Ypač tyras ispaniškas Casas de Hualdo Cornicabra alyvuogių aliejus

 
 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, žemo rūgštingumo ypač tyras alyvuogių aliejus iš Toledo provincijos, centrinės Ispanijos, gaminamas iš kruopščiai atrinktų, rankomis renkamų "cornicabra" veislės alyvuogių, jas traiškant praėjus 6 valandoms po surinkimo ir spaudžiant ne aukštesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Sertifikuotas pagal kilmės vietos nuorodą, išsiskiriantis ypatingomis skoninėmis savybėmis ir maistine verte alyvuogių aliejus Casas de Hualdo Cornicabra skirtas vertinantiems Viduržemio jūros dietos vertę ir norintiems paragauti išskirtinės kokybės ispanišką produktą, suprantantiems ekologinio ūkininkavimo privalumus, pritariantiems tradicijų ir autentiškumo išsaugojimui.
 
 

Tacho (isp. Tajo) upė, tekėdama per vieną didžiausių Ispanijos provincijų - Toledo (isp. Provincia de Toledo) centrinėje Ispanijos dalyje, suformavo tipinį kraštovaizdį, pietinėje regiono pusėje prasidedantį žemumomis ir pievomis, besidriekiančiomis iki pat Montes de Toledo kalnų. Casas de Hualdo ūkiui priklausančios alyvmedžių giraitės aprėpiančios apie 3200 hektarų, kuriuose auga per tris šimtus tūkstančių alyvmedžių, yra nusidriekusios šioje kalvotoje unikalioje teritorijoje 400 – 600 m virš jūros lygio ir apsuptos turtingos laukinės gamtos. Ne per seniausiai ši teritorija pripažinta pačia gražiausia alyvuogių aliejaus pasaulyje, negana to, alyvuogės čia auginamos nuo neatmenamų laikų. Tai šeimos verslas, kuriuo rūpinasi jau ne pirma karta. Šaltos žiemos ir sausos bei labai karštos vasaros, mažas kritulių kiekis bei kruopšti priežiūra sąlygoja itin subtilaus alyvuogių aliejaus gavybą. Alyvuogės, surinktos tiesiai nuo medžių, staigiai krintant temperatūrai rudenį, nedelsiant gabenamos į spaudyklą, kad išvengti nepageidaujamos fermentacijos bei uogų pažeidimo. Iš keturių dominuojančių alyvmedžių veislių – „arbequina“, „cornicabra“, „picual“ ir „manzanilla“ uogų žemesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje spaudžiamos ypač tyro išskirtinės kokybės alyvuogių aliejaus rūšys, ne kartą pelniusios įvairiausius apdovanojimus už išskirtines organoleptines savybes. 

 

Casas de Hualdo Cornicabra – ypač tyras alyvuogių aliejus iš „cornicabra“ veislės alyvuogių. Dėka puikaus atsparumo šaltoms žiemoms ir karštoms vasaroms, „cornicabra“ Kastilija ir La Manča (isp. Castilla-La Mancha) regione auginama nuo neatmenamų laikų. Ši vietinė alyvuogių rūšis labai vertinama ne vien dėl savo agronominių savybių, bet ir dėl labai aukštos kokybės aliejaus, išgaunamo iš šios veislės uogų. Tai vienintelė Casas de Hualdo alyvuogių rūšis, sertifikuota pagal saugomos kilmės vietos nuorodą (angl. Denomination of Origin Montes de Toledo), kas garantuoja, jog šis alyvuogių aliejus gaminamas tik Montes de Toledo regione, spaudžiamas tik iš „cornicabra“ alyvuogių rūšies, auginamos šiame krašte, jog aliejaus kokybė ir savybės priklauso nuo šiame regione vyraujančio klimato ir dirvožemio, o gavyba griežtai kontroliuojama nuo pat alyvuogių surinkimo iki išpilstymo ir pateikimo.

Šios rūšies alyvmedžiai auginami didesniame aukštyje virš jūros lygio, lengvesniame dirvožemyje, o griežta priežiūra ir ypatingos klimatinės sąlygos leidžia pasiekti, jog žaliava būtų tinkama tik aukščiausios kokybės aliejui gaminti. Specialių malimo technologijų ir ypatingos priežiūros dėka šiame aliejuje išsaugomi itin dideli antioksidantų kiekiai. Aliejus išsiskiria žalių lapų ir obuolių aromatu puikiai derančiu su maloniu alyvuogių aliejui būdingu kartumu ir aštrumu. Apibūdinamas kaip "stiprus" alyvuogių aliejus.

Vartojimas: aliejus tinka šaltų ir karštų patiekalų gardinimui, salotų užpilų gaminimui, sūrio šlakstymui, baltos duonos mirkymui, sriubų, įvairiausių užtepėlių, košių, marinatų, žuvies patiekalų skaninimui. Itin tinka mėsos ir paukštienos patiekalų gardinimui, labai gardus su druskoje kepta žuvimi, keptomis daržovėmis. Nepakartojamas su skrudinta balta duona!

2014 m. yapč tyras alyvuogių aliejus "Cornicabra" apdovanotas aukso medaliu Italijoje už geriausias rūšinio (būtent "cornicabra" alyvuogių veislės) aliejaus savybes.

Iš Cornicabra veislės alyvuogių spaudžamas aliejus pripažintas kaip geriausia 2013 m. - 2014 m. ypač tyro alyvuogių aliejaus rūšis pagal saugomą Toledo provincijos kilmės vietos nuorodą.

2012 m. Casas de Hualdo Cornicabra alyvuogių aliejus Los Andžele (angl. Los Angeles) vyksusiame tarptautiniame ypač tyro alyvuogių aliejaus konkurse apdovanotas sidabro medaliu!

Lenkijoje ši aliejaus rūšis pripažinta hipoalerginiu produktu, nesukeliančiu alerginių reakcijų ir saugiu vartoti alergijų kamuojamiems žmonėms.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Apie alyvuogių aliejaus naudą žinoma labai plačiai. Vertingųjų medžiagų kiekis priklauso nuo daugelio veiksnių – alyvmedžių veislės, medžių amžiaus, priežiūros, sunokimo laipsnio, rinkimo ir gavybos metodų, apdorojimo ir laikymo sąlygų. Būtent kilmės vietos nuorodos sertifikatai garantuoja, kad tam tikruose regionuose, griežtai nustatytais būdais iš konkrečių veislių spaudžiamas aliejus yra aukščiausios kokybės ir kupinas veikliųjų medžiagų.

Aukštos kokybės Casas de Hualdo Arbequina alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją, antioksidantų – polifenolių, saugančių nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, riebaluose tirpių vitaminų: A, skatinančio ląstelių atsinaujinimą, naudingo regėjimui bei imuninei sistemai stiprinti, D, padedančio reguliuoti kalcio, magnio ir fosforo pasisavinimą, E, saugančio ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, palaikyti tinkamą hormonų apykaitą ir imuninės sistemos veiklą, vitamino K, galinčio padėti palaikyti normalų kraujo krešėjimą ir kraujagyslių elastingumą.

 

Mūsų patarimai

Skrebučiai su pomidorais ir sardinėmis

2 skiltelės česnako

prancūziškas batonas (bagetė)

2 gerai prisirpę pomidorai (gali būti persirpę)

rožinės Himalajų druska ir malti pipirai pagal skonį

dėžutė sardinių aliejuje (arba šprotai aliejuje)

ypač tyras Casas de Hualdo Cornicabra alyvuogių aliejus

Pomidorų minkštimą sutarkuokite paprasčiausia trintuve, žieveles išmeskite. Pagal skonį pagardinkite druska, traiškytais česnakais ir maltais pipirais. Įpilkite šiek tiek alyvuogių aliejaus ir išmaišykite.

Duoną supjaustykite maždaug 3 cm storio riekelėmis ir paskrudinkite orkaitėje.

Ant kiekvienos riekės užtepkite pomidorų masės, ant viršaus uždėkite po keletą sardinių ar šprotų, apšlakstykite alyvuogių aliejumi, dar šiek tiek pabarstykite druska ir skanaukite.

 

Tapk draugu Facebook tinkle