Medetkų aliejus

 
 
Apie produktą:
Medetkų aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis, baktericidinėmis, regeneruojamosiomis savybėmis. Aliejus minkština, skatina smulkių įtrūkimų ir žaizdelių gijimą, maitina, drėkina, saugo nuo aplinkos poveikio ir išsausėjimo.
 

Aliejus išgaunamas maceravimo (paprastai kalbant, mirkymo) būdu, medetkų žiedus mirkant augaliniame aliejuje. Medetkų tėvynė – Pietų, Centrinė Europa bei Mažosios Azijos rytinė dalis, Lietuvoje savaime neauga, auginama soduose, darželiuose kaip vaistinis ir dekoratyvinis augalas.

Medetkų gydomosios savybės žinomos seniai, teigiama, kad žiedų preparatai turi antiseptinių, raminamųjų, uždegimus slopinančių savybių. Jie greitina odos ląstelių atsinaujinimą, padeda žaizdų, opų, nudegimų, nušalimų atvejais. Medetkų aliejus gali pagerinti jautrios, šerpetojančios, sausos, pažeistos odos būklę, tinka uždegiminių procesų kamuojamos, probleminės odos priežiūrai, minkština, ramina, pasižymi antiseptinėmis, baktericidinėmis savybėmis, gelbėja esant odos įtrūkimams, gali pagreitinti žaizdų gijimą.

Gerai įsigeria, drėkina ir maitina odą, saugo nuo išsausėjimo ir neigiamo aplinkos poveikio. 

Gali būti naudojamas kūdikių ir mažų vaikų odai prižiūrėti.

Šį aliejų rekomenduojame: sutrūkusioms, skilinėjančioms rankoms; po deginimosi saulėje ar soliariume; egzemos, psoriazės kamuojamai odai, lūžinėjantiems, nusilpusiems plaukams; randų minkštinimui, besilaukiančioms moterims strijų profilaktikai; naujagimių odai.

 

Įdomu

Liaudies medicina teigia, kad žiedų aliejinė ištrauka tinka žaizdoms, gleivinei gydyti, taikoma stomatologijoje, ginekologijoje.

 

Mūsų patarimai

Medetkų aliejus naudingas maitinančioms motinoms, įtrūkusių spenelių priežiūrai.

Šiuo aliejumi gerai įtrinkite smulkius įpjovimus ir žaizdeles, kad pažeista oda greičiau sugytų.

Jei skeldėja lūpos, keletą kartų per dieną gerai įmasažuokite šiek tiek medetkų aliejaus. Po keletos dienų lūpos taps minkštos ir švelnios.

Šaukštelį medetkų aliejaus sumaišykite su šaukšteliu jonažolių aliejaus ir įlašinkite pora lašų arbatmedžių eterinio aliejaus. Mišiniu švelniai patepkite nudegimų pažeistą odą, pūslelinės viruso pažeistas lūpas.

Jei skilinėja kojų kulnai, nakčiai uždėkite marlės gabalėlį, suvilgytą medetkų aliejuje ir miegokite su kojinėmis. Kartokite, kol įtrūkimai išnyks, o oda suminkštės.

Medetkų aliejų naudokite sudirgusiai odai po skutimosi, kamuojamai dilgėlinės, ar įkandus vabzdžiams...

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle