Margainių sėklų aliejus

 
 
 
Apie produktą:
Iš tikrųjų margainių sėklų spaudžiamas aliejus yra skaidrus, gelsvas, beveik beskonis, turintis būdingą kvapą. Gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (linolio, oleino, stearino, palmitino ir kt.), plaukų augimą, odos struktūrą,  vitamino E, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, gerinančio odos išvaizdą ir spalvą, užkertančio kelią smulkių raukšlelių susidarymui,   Šis aliejus savo veikliųjų medžiagų, o ypač antioksidantų gausa prilygsta šaltalankių aliejui.
 
 

Tikrieji margainiai – graižažiedžių šeimos žoliniai vienmečiai arba dvimečiai augalai, užaugantys iki 1,5 m aukščio, pas mus plačiai paplitę ir laikomi piktžolėmis.

Margainiai vertinami dėl sėklose randamų biologiškai aktyvių medžiagų gausos, ypač dėl sudėtyje esančio silimarino, kuris veikia kaip antioksidantas  Šiuolaikinė medicina iš šio augalo standartizuoto ekstrakto gamina maisto papildus.

Margainių aliejus naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, ypač rekomenduojamas nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos priežiūrai, suragėjusių, įtrūkinėjusių vietų minkštinimui. Aliejus tinkamas masažui, gali būti maišomas su kitais augaliniais (abrikosų, migdolų, vynuogių kauliukų) ar eteriniais aliejais, gaminamos kaukės, praturtinamos kitos kosmetikos priemonės – kremai, šampūnai, balzamai.

 

 

Įdomu

Liaudies medicinoje margainių aliejumi rekomenduojama praturtinti maistą. Siūloma po vieną šaukštelį aliejaus kasdien įmaišyti į salotas arba košes.

 

Mūsų patarimai

Peršalus ar sloguojant, 50 ml margainių aliejaus suplakite su 5 lašais arbatmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu įtrinkite krūtinę, nugarą, tepkite nosies landas.

Nudegimų, įtrūkimų ar psoriazės ir egzemos pažeistas vietas kasdien tepkite margainių aliejumi arba dėkite kompresus – marlės gabaliuką suvilgykite pašildytu aliejumi ir uždėję ant pažeistos vietos palaikykite. Margainių aliejų galite maišyti su juodgrūdžių aliejumi (santykiu 2:1).

 

Stangrinamoji, odos spalvą gerinanti ir smulkias raukšleles lyginanti kaukė veidui

3 šaukštus margainių aliejaus išmaišykite ir pašildykite su 1 šaukštu avokadų aliejaus. Aliejumi gausiai ištepkite veido odą arba ant veido uždėkite mišiniu sudrėkintą audinio (marlės) gabalėlį ir pagulėkite maždaug pusvalandį. Aliejaus likučius nuvalykite servetėle. Procedūrą atlikite 2 kartus per savaitę.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle