Ypač tyras šalto spaudimo alyvuogių aliejus "Terra Delyssa" iš Tuniso

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, ypač tyras alyvuogių aliejus iš Tuniso gaminamas iš kruopščiai atrinktų, tik rankomis renkamų alyvuogių, jas traiškant nepraėjus nei 24 valandoms po surinkimo ir spaudžiant šaltuoju būdu. Išsiskiriantis švelniai gaiviu skoniu ir itin aukšta maistine verte, tunisietiškas alyvuogių aliejus "Terra Delyssa" pripažintas JAV žemės ūkio departamento ir Tarptautinės alyvuogių aliejaus tarybos, gaminamas pagal griežtas košerinio maisto taisykles. Tai aukščiausios klasės produktas, kuris skirtas patenkinti net paties išrankiausio vartotojo skonį...

 

Tunisas – šiaurės Afrikos valstybė, viena svarbiausių pagal alyvuogių aliejaus gavybą pietiniame Viduržemio jūros regione. Daugiau nei trečdalis šios šalies dirbamos žemės apsodinta alyvmedžiais, o tai sudaro beveik penktadalį pasaulinio alyvmedžių sodų ploto. Tai šalis – didžiausia alyvuogių aliejaus eksportuotoja pasaulyje už Europos Sąjungos ribų. Be to, dėkingos Tuniso geografinės padėties dėka, šiltesniame klimate alyvuogės bręsta greičiau ir derlius nuimamas keleriais mėnesiais anksčiau nei tai daroma Europos šalyse šiaurinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Šiandien Tunisas deda itin daug pastangų ir stengiasi restruktūrizuoti ir modernizuoti šį žemės ūkio sektorių, šioje šalyje plečiami alyvmedžių auginimo plotai ir nuolat siekiama kuo aukštesnės išgaunamo aliejaus kokybės.

Ypač tyras alyvuogių aliejus „Terra Delyssa“ – itin aukštos kokybės produktas iš šiaurės Afrikos, Tuniso, kurio istorija per tris tūkstantmečius sukaupė reikšmingą kultūrinį palikimą, glaudžiai siejamą su Europa. „Terra Delyssa“ – 100%  tunisietiškas šalto spaudimo ypač tyras alyvuogių aliejus, kurio aukščiausią klasę jau yra pripažinusi Tarptautinė alyvuogių aliejaus taryba (angl. International Olive Oil Council) bei JAV žemės ūkio departamentas (USDA, angl. United States Department of Agriculture). Tai viena iš nedaugelio alyvuogių aliejaus rūšių, kurią siūlo ūkininkaujantys vietiniai gamintojai.

„Terra Delyssa“ alyvuogių aliejus spaudžiamas iš tik rankomis renkamų, nepažeistų ir nepersirpusių alyvuogių, traiškant jas nepraėjus nei 24 valandoms po surinkimo ir kruopščiai tikrinant laboratorijose. Šis aliejus gaminamas pagal griežtas košerinio maisto taisykles ir turi tai atitinkantį sertifikatą „Star K“.

Ypač tyras alyvuogių aliejus iš Tuniso „Terra Delyssa“ pasižymi subtiliu, švelniu skoniu. Šis aliejus savo intensyvumu neužgožia gardinamų produktų ar patiekalų skonio. Tai idealus pasirinkimas kasdienio maisto ruošimui, salotų, troškintų daržovių ar mėsos gardinimui.

 

Ypač tyras alyvuogių aliejus "Terra Delissa“ – švelnus, gaivaus skonio aliejus, gaminamas iš rankomis surinktų ir 24 valandų laikotarpyje po surinkimo spaudžiamų alyvuogių („nuo medžių teisiai į butelius“). Itin tinkamas kasdienio maisto ruošoje. Puikus šlakstymui ant salotų, grilyje keptų patiekalų, padažų gardinimui. Puikus draugas ne tik gardesniam, bet ir sveikesniam gaminimui!

 

Įdomu

Košerinis maistas – tai vienas svarbiausių žydų religijos – kašruto taisyklių rinkinys, reglamentuojantis tinkamą žydų maitinimąsi. Žodis „kašer“ reiškia „tinkamas“. Košerinis maistas laikomas sveiku, „steriliu“ ir itin geros kokybės maistu, nes turi atitikti nemažai griežtų reikalavimų. Valgomi ne visi produktai, jie turi būti auginami, prižiūrimi ir apdorojami pagal tam tikras nustatytas taisykles (pvz., leidžiama valgyti tik tam tikrų veislių ar rūšių gyvūninės kilmės maistą, skerdžiant ir apdorojant juos pagal tam tikrus reikalavimus, gamybos procese draudžiama maišyti pieniškus ir mėsiškus produktus, leidžiama vartoti tik pagal tam tikras  taisykles užaugintų ir specifiniu būdu pagamintą vynuogių vyną, alyvuogių aliejų ir pan.).

 

Ant „Terra Delyssa“ aliejaus butelio puikuojasi itin daili, išskirtinio dizaino etiketė, kurioje vaizduojamas žirgas simbolizuoja senąją Kartaginą (kuri buvo viena didžiausių ir turtingiausių senovės miestų dabartiniame Tunise, kur klestėjo prekyba ir buvo varžomasi dėl dominavimo Viduržemio jūros pakrantėje su senovės Romos imperija).

 

Alyvuogių aliejaus nauda

Pirmojo, šaltojo spaudimo ypač tyras alyvuogių aliejus „Terra Delyssa“ itin gausus sveikatai naudingų ir biologiškai aktyviųjų medžiagų – nesočiųjų riebalų rūgščių Omega-3 ir Omega-6, teigiamai veikiančių širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, augalinių sterolių, galinčių padėti palaikyti normalų cholesterolio kiekį bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkciją.

Mūsų patarimai

Saulėje džiovinti pomidorai alyvuogių aliejuje

Aukštos kokybės puikaus skonio tunisietiškas alyvuogių aliejus itin tinka džiovintiems pomidorams konservuoti. Džiovinti pomidorai, keletą dienų palaikyti su prieskoniais ir užpilti aliejumi, suminkštėja, išskiria puikų aromatą ir tinka įvairiausiems patiekalams gardinti, maišyti į salotas, troškinius ar sriubas. Likęs aliejus, prisisodrinęs puikių aromatų ir skonių puikiai tiks įvairiausių patiekalų gardinimui. Reikės:

saulėje džiovintų pomidorų

česnako

laurų lapų

šviežių rozmarinų, bazilikų ar raudonėlių (pagal skonį)

kvapiųjų pipirų žirneliais

ypač tyro alyvuogių aliejaus „Terra Delyssa“

Pomidorus susluoksniuokite steriliuose stiklainiuose ar indeliuose, į tarpus įmesdami šakelę rozmarino, baziliko ar kitų prieskoninių žolių, įmeskite 1 – 2 traiškytas česnako skilteles, kvapiųjų pipirų, laurų lapą. Indą pripildykite aliejumi. Pilkite pamažu, vis palaukdami, kad neliktų tuščių oro tarpų ir visi pomidorai panirtų į aliejų. Indų nepripilkite sklidinai iki pat viršaus, palikite bent centimetrą. Užsukite steriliais dangteliais ir palikite tamsioje, vėsesnėje vietoje (tačiau ne šaldytuve) 5 – 7 dienoms, kad skoniai susimaišytų, o pomidorai suminkštėtų. Jei norite tokių pomidorų pasigaminti ilgesniam laikymui, indelius, pripildytus aliejaus, tačiau neužsuktus, statykite į puodą, pripildytą vandens (kad įstatyti stiklainiai būtų apsemti 2/3 aukščio) ir lėtai kaitinkite iki užvirimo (tik neužvirkite!). Karštus ištraukite iš puodo ir tuoj pat užsukite dangteliais. Tokius galėsite išsaugoti ilgiau.

Prieskonius ir prieskonines žoles naudokite pagal skonį.

 

Saldžiarūgštis salotų užpilas

Naminis majonezas be kiaušinių

 

Tapk draugu Facebook tinkle