Saulėgrąžų aliejus

 
 
Apie produktą:
Saulėgrąžų aliejus pasižymi nedideliu sočiųjų riebalų kiekiu, jame yra nemažai nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiausiai Omega-6),  Taip pat sudėtyje yra vitamino E,
 

 

Saulėgrąžų aliejus, nuo seno žinomas lietuvių virtuvėje ir vienas populiariausių šiandien, spaudžiamas iš saulėgrąžų sėklų. Saulėgrąžų sėklose yra nemažai polinesočiųjų riebalų rūgščių, šiame aliejuje taip pat gausu magnio, B grupės vitaminų, folio rūgšties.

Iš saulėgrąžų sėklų spaudžiamas vertingas aliejus - tradicinis rusų virtuvės produktas. Pramoninė šio aliejaus gamyba XIX a. pradžioje taip pat pradėta Rusijos imperijoje. Šiuo metu pagrindiniai saulėgrąžų aliejaus gamintojai pasaulyje yra Rusija ir Ukraina.

Aliejus malonaus skonio ir kvapo, nerafinuotas tinkamas šaltiems ir neaukštoje temperatūroje kaitinamiems patiekalams gaminti (nerafinuotos aliejaus smilkimo temperatūra (temperatūra, kurioje riebalai skyla ir išsiskiria kenksmingos medžiagos) yra 107˚C). Rafinuotas aliejus yra šviesesnės spalvos, neutralaus kvapo ir skonio, tinkamas kepimui ir gruzdinimui (jo smilkimo temperatūra yra apie 232˚C).

Saulėgrąžų aliejus, dėl savo sudėtyje esančio nemažo vitamino E kiekio, naudojamas kosmetikoje, sausai veido ir rankų odai minkštinti.

 

Įdomu

Nerafinuotas saulėgrąžų aliejus būna dviejų rūšių – spaudžiamas iš saulėgrąžų rūšies, kurioje dominuoja polinesočiosios riebalų rūgštys (Omega-6), ir spaudžiamas iš augalų rūšies, kurioje dominuoja mononesočiosios riebalų rūgštys. Pirmasis daugiau tinka salotoms ir šaltiems patiekalams gardinti, jautrus aukštesnei temperatūrai, o antrasis stabilesnis, tinka kepimui.

Tikriausiai pastebėjote, kad kepant ant nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus, jis labai putoja. Taip yra todėl, kad jame yra tam tikrų vaškinių medžiagų. Aliejų rafinuojant, šios medžiagos pašalinamos.

 

Mūsų patarimai

Kopūstų salotos su saulėgrąžų aliejumi ir aguonomis

½ nedidelė šviežio kopūsto galva

1 didelė morka

1 obuolys

2 valg. š. citrinos sulčių

1 valg. š. cukraus

3 valg. š. nerafinuoto saulėgrąžų aliejaus

1 valg. š. aguonų sėklų

druska ir malti pipirai pagal skonį

keletas kietai virtų putpelių kiaušinių

Užpilui suplakite citrinos sultis su cukrumi, druska, pipirais ir aliejumi.

Kopūstą supjaustykite plonais šiaudeliais, morką rupiai sutarkuokite, obuolį supjaustykite kuo ploniau. Daržoves sudėkite į dubenį, užpilkite paruoštu padažu, pabarstykite aguonomis ir gerai išmaišykite. Prieš patiekiant, uždėkite pjaustytų putpelių kiaušinių. Skanaus!

 

Saulėgrąžų sviestas

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle