Ypač tyras graikiškas PDO Peza Olyssos alyvuogių aliejus

 
Apie produktą:
Pačioje Kretos širdyje, kalvotame regione, pavadinimu Peza, unikaliame dirvožemyje ir ypatingomis klimatinėmis sąlygomis auga alyvmedžiai, iš kurių vaisių jau daugiau kaip 5000 metų spaudžiamas ypač tyras alyvuogių aliejus. Rankomis surinktos ir kruopščiai atrinktos ten augančios vienintelės „Koroneiki“ veislės alyvuogės spaudžiamos praėjus keletui valandų po surinkimo ir pasitelkiant šiuolaikinės technikos pagalbą bei laikantis griežtų sveikatos kontrolės priežiūros taisyklių, gaminamas unikalias organoleptines savybes turintis ypač tyras PDO Peza Olyssos alyvuogių aliejus, užimantis garbingą sveikos mitybos piramidės viršūnę.

 

Alyvuogių aliejus – didžiulė gamtos dovana žmonėms. Tai pagrindinė Viduržemio jūros, o ypač Kretos virtuvės sudedamoji dalis, šis aliejus tūkstančius metų buvo ilgaamžiškumo ir sveikatos šaltinis.

Nors suakmenėję alyvuogių lapai, rasti Graikijoje byloja, jog jų amžius siekia 50 – 60 tūkst. metų, manoma, kad alyvmedžiai Kretoje pradėti kultivuoti gerokai seniau, dar Neolito amžiuje. Graikijoje alyvuogių aliejus buvo prilyginamas auksui ir turėjo didžiulę reikšmę kultūros bei mitybos istorijoje. Alyvmedžiai simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką, o jų vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai…

Šaindien Graikija – trečioji pasaulyje (po Ispanijos ir Italijos) pagal išgaunamo alyvuogių aliejaus kiekį. Per metus ši šalis pagamina apie 300 000 tonų, o kiekvienas graikas per metus suvartoja iki 18 kilogramų šio aliejaus. 

Pietinė Peloponeso pusiasalio dalis bei Kreta – vieni svarbiausių Graikijos regionų, gaminančių išskirtinės kokybės alyvuogių aliejų. PDO Peza Olyssos – aukščiausios kokybės šalto spaudimo ypač tyras alyvuogių aliejus, sertifikuotas pagal PDO (angl. Protected Designation of Origin – saugomos kilmės vietos nuoroda) reikalavimus. Įmonės – aliejaus gamintojos, turinčios PDO sertifikatą garantuoja, jog  alyvuogių aliejus pagamintas specifiniame regione, spaudžiamas tik iš alyvuogių rūšies, auginamos šiame krašte, jog aliejaus kokybė ir savybės priklauso nuo tame regione vyraujančio klimato ir dirvožemio, o gavyba vykdoma laikantis senųjų tradicijų ir griežtai kontroliuojama nuo pat alyvuogių surinkimo iki išpilstymo ir pateikimo. Aliejus gaminamas ribotais kiekiais, o kiekvienas aliejaus butelis pažymėtas serijos numeriu.

Unikaliu švelniu vaisiniu skoniu pasižymintis auksiniai žalios spalvos PDO Peza Olyssos alyvuogių aliejus – sertifikuotos organinės žemdirbystės produktas puikiai pagardins jūsų mėgstamas salotas, daržovių patiekalus, kepamą mėsą ar žuvį bei kitus gaminamus patiekalus ir praturtins gausybe naudingųjų medžiagų.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Apie alyvuogių aliejaus naudą žinoma labai plačiai. Vertingųjų medžiagų kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių – alyvmedžių veislės, medžių amžiaus, priežiūros, sunokimo laipsnio, rinkimo ir gavybos metodų, apdorojimo ir laikymo sąlygų. Būtent PDO sertifikatai garantuoja, kad tam tikruose regionuose, griežtai nustatytais būdais spaudžiamas aliejus yra aukščiausios kokybės ir kupinas veikliųjų medžiagų.

Kokybiškame alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6,

Mūsų patarimai

Trinta avinžirnių sriuba su alyvuogių aliejumi

1 puodelis džiovintų avinžirnių (išmirkytų per naktį)

1 smulkintas svogūnas

1 skiltelė česnako

1 didelė bulvė

ypač tyro alyvuogių aliejaus PDO Peza Olyssos

sauja petražolių lapų

1 arb. š. džiovintų raudonėlių

6 puodeliai vištienos ar daržovių sultinio

druskos ir maltų pipirų pagal skonį

¼ puodelio šviežiai spaustų citrinų sulčių

Storadugniame puode įkaitinkite vieną šaukštą alyvuogių aliejaus ir pakepinkite smulkintą svogūną ir česnaką, kol suminkštės. Suberkite raudonėlius, petražoles, mirkytus žirnius, pjaustytą bulvę, supilkite sultinį ir užvirinkite. Sumažinę kaitrą, virkite, kol avinžirniai suminkštės. Sutrinkite elektriniu trintuvu iki tyrės, tirštumą reguliuokite sultiniu. Pagal skonį pagardinkite druska ir pipirais. Supilkite citrinų sultis. Patiekite ant viršaus užpylę šliūksnį ypač tyro alyvuogių aliejaus PDO Peza Olyssos ir skanaukite su baltos duonos skrebučiais!

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle