Krūminių perilių sėklų aliejus

 
Apie produktą:
Krūminių perilių aliejuje ypač gausu Omega-3 nepakeičiamosios riebalų rūgšties, kurios nemažai randama jūrinėse žuvyse ir kai kuriuose aliejuose, todėl šiuo aliejumi rekomenduojama praturtinti kasdienį maisto racioną ir papildyti organizmą biologiškai svarbiomis medžiagomis.
 

 

Krūminės perilės (lot. Perilla Frutescens) – Rytų Azijoje (ypač Kinijoje, Japonijoje ir Indijoje) populiarūs dekoratyvūs žoliniai augalai žaliais arba tamsiai violetiniais lapais, panašūs į mūsų dilgėles. Ypač siejami su japonų virtuve, kur vadinami shiso. Iš krūminių perilių sėklų spaudžiamas aliejus labai vertinamas Azijoje dėl savo vaistinių savybių.Perilių lapų nuoviru azijiečiai lengvina apsinuodijimą žuvimi ir jūros gėrybėmis, šviežiais lapais gardina tofu (sojų varškę), sriubas, salotas, suši ritinėlius.

Linoleno riebalų rūgšties (Omega-3) dėka aliejus giliai drėkina, padeda esant probleminei odai, turi stangrinančių savybių, todėl krūminių perilių aliejus tinkamas sausos, brandžios odos priežiūrai, kaip pagalbinė priemonė gali būti naudojama uždegimų kamuojamai odai prižiūrėti. Aliejus turi antiseptinių ir priešuždegiminių savybių, padeda saugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio yra lengvos tekstūros, greit įsigeria, gali pagelbėti smulkių žaizdelių ir įpjovimų atvejais, tinka masažui.

Perilių aliejų rekomenduojame: riebiai odai; senstančiai, vystančiai odai; pažeistai, uždegimų, išbėrimų kamuojamai, suerzintai odai; sausai ir brandžiai odai; pavargusiems, nualintiems, sausiems plaukams.

 

Įdomu

Japonijoje perilėmis įprasta puošti želdynus, šių augalų lapai išties labai dekoratyvūs. Perilės ne taip seniai pradėtos auginti Lietuvoje, kelią į pripažinimą dar tik skinasi. Tai mėtų ir bazilikų giminaitės, dažnai vadinamos kinietiškaisiais bazilikais ar japoninėmis petražolėmis. Aromatingos, kvepia šiek tiek baziliku, šiek tiek mėta, kai kurios rūšys dvelkia cinamonu, citrina.

Nemažai šių augalų išaugina Korėja, todėl ši šalis viena iš didžiausių perilių aliejaus gamintojų. Perilių aliejumi korėjiečiai gardina daržovių patiekalus, skrudintas jūržoles, vietinius blynelius.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle