejuje esančios nepakeičiamosios riebalų rūgštys Omega-6 ir Omega-3,
 
 

 

Šaltai spaustas aliejus spaudžiamas iš sėjamosios kanapės (lot. Cannabis Sativa) sėklų. Lietuvoje kanapės buvo auginamos nuo seno, daugiausiai pluoštui.

Iki šiol Lietuvoje kanapes auginti buvo uždrausta, kad jų žaliava nebūtų piktnaudžiaujama kaip narkotine medžiaga. Nuo 2014 m. sausio 1 d. įsigaliojus pluoštinių kanapių įstatymui, Lietuvos ūkininkams leidžiama legaliai auginti, perdirbti, eksportuoti ir importuoti pluoštinių veislių kanapes (tų veislių, kurios tinkamos pluoštui ir aliejui išgauti bei kuriose nėra žmogaus psichiką veikiančių medžiagų).

Tai vienos maistingiausių sėklų pasaulyje, turinčios kur kas daugiau baltymų ir aminorūgščių nei grūdinės kultūros.

Šiame aliejuje labai mažai sočiųjų riebalų rūgščių, todėl nuo seno Lietuvoje jį vartodavo tik labai šviežią. Specialiomis spaudyklėmis aliejus buvo spaudžiamas malūnininkų ir laikomas šaltai ir tik ribotą laiką.

 Kanapių aliejuje gausu žmogaus organizmui ypač reikalingų Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių, vitaminų, proteinų, kitų reikalingų medžiagų.

Aliejus yra žalsvo atspalvio, švelnaus saldoko riešutų skonio ir kvapo, vėsinantis, minkštas, švelnus, lengvai įsigeriantis. Tinka maistui (padažams, salotoms, šaltiems užkandžiams gardinti) bei kosmetikai.

Kanapių sėklų aliejų rekomenduojame inkštiruotai, sausai, egzemos, žvynelinės kamuojamai odai prižiūrėti.  Aliejus gerai įsigeria, nepalieka riebumo jausmo, blizgesio. Sausą odą veiksmingai drėkina, gali pagerinti odos spalvą. 

Labai rekomenduojame sausų pėdų ir kojų kulnų priežiūrai, sudirgusioms, sausoms, įtrūkusioms, pūslelinės kamuojamoms lūpoms, o taip pat plaukams stiprinti, plaukų augimui skatinti, siekiant suteikti jiems blizgesio, lankstumo, purumo. Pastoviai maitindami plaukus kanapių sėklų aliejumi, lengviau juos iššukuosite ir suformuosite.

 

Įdomu

Liaudies medicinoje kalbama, jog siekiant organizmą papildyti nepakeičiamosiomis riebalų rūgštimis, reiktų kasdien profilaktiškai vartoti po desertinį šaukštą kanapių sėklų aliejaus keletą kartų per dieną. 

 

 

 

 

Mūsų patarimai

Jei jūsų oda sausa ir nuolat jaučiate tempimą

Sumaišykite arbatinį šaukštelį avižinių miltų su šaukšteliu grietinėlės bei tiek pat kanapių sėklų aliejaus. Mišinį užtepkite ant veido, palaikykite 5 – 10 minučių ir nuplaukite drungnu vandeniu. 

 

Masažinis mišinys maudžiant sąnariams, jaučiant įtempimą ir nuovargį

Kanapių sėklų aliejų vos pašildykite vandens garų vonelėje ir įlašinkite levandų ir rozmarinų eterinio aliejaus (vienam šaukštui kanapių aliejaus – trys lašeliai eterinio aliejaus). Masažuojamaisiais judesiais įtrinkite reikiamas vietas.

 

Mišinys slenkant plaukams

5 valgomuosius šaukštus kanapių sėklų aliejaus pašildykite vandens garų vonelėje. Įlašinkite po du lašus kalendrų, rožmedžių ir ramunėlių eterinio aliejaus. Mišinį gerai įtrinkite į galvos odą ir į plaukus per visą jų ilgį. Pridenkite plaukus polietileniniu maišeliu, apgaubkite rankšluosčiu ir palaikykite dvi valandas. Keletą kartų išplaukite šampūnu. Kartokite kartą per savaitę.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle