Ypač tyras ispaniškas Casas de Hualdo Arbequina alyvuogių aliejus 

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, žemo rūgštingumo ypač tyras alyvuogių aliejus iš Toledo provincijos, centrinės Ispanijos, gaminamas iš kruopščiai atrinktų, rankomis renkamų kataloniškų "arbequina" veislės alyvuogių, jas traiškant praėjus 6 valandoms po surinkimo ir spaudžiant ne aukštesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Išsiskiriantis ypatingomis skoninėmis savybėmis ir maistine verte alyvuogių aliejus Casas de Hualdo Arbequina skirtas vertinantiems Viduržemio jūros dietos vertę ir norintiems paragauti išskirtinės kokybės ispanišką produktą, suprantantiems ekologinio ūkininkavimo privalumus, pritariantiems tradicijų ir autentiškumo išsaugojimui.

 

Tacho (isp. Tajo) upė, tekėdama per vieną didžiausių Ispanijos provincijų - Toledo (isp. Provincia de Toledo) centrinėje Ispanijos dalyje, suformavo tipinį kraštovaizdį, pietinėje regiono pusėje prasidedantį žemumomis ir pievomis, besidriekiančiomis iki pat Montes de Toledo kalnų. Casas de Hualdo ūkiui priklausančios alyvmedžių giraitės aprėpiančios apie 3200 hektarų, kuriuose auga per tris šimtus tūkstančių alyvmedžių, yra nusidriekusios šioje kalvotoje unikalioje teritorijoje 400 – 600 m virš jūros lygio ir apsuptos turtingos laukinės gamtos. Ne per seniausiai ši teritorija pripažinta pačia gražiausia alyvuogių aliejaus pasaulyje, negana to, alyvuogės čia auginamos nuo neatmenamų laikų. Tai šeimos verslas, kuriuo rūpinasi jau ne pirma karta. Šaltos žiemos ir sausos bei labai karštos vasaros, mažas kritulių kiekis bei kruopšti priežiūra sąlygoja itin subtilaus alyvuogių aliejaus gavybą. Alyvuogės, surinktos tiesiai nuo medžių, staigiai krintant temperatūrai rudenį, nedelsiant gabenamos į spaudyklą, kad išvengti nepageidaujamos fermentacijos bei uogų pažeidimo. Iš keturių dominuojančių alyvmedžių veislių – „arbequina“, „cornicabra“, „picual“ ir „manzanilla“ uogų žemesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje spaudžiamos ypač tyro išskirtinės kokybės alyvuogių aliejaus rūšys, ne kartą pelniusios įvairiausius apdovanojimus už išskirtines organoleptines savybes. 

 

Casas de Hualdo Arbequina – aukščiausios kokybės ypač tyras alyvuogių aliejus iš geriausių kataloniškos veislės „arbequina“ alyvuogių. Šios rūšies alyvmedžiai auginami skirtingo tipo dirvožemyje, skirtingais atstumais tarp medžių. Medžių auginimui ir priežiūrai pasitelkiamos modernios ir sudėtingos technologijos, kurių dėka spaudžiamas aukščiausios kokybės, unikaliomis skoninėmis savybėmis pasižymintis ypač tyras alyvuogių aliejus.

Casas de Hualdo Arbequina  – labai kvapnus, subalansuoto skonio alyvuogių aliejus. Kupinas vaisinio aromato, atsiskleidžiančio skirtingomis natomis, šis aliejus apibūdinamas kaip vidutinio intensyvumo, gana švelnus, su jam būdingu vos juntamu aštrumu ir kartumu bei dominuojančiomis vasinėmis natomis skonine prasme. Jo skanaujant, jaučiamas žalių pomidorų lapų, šviežiai nupjautos žolės, artišokų, obuolių ir bananų dvelksmas. Tai itin puikaus skonio ir aromato, šilkinės tekstūros, minkštas, saldus ir subtilus alyvuogių aliejus, tikrų tikriausios alyvuogių sultys, kurių skonio ir kokybės neįvertinti neįmanoma.

Vartojimas: aliejus tinka šaltų ir karštų patiekalų gardinimui, salotų užpilų gaminimui, sūrio šlakstymui, baltos duonos mirkymui, sriubų, įvairiausių užtepėlių, košių, marinatų, žuvies patiekalų skaninimui. Labai gardus grynas! Nepakartojamas su kepta lašiša, kuskusu, šalta ispaniška pomidorų sriuba "gazpacho".

Casas de Hualdo Arbequina Ispanijos žemės ūkio ministerijos apdovanotas kaip geriausias ispaniškas 2013 - 2014 m. ypač tyras alyvuogių aliejus!

2014 m. Los Andžele (angl. Los Angeles) tarptautiniame ypač tyro alyvuogių aliejaus konkurse apdovanotas aukso medaliu!

2011 m. apdovanotas Ciuricho (vok. Zurich) tarptautiniu alyvuogių aliejaus apdovanojimu!

2010 m. apdovanotas kaip geriausias ispaniškas alyvuogių aliejus!

Lenkijoje ši aliejaus rūšis pripažinta hipoalerginiu produktu, nesukeliančiu alerginių reakcijų ir saugiu vartoti alergijų kamuojamiems žmonėms.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Aukštos kokybės Casas de Hualdo Arbequina alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją, antioksidantų – polifenolių, saugančių nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, riebaluose tirpių vitaminų: A, skatinančio ląstelių atsinaujinimą, naudingo regėjimui bei imuninei sistemai stiprinti, D, padedančio reguliuoti kalcio, magnio ir fosforo pasisavinimą, E, saugančio ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, palaikyti tinkamą hormonų apykaitą ir imuninės sistemos veiklą, vitamino K, galinčio padėti palaikyti normalų kraujo krešėjimą ir kraujagyslių elastingumą.

 

Mūsų patarimai

Špinatai katalonišku stiliumi

1 didelis saldus obuolys, nuluptas ir supjaustytas kubeliais

4 valg. š. kedrinių pinijų

4 valg. š. tamsių razinų

apie 250 g jaunų špinatų

rožinės Himalajų druskos pagal skonį

2 valg. š. ypač tyro alyvuogių aliejaus Casas de Hualdo Arbequina

2 skiltelės česnako

Keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų ir ant vidutinės kaitros pakepkite smulkintą česnaką. Suberkite smulkintą obuolį ir dar pakepkite apie minutę. Suberkite kedrines pinijas ir pamaišydami kepkite, kol paruduos, apie 20 s.

Suberkite razinas ir pakepę maždaug 20 s, sudėkite špinatus. Kaitinkite, kol šie suvys, apie puse minutės. Keptuvę nukelkite nuo kaitros, vis pakratydami. Pagal skonį pagardinkite druska ir nedelsiant patiekite.

 

Skrebučiai su keptais moliūgais ir alyvuogių aliejumi

 

Tapk draugu Facebook tinkle