Ypač tyras graikiškas alyvuogių aliejus "Cretan Prince"

 
 
Apie produktą:
Pietinė Peloponeso pusiasalio dalis bei Kreta – vieni svarbiausių Graikijos regionų, gaminančių išskirtinės kokybės alyvuogių aliejų. Ypač tyras alyvuogių aliejus “Cretan Prince”, gavęs tūkstantmečius skaičiuojantį istorinį vardą, siejamą su senosiomis civilizacijomis – aukštos kokybės šalto spaudimo alyvuogių aliejus, gaminamas pietų Kretoje, Herakliono regione, Messara slėnyje yra labai mėgstamas ir pripažintas visoje saloje. Spaudžiamas derliaus rinkimo dieną iš „Koroneiki“ veislę alyvuogių itin žemoje temperatūroje laikantis griežtų higienos reikalavimų. Ypač tyras alyvuogių aliejus “Cretan Prince” - puikios kokybės subtilaus vaisinio skonio, aromatingas aliejus, išsiskiriantis šviesia, geltonai žalia spalva pasižymi savybėmis, kurios būdingos Kretoje spaudžiamoms ir visame pasaulyje vertinamoms aliejų rūšims. Vietinių vadinamas „natūraliomis alyvuogių sultimis“ aliejus itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų A ir E.
 
 

Alyvuogių aliejus – didžiulė gamtos dovana žmonėms. Tai pagrindinė Viduržemio jūros, o ypač Kretos virtuvės sudedamoji dalis, šis aliejus tūkstančius metų buvo ilgaamžiškumo ir sveikatos šaltinis.

Nors suakmenėję alyvuogių lapai, rasti Graikijoje byloja, jog jų amžius siekia 50 – 60 tūkst. metų, manoma, kad alyvmedžiai Kretoje pradėti kultivuoti gerokai seniau, dar Neolito amžiuje. Graikijoje alyvuogių aliejus buvo prilyginamas auksui ir turėjo didžiulę reikšmę kultūros bei mitybos istorijoje. Alyvmedžiai simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką, o jų vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai…

Šiandien Graikija – trečioji pasaulyje (po Ispanijos ir Italijos) pagal išgaunamo alyvuogių aliejaus kiekį. Per metus ši šalis pagamina apie 300 000 tonų, o kiekvienas graikas per metus suvartoja iki 18 kilogramų šio aliejaus. 

Būtent Kretoje spaudžiamas aliejus laikomas vienu geriausiu visoje Graikijoje. Dažnai vadinamas Viduržemio jūros dietos, kurią UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) yra paskelbusi nematerialiuoju pasaulio kultūros paveldu, karaliumi, itin aukštos kokybės produktas dėl nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų ir kitų maistingųjų medžiagų gausos, naudingas širdies ir kraujotakos sistemos veiklai.

Šis aliejus ypač tinka prie žuvies ir daržovių patiekalų, juo pagardinsite salotas, pesto padažus, makaronų patiekalus ar paprasčiausiai, galėsite skanauti su balta duona.

 

Mūsų patarimai

Graikiškas „Tzatziki“ padažas

500 ml nukošto, labai tiršto natūralaus jogurto

2 – 3 valg. š. baltojo vyno acto

4 – 5 skiltelės česnako

maltų pipirų pagal skonį

2 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus „Cretan Prince“

2 dideli šviežūs agurkai

rožinės Himalajų druskos pagal skonį

žiupsnis šviežių krapų ir petražolių

Agurkus nulupkite ir sutarkuokite stambia trintuve. Susidariusių skysčių perteklių nusunkite. Smulkiai sukapokite česnakus ir žalumynus. Viską gerai išmaišykite su jogurtu, pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais. Valgykite prie žuvies, virtų bulvių, su salotomis. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle