Nimbamedžių vaisių aliejus

 
Apie produktą:
Nimbamedžių aliejuje randama virš 140 skirtingų medžiagų, tarp kurių daugiausiai oleino (Omega-9) riebalų rūgšties, saugančios odą ir gleivines nuo išsausėjimo, linolio (Omega-6), teigiamai veikiančios plaukų augimą ir odos būklę, karčiųjų medžiagų, augalinių antibiotikų, amino rūgščių, eterinių alijeų, vitaminų ir kt. Aliejus naudojams tik išoriškai mišiniuose su kitais aliejais, yra aštroko kvapo ir turi stiprių antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Labai tinka slenkantiems, nualintiems plaukams stiprinti, parazitams naikinti.
 

 

Nimbamedžiai – karštų, tropinių kraštų medžiai, jų tėvynė – Indija, Pakistanas ir Bangladešas. Visžaliai, sausrai atsparūs, greitai augantys, per trumpą laiką galintys pasiekti 15 – 20 metrų aukštį, kartais užaugantys net iki 35 – 40 metrų aukščio. Medžiai brandina pailgus, į alyvuoges panašius vaisius, kurių branduolyje slypi viena, o kartais dvi arba trys aliejingos sėklos, iš kurių spaudžiamas nimbamedžių aliejus, ypač populiarus ir vertinamas Indijoje.

Aliejus gali būti geltonos, gelsvai rudos, raudonai rudos, tamsiai rudos, gelsvai žalios, žaliai rudos ir net šviesiai raudonos spalvos, yra aštraus, nemalonaus kvapo, kartaus skonio. Žemesnėje temperatūroje pasidaro tirštas. Nimbamedžių aliejus naudojamas tik išoriniam vartojimui ir tik mišiniuose su kitais aliejais ar kūno priežiūros priemonėmis (maišant santykiu 1:10). Indijoje iš šio aliejaus gaminami muilai, plaukų ir kūno priežiūros priemonės, rankų kremai. Ajuverdoje dėl savo savybių šis aliejus naudojamas įvairiems odos negalavimams lengvinti.

Aliejus gerai drėkina, regeneruoja, atstato odos elastingumą, turi stiprių antibakterinių, priešgrybelinių savybių, todėl rekomenduojamas naudoti siekiant pagerinti odos būklę sergant egzema, psoriaze, o taip pat pleiskanotai, išbertai, spuoguotai odai prižiūrėti, padeda kovoti su grybelių sukėlėjais. Nimbamedžių aliejus apsaugo nuo pernelyg gausaus odos riebalavimosi, stiprina plaukų šaknis, maitina nagus, gali būti naudojamas kaip burnos higienos priemonė, kamuojant dantenų problemoms. Maitina plaukus, stiprina jų šaknis, padeda kovoti su pleiskanomis, apsaugo nuo ankstyvo pražilimo, ramina suerzintą, niežtinčią odą, naikina parazitus.

Nimbamedžių aliejus veikia kaip repelentas ir insekticidas – atbaido vabzdžius, gali būti naudojamas kovai su kenkėjais sode ar darže. Tinka gyvūnų kailio priežiūrai.

 

Įdomu

Nimbamedžio ūgliai ir žiedai Indijoje naudojami maistui. Iš žiedų verdama sriuba, o jauni lapai kepami aliejuje su smulkintais baklažanais ir valgomi su ryžiais.

Nimbamedžių lapai maistui naudojami ir Pietryčių Azijoje, ypač Kambodžoje, Laose, Tailande ir Vietname, kur pakankamai kartūs patiekalai vietinių gyventojų laikomi naudingais sveikatai. Kai kur jauni šio medžio ūgliai verdami su tamarindais, kad sumažinti jų kartumą ir valgomi kaip daržovės. Nimbamedžių lapai marinuojami ir valgomi su pomidorų – žuvies padažu...

 

Mūsų patarimai

Purškalas augalams nuo kenkėjų

Vieną litrą vandens sumaišykite su vienu šaukštu žaliojo kalio muilo, įpilkite apie 30 ml skysto nimbamedžių aliejaus. Gautu mišiniu apipurškite kenkėjų užpultus augalus.

 

Kremas psoriazės ar egzemos pažeistai rankų odai

10 g nimbamedžių aliejaus

40 g sviestmedžių aliejaus

30 g kakavos sviesto

20 g ricinmedžių aliejaus

10 g migdolų aliejaus (arba 30 g ricinų ir migdolų aliejaus mišinio)

5 lašai arbatmedžių eterinio aliejaus

5 lašai levandų eterinio aliejaus

Visas aliejaus rūšis, išskyrus eterinius, ištirpinkite nedideliame inde, pastatytame ant silpnai verdančio puodo su vandeniu (vandens garų vonelėje). Aliejams ištirpus, mišinį gerai išmaišykite ir šiek tiek atvėsinkite. Į vos drungną sulašinkite nurodytus eterinius aliejus ir dar kartą išmaišę, penkioms minutėms pastatykite į šaldiklį. Gerai išplakite šluotele ir vėl statykite į šaldiklį. Tai pakartokite keletą kartų, kol mišinys pasidarys kreminės tekstūros. Tuomet supilkite į indelį ir palikite, kad galutinai sutvirtėtų. Naudokite po paros.

  

Jei atsirado pleiskanų, keletą lašų nimbamedžių aliejaus įmaišykite į įprastai naudojamą šampūno buteliuką.

Norėdami namus apsaugoti nuo nepageidaujamų vabzdžių ir kenkėjų, kartais, plaudami grindis, į kibirą vandens įlašinkite keletą lašų nimbamedžio aliejaus ir mėgstamo eterinio aliejaus.

Gyvūnų apsaugai nuo siurbiančių, kandančių ir kitokių nepageidaujamų vabzdžių, šiek tiek aliejaus įmaišykite į gyvūnams skirtą šampūną (30 ml nimbamedžio aliejaus į 240 ml šampūno).

Esant smulkiems įbrėžimams, įpjovimams, odos žaizdelėms, vabzdžių sugeltoms vietoms raminti, dezinfekuoti ir prižiūrėti, naudokite mišinį iš vienos dalies nimbamedžių aliejaus su penkiomis dalimis kito augalinio, pvz., simondsijų, vynuogių kauliukų ar migdolų aliejaus.

Prieš naudodami, būtinai pasitikrinkite, ar nesate alergiški nimbamedžių aliejui! 

Ricinų ir nimbamedžių aliejaus nerekomenduojama vartoti nėščiosioms.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle