Ypač tyras alyvuogių aliejus "Santorina"

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, žemo rūgštingumo ypač tyras alyvuogių aliejus iš Santorino salos, pietinės Graikijos regiono, jau penktos kartos gaminamas iš kruopščiai atrinktų, rankomis renkamų alyvuogių, nedelsiant jas traiškant ir spaudžiant šaltuoju būdu. Išsiskiriantis ypatingomis skoninėmis savybėmis ir maistine verte alyvuogių aliejus „Santorina“ skirtas vertinantiems Viduržemio jūros dietos vertę ir norintiems paragauti išskirtinės kokybės graikišką produktą, suprantantiems ekologinio ūkininkavimo privalumus, pritariantiems tradicijų ir autentiškumo išsaugojimui.

 

Alyvuogių aliejus – didžiulė gamtos dovana žmonėms. Tai pagrindinė Viduržemio jūros, o ypač Kretos virtuvės sudedamoji dalis, šis aliejus tūkstančius metų buvo ilgaamžiškumo ir sveikatos šaltinis.

Nors suakmenėję alyvuogių lapai, rasti Graikijoje byloja, jog jų amžius siekia 50 – 60 tūkst. metų, manoma, kad alyvmedžiai Kretoje pradėti kultivuoti gerokai seniau, dar Neolito amžiuje. Graikijoje alyvuogių aliejus buvo prilyginamas auksui ir turėjo didžiulę reikšmę kultūros bei mitybos istorijoje. Alyvmedžiai simbolizavo pergalę, garbę, apsivalymą, išmintį ir taiką, o jų vainikais buvo apdovanojami olimpinių žaidynių laimėtojai…

Šiandien Graikija – trečioji pasaulyje (po Ispanijos ir Italijos) pagal išgaunamo alyvuogių aliejaus kiekį. Per metus ši šalis pagamina apie 300 000 tonų, o kiekvienas graikas per metus suvartoja iki 18 kilogramų šio aliejaus. 

Aukštos maistinės vertės aliejumi ne tik pagardinsite mėgstamas salotas, daržovių, mėsos ar žuvies ir jūros gėrybių patiekalus, bet ir pajausite Graikijos dvelksmą, papildysite organizmą naudingosiomis medžiagomis.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Apie alyvuogių aliejaus naudą žinoma labai plačiai. Vertingųjų medžiagų kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių – alyvmedžių veislės, medžių amžiaus, priežiūros, sunokimo laipsnio, rinkimo ir gavybos metodų, apdorojimo ir laikymo sąlygų. Būtent PDO sertifikatai garantuoja, kad tam tikruose regionuose, griežtai nustatytais būdais spaudžiamas aliejus yra aukščiausios kokybės ir kupinas veikliųjų medžiagų.

Kokybiškame alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6,

 

 

Mūsų patarimai

Geltonųjų (graikiškų) lęšių piurė

500 g geltonųjų lęšių (arba skaldytų žirnių)

2 svogūnai

125 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus „Santorina“

traiškytų juodųjų pipirų

sauja smulkintų šviežių petražolių

1 citrina

Lęšius perskalaukite ir supilkite į puodą. Užpilkite dvigubu kiekiu vandens ir užvirinkite. Nugraibykite susidariusias putas. Sumeskite per pusę perpjautą vieną svogūną (kitą pasilikite), įberkite druskos ir supilkite pusę aliejaus kiekio. Virkite ant mažos kaitros apie 40 – 60 minučių, kol lęšiai sukris (jei naudosite skaldytus žirnius, juos prieš virdami pamirkykite vandenyje per naktį).

Išvirtus lęšius sutrinkite elektriniu trintuvu, supilkite likusį aliejų, suberkite smulkintą svogūną ir petražoles, pagal skonį pagadinkite druska ir maltais pipirais bei citrinos sultimis. Gerai išmaišykite ir patiekite su baltos duonos skrebučiais ar šviežių daržovių lazdelėmis. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle