Ypač tyras graikiškas alyvuogių aliejus "Ousia"

 
Apie produktą:
Pietinė Peloponeso pusiasalio dalis bei Kreta – vieni svarbiausių Graikijos regionų, gaminančių išskirtinės kokybės alyvuogių aliejų. Ypač tyras alyvuogių aliejus “Ousia” – aukštos kokybės šalto spaudimo alyvuogių aliejus, gaminamas iš Kretoje auginamų “Koroneiki” bei “Tsounati” veislės alyvuogių, spaudžiant derliaus rinkimo dieną itin žemoje temperatūroje ir laikantis griežtų higienos reikalavimų. Ypač tyras alyvuogių aliejus “Ousia” - puikios kokybės švelnaus ir vaisinio skonio aliejus, išsiskiriantis savybėmis, kurios būdingos Kretoje spaudžiamoms ir visame pasaulyje vertinamoms aliejų rūšims.

 

Alyvuogių aliejus – didžiulė gamtos dovana žmonėms. Tai pagrindinė Viduržemio jūros, o ypač Kretos virtuvės sudedamoji dalis, šis aliejus tūkstančius metų buvo ilgaamžiškumo ir sveikatos šaltinis.

Nors suakmenėję alyvuogių lapai, rasti Graikijoje byloja, jog jų amžius siekia 50 – 60 tūkst. metų, manoma, kad alyvmedžiai Kretoje pradėti kultivuoti gerokai seniau, dar Neolito amžiuje. Graikijoje alyvuogių aliejus buvo prilyginamas auksui ir turėjo didžiulę reikšmę kultūros bei mitybos istorijoje. Alyvmedžiai simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką, o jų vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai…

Šiandien Graikija – trečioji pasaulyje (po Ispanijos ir Italijos) pagal išgaunamo alyvuogių aliejaus kiekį. Per metus ši šalis pagamina apie 300 000 tonų, o kiekvienas graikas per metus suvartoja iki 18 kilogramų šio aliejaus.

Būtent Kretoje spaudžiamas aliejus laikomas vienu geriausiu visoje Graikijoje. Dažnai vadinamas Viduržemio jūros dietos, kurią UNESCO (Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija) yra paskelbusi nematerialiuoju pasaulio kultūros paveldu, karaliumi, itin aukštos kokybės produktas dėl nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų ir kitų maistingųjų medžiagų gausos, naudingas širdies ir kraujotakos sistemos veiklai.

Šis aliejus ypač tinka prie žuvies ir daržovių patiekalų, juo pagardinsite salotas, pesto padažus, makaronų patiekalus ar paprasčiausiai, galėsite skanauti su balta duona.

 

Mūsų patarimai

Alyvuogių aliejaus duona su džiovintais pomidorais, mozzarella sūriu ir bazilikais

190 g miltų

2 arb. š. kepimo miltelių

žiupsnis druskos

2 kiaušiniai, švelniai paplakti

¾  puodelio avižų pieno

2/3 puodelio ypač tyro alyvuogių aliejaus „Ousia“

sauja smulkintų džiovintų pomidorų

100 g mozzarella sūrio (mažais rutuliukais arba supjaustyto kubeliais)

sauja bazilikų lapelių

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros.

Dubenyje sumaišykite miltus su kepimo milteliais ir druska.

Kitame dubenyje kiaušinius išplakite su pienu ir alyvuogių aliejumi. Suberkite miltų mišinį ir švelniai išmaišykite (neperplakite!) Sudėkite smulkintus džiovintus pomidorus, mozzarella sūrį ir bazilikus. Dar kartą švelniais judesiais permaišykite.

Stačiakampę kepimo formą (skirtą duonai ar keksui kepti) patepkite aliejumi ir sudėkite minkštą tešlą. Vienodai paskirstykite, paviršių išlyginkite pirštais ir pašaukite į orkaitę. Kepkite apie 30 – 35 min., arba kol į vidurį įbestas medinis pagaliukas išlįs sausas. 15 min. vėsinkite formoje, o po to išinkite ir palikite ant grotelių, kad galutinai atvėstų. Supjaustykite gabalėliais ir patiekite...

Tapk draugu Facebook tinkle