Ypač tyras ispaniškas Casas de Hualdo Manzanilla alyvuogių aliejus 

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, žemo rūgštingumo ypač tyras alyvuogių aliejus iš Toledo provincijos, centrinės Ispanijos, gaminamas iš kruopščiai atrinktų, rankomis renkamų vienos seniausių mėsingų "manzanilla" veislės alyvuogių, jas traiškant praėjus 6 valandoms po surinkimo ir spaudžiant ne aukštesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Išsiskiriantis ypatingomis skoninėmis savybėmis ir maistine verte alyvuogių aliejus Casas de Hualdo Manzanilla skirtas vertinantiems Viduržemio jūros dietos vertę ir norintiems paragauti išskirtinės kokybės ispanišką produktą, suprantantiems ekologinio ūkininkavimo privalumus, pritariantiems tradicijų ir autentiškumo išsaugojimui.

 

Tacho (isp. Tajo) upė, tekėdama per vieną didžiausių Ispanijos provincijų - Toledo (isp. Provincia de Toledo) centrinėje Ispanijos dalyje, suformavo tipinį kraštovaizdį, pietinėje regiono pusėje prasidedantį žemumomis ir pievomis, besidriekiančiomis iki pat Montes de Toledo kalnų. Casas de Hualdo ūkiui priklausančios alyvmedžių giraitės aprėpiančios apie 3200 hektarų, kuriuose auga per tris šimtus tūkstančių alyvmedžių, yra nusidriekusios šioje kalvotoje unikalioje teritorijoje 400 – 600 m virš jūros lygio ir apsuptos turtingos laukinės gamtos. Ne per seniausiai ši teritorija pripažinta pačia gražiausia alyvuogių aliejaus pasaulyje, negana to, alyvuogės čia auginamos nuo neatmenamų laikų. Tai šeimos verslas, kuriuo rūpinasi jau ne pirma karta. Šaltos žiemos ir sausos bei labai karštos vasaros, mažas kritulių kiekis bei kruopšti priežiūra sąlygoja itin subtilaus alyvuogių aliejaus gavybą. Alyvuogės, surinktos tiesiai nuo medžių, staigiai krintant temperatūrai rudenį, nedelsiant gabenamos į spaudyklą, kad išvengti nepageidaujamos fermentacijos bei uogų pažeidimo. Iš keturių dominuojančių alyvmedžių veislių – „arbequina“, „cornicabra“, „picual“ ir „manzanilla“ uogų žemesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje, spaudžiamos ypač tyro išskirtinės kokybės alyvuogių aliejaus rūšys, ne kartą pelniusios įvairiausius apdovanojimus už išskirtines organoleptines savybes. 

 

Casas de Hualdo Manzanilla – yapč tyras alyvuogių aliejus, spaudžiamas iš vienos seniausių „manzanilla“ alyvuogių veislių, iš ypač mėsingų ir skoninėmis savybėmis turtingų uogų. Kilusi iš Kasereso provincijos (isp. Provincia de Caceres) vakarų Ispanijoje, ši alyvuogių rūšis visiškai prisitaikė prie Casas de Hualdo ūkiui priklausančio dirvožemio bei klimatinių sąlygų ir dovanoja ypatingo skonio alyvuogių aliejų, kurį dėl išskirtinių skoninių savybių, būtų sudėtinga supainioti su kitomis veislėmis. Tai įdomaus skonio aliejus, pasižymintis intensyviu vaisiniu skoniu su žaliųjų pomidorų, trūkažolių ir bazilikų užuominomis. Švelnios ir minkštos tekstūros, kuri puikiai dera su alyvuogių aliejui būdingu aštrumu ir kartumu.

Vartojimas: aliejus tinka šaltų ir karštų patiekalų gardinimui, salotų užpilų gaminimui, sūrio šlakstymui, baltos duonos mirkymui, sriubų, įvairiausių užtepėlių, košių, marinatų, žuvies patiekalų skaninimui. Itin tinka troškiniams, lęšių patiekalams gardinti, naminių majonezų gaminimui (ypač ispaniškajam "aioli") bei pesto padažų ruošimui.

2014 m. ypač tyras "Manzanilla" alyvuogių aliejus Italijoje apdovanotas aukso medaliu už geriausias rūšinio aliejaus (būtent "manzanilla" veislės alyvuogių aliejaus) savybes.

2014 m. Vokietijoje "Manzanilla" alyvuogių aliejus įtrauktas į geriausių alyvuogių aliejų 50-tuką.

Lenkijoje ši aliejaus rūšis pripažinta hipoalerginiu produktu, nesukeliančiu alerginių reakcijų ir saugiu vartoti alergijų kamuojamiems žmonėms.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Aukštos kokybės Casas de Hualdo Arbequina alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją, antioksidantų – polifenolių, saugančių nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, riebaluose tirpių vitaminų: A, skatinančio ląstelių atsinaujinimą, naudingo regėjimui bei imuninei sistemai stiprinti, D, padedančio reguliuoti kalcio, magnio ir fosforo pasisavinimą, E, saugančio ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, palaikyti tinkamą hormonų apykaitą ir imuninės sistemos veiklą, vitamino K, galinčio padėti palaikyti normalų kraujo krešėjimą ir kraujagyslių elastingumą.

 

Mūsų patarimai

Alyvuogės, marinuotos su žolelėmis

5 skiltelės česnako

1 puodelis juodųjų alyvuogių su kauliukais

1 puodelis žaliųjų alyvuogių su kauliukais

1 puodelis kalamata alyvuogių su kauliukais

1 puodelis ypač tyro Casas de Hualdo Manzanilla alyvuogių aliejaus

1 apelsinas

žiupsnis šviežių ar džiovintų čiobrelių

2 laurų lapai

žiupsnis šviežių ar džiovintų rozmarinų

2 valg. š. migdolų riešutų

rožinės Himalajų druskos pagal skonį

Apelsiną švariai nušveiskite, perliekite verdančiu vandeniu ir nutarkuokite išorinę geltonąją žievelės dalį. Išspauskite sultis.

Česnakus patraiškykite platesnio peilio plokštuma. 

Į dubenį suberkite alyvuoges, sudėkite apelsinų žieveles, česnakus, žoleles, laurų lapus, supilkite alyvuogių aliejų, apelsino sultis ir gerai išmaišykite. Dubenį uždenkite maistine plėvele ir marinuokite šaldytuve, mažiausiai 4 valandas, o geriausiai – per naktį. Prieš patiekdami, palaikykite kambario temperatūroje (kad ištirptų sustingęs aliejus), suberkite migdolus ir pagal skonį pagardinkite druska, jei reikia. Skanaus!

 

Tapk draugu Facebook tinkle