Putonių sėklų aliejus

 
Apie produktą:
Putonių aliejus dėl savo unikalios sudėties ypač populiarus kosmetologijoje. 98%  jo riebalų rūgščių yra ilgagrandinės, todėl aliejus ypač stabilus, tepus ir gerai laikosi odos paviršiuje. Gerai drėkina, švelnina, puikiai maišosi su kitais aliejais, labai patvarus, padeda išsaugoti kitus vertingus, bet mažiau stabilius aliejus.
 

 

Mažiau girdėtas, rečiau sutinkamas, bet labai vertas dėmesio putonių aliejus spaudžiamas iš baltųjų putonių, vienmečių kiliminių augalų sėklų. Kai putonės žydi, kiekvieną pavasarį pievos pasidengia tarsi balta puta, todėl angliškai jos vadinamos meadowfoam (meadow – pieva, foam - puta). Šių žolinių augalų tėvynė – Šiaurės Amerika.

Putonių aliejus bekvapis, bespalvis, ypač vertinamas dėl išskirtinių savybių. Unikalią aliejaus cheminę struktūrą sudaro ilgą anglies atomų grandinę turinčios riebalų rūgštys, todėl putonių aliejus ypatingai stabilus, ilgai išsilaikantis, turintis savikonservuojančių savybių. Vien dėl šios priežasties aliejus ypač tinkamas kosmetinių ir plaukų priežiūros priemonių gamybai.

Putonių aliejus pasižymi drėkinančiomis, maitinančiomis ir švelninančiomis savybėmis, ypač gerai susigeria, labai tinkamas maišyti su kitais, mažiau patvariais aliejais (pvz., migdolų, agurklių, nakvišų), siekiant išsaugoti jų galiojimo laiką. Šis aliejus skatina ląstelių atsinaujinimą, saugo nuo ankstyvo senėjimo, lygina smulkias raukšleles, gerina odos struktūrą, minkština ir ramina, didina elastingumą, padeda sukurti apsauginę odos plėvelę, sulaikančią drėgmę. Be to, plaukams suteikia blizgesio ir apimties, drėkina išsausėjusius plaukus, ypač tinka sausų ir suskirdusių lūpų priežiūrai.

Putonių aliejus naudojamas kūno ir veido kremų, apsauginių kremų, masažinių priemonių, šampūnų, balzamų, lūpdažių, akių šešėlių ir kitų dekoratyvinės kosmetikos priemonių gamyboje. Dėl savo stabilumo - tai universalus bazinis aliejus aromaterapijoje (padeda užfiksuoti kvapus ant odos), gali būti naudojamas kaip konservantas kitų odos priežiūros priemonių gamyboje.

 

Įdomu

Liaudies medicinoje baltųjų putonių žiedai ir žolė naudojami gydomaisiais tikslais. Iš šių augalų pagamintą arbatą rekomenduojama gerti kamuojant mažakraujystei, susilpnėjus imunitetui, sergant diabetu, kamuojant reumatiniams skausmams, iš putonių žolės spaudžiamos šviežios sultys.

 

Mūsų patarimai

Minkštinantis blizgis lūpoms

¼ arbatinio šaukštelio putonių aliejaus vandens garų vonelėje švelniai pašildykite kartu su ½ arb. š. simondsijų aliejaus, ½ arb. š. kokosų aliejaus, ½ arb. š. kakavos sviesto, 1 arb. š. tarkuoto bičių vaško ir 1 arb. š. ricinų aliejaus. Kai viskas ištirps, gerai išmaišykite, šiek tiek atvėsinkite (mišinys turi būti vos drungnas ir skystas) ir įlašinkite keletą lašelių pipirmėčių eterinio aliejaus. Gerai išmaišę, supilkite į indelį ir palikite, kol sustings. Naudokite lūpoms.

 

Tepami kvepalai

Prireiks indelio, į kurį supilsite kvapųjį mišinį, dviejų šaukštelių tarkuoto bičių vaško, dviejų šaukštelių baltųjų putonių aliejaus ir bent trijų rūšių eterinio aliejaus.

Pirmiausiai, pasirinkite keletą mėgstamų eterinio aliejaus rūšių (ne daugiau trijų) ir iš anksto pasigaminkite jų mišinį. Suraskite sau patinkantį kvapą, pvz., mažame indelyje sumaišykite 20 lašų saldžiųjų apelsinų, 15 lašų kvapiųjų kanangų ir 10 lašų sandalmedžio eterinio aliejaus (nurodytam vaško ir aliejaus kiekiui reikia 40 – 45 lašų eterinių aliejų mišinio).

Nedideliame inde vandens garų vonelėje šiek tiek pašildykite tarkuotą vašką. Jam ištirpus (tik neperkaitinkite), įpilkite putonių aliejaus ir išmaišykite. Dabar prireiks miklumo, nes į gautą mišinį, kol nesustingo, reikia suspėti sulašinti kvapųjį mišinį, todėl tai, ką tirpdėte, greit nukelkite nuo kaitros ir nedelsdami sulašinkite eterinių aliejų mišinį (jei nespėjote ir mišinys sustingo, vėl šiek tiek pašildykite). Greit išmaišykite ir supilkite į paruoštą indelį. Po dešimties minučių kvapusis mišinys bus tinkamas naudojimui. Tai gali būti puiki rankų darbo dovana!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle