Alyvuogių aliejai

Alyvuogių aliejus – didžiulė gamtos dovana žmonėms. Tai pagrindinė Viduržemio jūros, o ypač Kretos virtuvės sudedamoji dalis, šis aliejus tūkstančius metų buvo ilgaamžiškumo ir sveikatos šaltinis.

Nors suakmenėję alyvuogių lapai, rasti Graikijoje byloja, jog jų amžius siekia 50 – 60 tūkst. metų, manoma, kad alyvmedžiai Kretoje pradėti kultivuoti gerokai seniau, dar Neolito amžiuje. Graikijoje alyvuogių aliejus buvo prilyginamas auksui ir turėjo didžiulę reikšmę kultūros bei mitybos istorijoje. Alyvmedžiai simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką, o jų vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai…

Šis aliejus - vienas vertingiausių aliejų rūšių pasaulyje ir šiandien, labai vertinamas dėl ypatingo skonio ir dėl mononesočiųjų riebalų rūgščių bei vitaminų gausos.

Aukščiausios kokybės alyvuogių aliejaus kokybė priklauso nuo daugelio faktorių – augimvietės, medžių amžiaus (kuo senesni medžiai, tuo geresnis aliejus), alyvmedžių veislės, sunokimo laipsnio, priežiūros, alyvuogių rinkimo būdų, spaudimo metodų, laikymo ir pateikimo. Labiausiai vertinamos alyvuogių aliejaus rūšys gaminamos rankomis renkant sveikas, nepažeistas uogas, spaudžiant nuo surinkimo praėjus ne daugiau kaip 24 – 72 valandoms, tik mechaniniu, šaltuoju spaudimo būdu, išspaustą aliejų tik perfiltruojant ir nepadorojant jokiomis papildomomis priemonėmis.

Kokybiškame alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją.

Džiaugiamės savo pirkėjams galėdami pasiūlyti aukščiausios ir išskirtinės kokybės, ypač tyro šalto spaudimo alyvuogių aliejaus rūšių iš rinktinių alyvuogių ir skirtingų pasaulio kampelių – Graikijos, Ispanijos, Italijos ir kitų šalių. Daugelis jų už kokybę ir skonines savybes apdovanoti įvairiausiais apdovanojimais arba sertifikuoti pagal PDO (angl. Protected Designation of Origin – saugomos kilmės vietos nuoroda) reikalavimus, kas garantuoja, jog alyvuogių aliejus pagamintas specifiniame regione, spaudžiamas tik iš alyvuogių rūšių, auginamų tame krašte, jog aliejaus kokybė ir savybės priklauso nuo tame regione vyraujančio klimato ir dirvožemio, o gavyba vykdoma laikantis senųjų tradicijų ir griežtai kontroliuojama nuo pat alyvuogių surinkimo iki išpilstymo ir pateikimo.

Tiek įvairiausių skirtingų rūšių ypač aukštos kokybės išskirtinio skonio alyvuogių aliejaus vienoje vietoje nerasite niekur!!!

Ragaukite ir vertinkite!

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle