Ryžių aliejus

 
Apie produktą:
Ryžių aliejus gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių (Omega-9), polinesočiųjų riebalų rūgščių (Omega-3 ir Omega-6), vitamino E,
 
 
 

 

Ryžių aliejus išgaunamas iš ryžių gemalų ir luobelių. Aliejus pasižymi savitu, švelniu skoniu, bei aukšta smilkimo temperatūra (232˚C) (temperatūra, prie kurios riebalai skyla ir susidaro kenksmingos medžiagos). Dėl šios savybės ryžių aliejus tinka kepimui (skrudinimui ar gruzdinimui). Ryžių aliejus populiarus Azijos valstybėse, ypač Japonijoje, Korėjoje, Kinijoje ir Indijoje. Manoma, kad maistas, ruošiamas (kepamas) ryžių aliejuje 12 – 25% mažiau pritraukia riebalų nei gaminamas su kitais aliejais.

Savo sudėtimi šis aliejus panašus į žemės riešutų aliejų, jo sudėtyje yra apie 38% mononesočiųjų, 37% polinesočiųjų ir apie 25% sočiųjų riebalų rūgščių, vitamino E, kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Šis aliejus ypač minkština ir švelnina odą, lengvai įsigeria, gali būti naudojamas sausos, šiurkščios odos priežiūrai, ryžių aliejus naudojamas muilų, šampūnų, kūno priežiūros priemonių gamyboje.

 

Įdomu

Japonijoje ryžių aliejus naudojamas kaip bazė muilams ir odos priežiūros priemonėms gaminti.

Ryžių aliejumi kai kuriose šalyse papildomas gyvūnų maistas, ypač žirgų ir šunų, kad spindėtų ir sveikai atrodytų jų kailis.

Iš ryžių aliejaus išgaunamas ryžių vaškas naudojamas kaip, taip vadinamo, Carnauba arba braziliško palmių vaško pakaitalas, naudojamas kosmetikoje, konditerijoje, avalynės priežiūros priemonių gamyboje.

 

Mūsų patarimai

Ryžių aliejų naudokite naminių majonezų gamybai, šis aliejus ypač tinka gruzdintuvėms. Šiuo aliejumi, kai reikia, ištepkite kepimo formas ir formeles, ištepkite reikiamus paviršius – iškepti gaminiai neprisvils, juos nesudėtingai išimsite iš formelių. Aliejų naudokite žuviai, bulvėms, blynams kepti, azijietiškiems patiekalams Wok keptuvėje gaminti.

 

Vištienos filė gabalėliai aštriame marinate (puodelis 240 ml)

1/4 puodelio minkšto žemės riešutų sviesto

2 valg. š. sojų padažo

3 valg. š. žaliųjų citrinų sulčių

1 valg. š. tarkuoto šviežio imbiero

1 valg. š. aštrių kari miltelių

vištienos filė gabalėlių

ryžių aliejaus kepimui

Marinatui skirtus ingredientus gerai išmaišykite ir užpilkite ant vištienos taip, kad pasidengtų visi gabalėliai. Mėsą padėkite pusvalandžiui į šaldytuvą, o po to, trumpai apkepkite gerai įkaitintame ryžių aliejuje. Patiekite su šviežių daržovių salotomis. Skanaus!

 

Paakių kremas

Vandens garų vonelėje ištirpinkite 3 šaukštelius sviestmedžių aliejaus su 2 šaukšteliais bičių vaško, 2 šaukšteliais vynuogių kauliukų, 2 šaukšteliais ryžių ir 2 šaukšteliais avokadų aliejaus, 1 šaukšteliu erškėtuogių ir 1 šaukštelių kokosų aliejaus. Ištirpusį mišinį išmaišykite ir supilkite į indelį. Palaukite, kol sustings (galite padėti į šaldytuvą) ir naudokite paakių odai.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

Tapk draugu Facebook tinkle