Rapsų sėklų aliejus

 
Apie produktą:
Rapsų aliejus vadinamas šiaurietiškuoju alyvuogių aliejumi, mat savo sudėtimi jis nenusileidžia alyvuogių aliejui. Rapsų aliejuje gausu vitamino E, polinesočiųjų  riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6

 

Rapsai – vieni seniausiai žemėje kultivuojamų augalų, tačiau maistui skirtos rapsų veislės buvo išvestos tik 1970 m. Šiuo metu rapsai auginami kaip pašaras gyvuliams, iš jų išgaunamas augalinis aliejus žmonių mitybai bei iš tam tikrų veislių gaminamas techninis aliejus biodyzelino gamybai.

Rapsų aliejus spaudžiamas iš rapsų sėklų ir skaitoma, jog tai vienas seniausiai naudojamų augalinių aliejų. Techninis rapsų aliejus turi nemažai eruko rūgšties, pavojingos sveikatai, tačiau maistinis rapsų aliejus spaudžiamas iš rapsų veislių, kuriose šios rūgšties nėra arba yra labai mažas ir sveikatai nepavojingas kiekis (šios medžiagos kiekis maistiniame rapsų aliejuje ribojamas Europos Sąjungos įstatymais). 

Nerafinuotas rapsų aliejus pasižymi švelniu aromatu ir savitu skoniu, gali būti nuo švelniai gelsvos iki tamsiai rudos spalvos. Tinka salotų, konditerijos gaminių, šaltų užkandžių gardinimui, konservavimui, marinatams bei majonezams gaminti. Rafinuotas aliejus tinka maisto gaminimui aukštesnėje temperatūroje.

Dėl sudėtyje esančio vitamino E bei riebalų rūgščių, rapsų aliejus tinkamas kosmetikai. Aliejus ypač drėkina ir minkština.

 

Mūsų patarimai

Raugintų kopūstų salotas gardinkite rapsų aliejumi, kopūstai bus ypač skanūs.

Rapsų aliejuje kepta žuvis įgaus auksinį atspalvį ir bus gardi.

 

Šviežių bulvyčių salotos su rapsų aliejaus užpilu

Užpilui sumaišykite 1 šaukštą balzaminio acto (balto) su 2 šaukštais rapsų aliejaus ir šliūksniu citrinos sulčių. Pagardinkite druska ir maltais pipirais.

Salotoms išvirkite apie 200 g jaunų mažų bulvyčių su lupenomis. Atvėsinkite ir nulupkite. Supjaustykite ketvirčiais ir sudėkite į dubenį. Užberkite gerą saują kapotų svogūnų laiškų ir maždaug ¼ ilgojo agurko (agurką nulupkite ir smulkiai supjaustykite). Užpilkite paruoštu užpilu, jei reikia dar pagardinkite druska ir maltais pipirais. Išmaišykite ir patiekite. Salotos labai tinka prie marinuotos silkės...

 

Maitinanti jogurtinė kaukė veidui

2 valgomuosius šaukštus natūralaus jogurto sumaišykite su 1 šaukštu rapsų aliejaus ir šaukšteliu stiprios ramunėlių arbatos. Užtepkite ant veido (įskaitant ir akių vokus bei paakių sritį), palaikykite 20 minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Naminės garstyčios su agavų sirupu (puodelis 240 ml)

1/4 puodelio maltų garstyčių

1/2 puodelio baltojo vyno acto

1/4 puodelio agavų sirupo

2 arbat. š. garstyčių aliejaus

2 valg. š. geltonųjų arba juodųjų garstyčių sėklų

1 kiaušinis

1 arb. š. druskos

1,5 arb. š. kukurūzų krakmolo

2 šaukštus vandens sumaišykite iki vientisos masės su maltomis garstyčiomis, actu ir agavų sirupu. Pridenkite ir palikite nakčiai šaldytuve. Aliejų supilkite į keptuvę kartu su garstyčių sėklomis ir pakaitinkite. Kai tik sėklos ims spragsėti, maždaug po 3 minučių, nukaiskite. Į indą, pastatytą ant puodo su verdančiu vandeniu, sudėkite per naktį laikytą mišinį, aliejaus ir garstyčių sėklų mišinį, įmuškite kiaušinį, įberkite druskos, krakmolo ir gerai išmaišykite plakimo šluotele. Nuolat maišydami kaitinkite vandens garų vonelėje, kol sutirštės (apie 3 minutes). Sukrėskite į sterilų stiklainį ir sandariai uždarykite. Laikykite šaldytuve ir suvartokite per dvi savaites.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle