Ypač tyras ispaniškas Casas de Hualdo Picual alyvuogių aliejus 

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, žemo rūgštingumo ypač tyras alyvuogių aliejus iš Toledo provincijos, centrinės Ispanijos, gaminamas iš kruopščiai atrinktų, rankomis renkamų vienos populiariausių alyvuogių pasaulyje "picual" veislės alyvuogių, jas traiškant praėjus 6 valandoms po surinkimo ir spaudžiant ne aukštesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Išsiskiriantis ypatingomis skoninėmis savybėmis ir maistine verte alyvuogių aliejus Casas de Hualdo Picual skirtas vertinantiems Viduržemio jūros dietos vertę ir norintiems paragauti išskirtinės kokybės ispanišką produktą, suprantantiems ekologinio ūkininkavimo privalumus, pritariantiems tradicijų ir autentiškumo išsaugojimui.
 

Tacho (isp. Tajo) upė, tekėdama per vieną didžiausių Ispanijos provincijų - Toledo (isp. Provincia de Toledo) centrinėje Ispanijos dalyje, suformavo tipinį kraštovaizdį, pietinėje regiono pusėje prasidedantį žemumomis ir pievomis, besidriekiančiomis iki pat Montes de Toledo kalnų. Casas de Hualdo ūkiui priklausančios alyvmedžių giraitės aprėpiančios apie 3200 hektarų, kuriuose auga per tris šimtus tūkstančių alyvmedžių, yra nusidriekusios šioje kalvotoje unikalioje teritorijoje 400 – 600 m virš jūros lygio ir apsuptos turtingos laukinės gamtos. Ne per seniausiai ši teritorija pripažinta pačia gražiausia alyvuogių aliejaus pasaulyje, negana to, alyvuogės čia auginamos nuo neatmenamų laikų. Tai šeimos verslas, kuriuo rūpinasi jau ne pirma karta. Šaltos žiemos ir sausos bei labai karštos vasaros, mažas kritulių kiekis bei kruopšti priežiūra sąlygoja itin subtilaus alyvuogių aliejaus gavybą. Alyvuogės, surinktos tiesiai nuo medžių, staigiai krintant temperatūrai rudenį, nedelsiant gabenamos į spaudyklą, kad išvengti nepageidaujamos fermentacijos bei uogų pažeidimo. Iš keturių dominuojančių alyvmedžių veislių – „arbequina“, „cornicabra“, „picual“ ir „manzanilla“ uogų žemesnėje nei 23 laipsnių Celsijaus temperatūroje spaudžiamos ypač tyro išskirtinės kokybės alyvuogių aliejaus rūšys, ne kartą pelniusios įvairiausius apdovanojimus už išskirtines organoleptines savybes. 

 

Casas de Hualdo Picual – ypač tyras alyvuogių aliejus, spaudžiamas iš vienos populiariausių alyvuogių pasaulyje veislių „picual“. Kilusi iš Andalūzijos ir puikiai prisitaikiusi Toledo apylinkėse, ši veislė kruopščios priežiūros dėka dovanoja aliejų itin gausų polifenolių, antioksidantų, labai svarbių ir reikšmingų žmogaus sveikatai. „Picual“ alyvuogės renkamos prieš pat joms pilnai sunokstant, kad aliejus įgautų šiai rūšiai būdingą gelsvai žalią atspalvį. Atkimšus šio aliejaus butelį, jaučiamas stiprus aromatas, dvelkiantis žaliais lapais, žaliais bananais ir net mėtomis, derantis su vaisiniu, intensyviu ir ilgai išliekančiu skoniu.

Vartojimas: aliejus tinka šaltų ir karštų patiekalų gardinimui, salotų užpilų gaminimui, sūrio šlakstymui, baltos duonos mirkymui, sriubų, įvairiausių užtepėlių, košių, marinatų, žuvies patiekalų skaninimui. Itin gardus su troškinta jautiena, prie žuvies patiekalų!

2014 m. "Picual" alyvuogių aliejus įtrauktas į geriausiųjų pasaulyje aliejaus rūšių dvidešimtuką (kategorijoje pagal kainos ir kokybės santykį)!

2012 m. Casas de Hualdo Picual yapč tyras alyvuogių aliejus Los Andžele (angl. Los Angeles) vykusiame tarptautiniame ypač tyro alyvuogių aliejaus konkurse už puikias savybes apdovanotas aukso medaliu!

Lenkijoje, sveiko maisto kategorijoje, ypač tyras alyvuogių aliejus "Picual" pripažintas hipoalerginiu produktu, nesukeliančiu alerginių reakcijų ir saugiu vartoti alergijų kamuojamiems žmonėms.

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Aukštos kokybės Casas de Hualdo Arbequina alyvuogių aliejuje gausu sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją, antioksidantų – polifenolių, saugančių nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, riebaluose tirpių vitaminų: A, skatinančio ląstelių atsinaujinimą, naudingo regėjimui bei imuninei sistemai stiprinti, D, padedančio reguliuoti kalcio, magnio ir fosforo pasisavinimą, E, saugančio ląstelių membranas nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, galinčio padėti atitolinti senėjimo procesus, palaikyti tinkamą hormonų apykaitą ir imuninės sistemos veiklą, vitamino K, galinčio padėti palaikyti normalų kraujo krešėjimą ir kraujagyslių elastingumą.

 

Mūsų patarimai

Skrebučiai su tunu ir griliuje keptomis paprikomis

1 – 2 saldžiosios raudonosios paprikos

skardinė tuno aliejuje

baltos duonos (prancūziško batono ar ciabatta duonos)

rožinės Himalajų druskos ir maltų pipirų pagal skonį

ypač tyro Casas de Hualdo Picual alyvuogių aliejaus

Paprikas sudėkite ant įkaitusio griliaus (ar ant degančių malkų) ir vartydami kepkite, kol pajuoduos jų odelė. Sudėkite į maišelį ir palikite pusvalandžiui, o po to pakiškite po šaltu vandeniu ir nuplaukite – nulupkite odelę. Supjaustykite pailgais gabalėliais.

Duoną supjaustykite riekelėmis ir paskrudinkite. Ant kiekvieno skrebučio dėkite šiek tiek tuno, ant viršaus – gabalėlį paprikos. Viršų pabarstykite druska ir pipirais bei gausiai apšlakstykite alyvuogių aliejumi. Skanaus!

 

Kepti avinžirniai "Garam masala"

 

Tapk draugu Facebook tinkle