Ypač tyras šalto spaudimo alyvuogių aliejus "Terra Delyssa Organic Exclusive" iš Tuniso

 
Apie produktą:
Turtingas savo skoninėmis savybėmis ir ypatingas, aukščiausios kokybės, ypač tyras alyvuogių aliejus iš Tuniso gaminamas iš kruopščiai atrinktų, tik rankomis renkamų alyvuogių, jas traiškant nepraėjus nei 24 valandoms po surinkimo ir spaudžiant šaltuoju būdu. Išsiskiriantis švelniai gaiviu skoniu ir itin aukšta maistine verte, tunisietiškas alyvuogių aliejus "Terra Delyssa" pripažintas JAV žemės ūkio departamento ir Tarptautinės alyvuogių aliejaus tarybos, gaminamas pagal griežtas košerinio maisto taisykles. Tai aukščiausios klasės produktas, kuris skirtas patenkinti net paties išrankiausio vartotojo skonį...
 

 

Tunisas – šiaurės Afrikos valstybė, viena svarbiausių pagal alyvuogių aliejaus gavybą pietiniame Viduržemio jūros regione. Daugiau nei trečdalis šios šalies dirbamos žemės apsodinta alyvmedžiais, o tai sudaro beveik penktadalį pasaulinio alyvmedžių sodų ploto. Tai šalis – didžiausia alyvuogių aliejaus eksportuotoja pasaulyje už Europos Sąjungos ribų. Be to, dėkingos Tuniso geografinės padėties dėka, šiltesniame klimate alyvuogės bręsta greičiau ir derlius nuimamas keleriais mėnesiais anksčiau nei tai daroma Europos šalyse šiaurinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Šiandien Tunisas deda itin daug pastangų ir stengiasi restruktūrizuoti ir modernizuoti šį žemės ūkio sektorių, šioje šalyje plečiami alyvmedžių auginimo plotai ir nuolat siekiama kuo aukštesnės išgaunamo aliejaus kokybės.

Ypač tyras alyvuogių aliejus „Terra Delyssa“ – itin aukštos kokybės produktas iš šiaurės Afrikos, Tuniso, kurio istorija per tris tūkstantmečius sukaupė reikšmingą kultūrinį palikimą, glaudžiai siejamą su Europa. „Terra Delyssa“ – 100%  tunisietiškas šalto spaudimo ypač tyras alyvuogių aliejus, kurio aukščiausią klasę jau yra pripažinusi Tarptautinė alyvuogių aliejaus taryba (angl. International Olive Oil Council) bei JAV žemės ūkio departamentas (USDA, angl. United States Department of Agriculture). Tai viena iš nedaugelio alyvuogių aliejaus rūšių, kurią siūlo ūkininkaujantys vietiniai gamintojai.

„Terra Delyssa“ alyvuogių aliejus spaudžiamas iš tik rankomis renkamų, nepažeistų ir nepersirpusių alyvuogių, traiškant jas nepraėjus nei 24 valandoms po surinkimo ir kruopščiai tikrinant laboratorijose. Šis aliejus gaminamas pagal griežtas košerinio maisto taisykles ir turi tai atitinkantį sertifikatą „Star K“.

Ypač tyras alyvuogių aliejus iš Tuniso „Terra Delyssa“ pasižymi subtiliu, švelniu skoniu. Šis aliejus savo intensyvumu neužgožia gardinamų produktų ar patiekalų skonio. Tai idealus pasirinkimas kasdienio maisto ruošimui, salotų, troškintų daržovių ar mėsos gardinimui.

Švelnaus ir malonaus skonio ypač tyras alyvuogių aliejus "Terra Delyssa Exclusive" - išskirtinis organinis alyvuogių aliejus ypatingo dizainio buteliuose - aukštame "sublime" arba "anfora" stiliaus butelyje gaminamas iš rankomis surinktų ir 24 valandų laikotarpyje po surinkimo spaudžiamų alyvuogių („nuo medžių teisiai į butelius“). Itin tinkamas kasdienio maisto ruošoje. Puikus šlakstymui ant salotų, grilyje keptų patiekalų, padažų gardinimui. Puikus draugas ne tik gardesniam, bet ir sveikesniam gaminimui! Tai ypač „švarus“ aliejus. Organinis, vadinasi, jog šiame aliejuje nėra pesticidų ir jokių sintetinių cheminių junginių ir jų pėdsakų, alyvmedžiai iš kurių vaisių spaudžiamas toks aliejus, auginami natūraliai, nenaudojant trąšų ir kitokių papildomų augimą skatinančių medžiagų, o alyvuogės, skirtos šios rūšies aliejaus gamybai, niekuomet nepalietė žemės ir yra renkamos tik rankomis.

 

Įdomu

Košerinis maistas – tai vienas svarbiausių žydų religijos – kašruto taisyklių rinkinys, reglamentuojantis tinkamą žydų maitinimąsi. Žodis „kašer“ reiškia „tinkamas“. Košerinis maistas laikomas sveiku, „steriliu“ ir itin geros kokybės maistu, nes turi atitikti nemažai griežtų reikalavimų. Valgomi ne visi produktai, jie turi būti auginami, prižiūrimi ir apdorojami pagal tam tikras nustatytas taisykles (pvz., leidžiama valgyti tik tam tikrų veislių ar rūšių gyvūninės kilmės maistą, skerdžiant ir apdorojant juos pagal tam tikrus reikalavimus, gamybos procese draudžiama maišyti pieniškus ir mėsiškus produktus, leidžiama vartoti tik pagal tam tikras  taisykles užaugintų ir specifiniu būdu pagamintą vynuogių vyną, alyvuogių aliejų ir pan.).

 

Ant „Terra Delyssa“ aliejaus butelio puikuojasi itin daili, išskirtinio dizaino etiketė, kurioje vaizduojamas žirgas simbolizuoja senąją Kartaginą (kuri buvo viena didžiausių ir turtingiausių senovės miestų dabartiniame Tunise, kur klestėjo prekyba ir buvo varžomasi dėl dominavimo Viduržemio jūros pakrantėje su senovės Romos imperija).

 


Mūsų patarimai

Šokoladinis alyvuogių aliejaus pyragas

150 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus „Terra Delyssa Exclusive Sublime“

50 g tamsių kakavos miltelių (20 – 22%)

125 ml verdančio vandens

2 arb. š. vanilės ekstrakto (arba 1 vanilės ankšties minkštimo)

150 g maltų migdolų (paskrudintų ir sutrintų elektriniu trintuvu arba sumaltų)

0,5 arb. š. valgomosios sodos

žiupsnelio druskos

200 g rudojo cukraus

3 didelių kiaušinių

Orkaitę įkaitinkite iki 170 laipsnių kaitros. 22 cm skersmens kepimo formą patepkite alyvuogių aliejumi ir išklokite kepimo popieriumi.

Kakavos miltelius sumaišykite su verdančiu vandeniu iki tyrės. Įmaišykite vanilės ekstraktą ir palikite, kad atvėstų. Jei naudojate vanilės ankštį, jos išskobtą minkštimą gerai išsukite su kakavos tyre.

Dubenyje sumaišykite maltus migdolus su soda ir druska.

Cukrų, alyvuogių aliejų ir kiaušinius plakite elektriniu plaktuvu, ko gausite šviesią, purią tirštą masę. Pamažu, nenustojant plakti įmaišykite kakavą bei migdolų mišinį.

Tešlą sukrėskite į paruoštą kepimo formą ir pašaukite kepti. Kepkite apie 40 – 45 minutes. vidurys turi likti šiek tiek drėgnas. 10 minučių vėsinkite ant grotelių, o tuomet išverskite iš formos ir atvėsinkite. Rekomenduojama valgyti šiltą, kaip pudingą arba atšaldytą. Ypač gardus su natūraliu, tirštu jogurtu ar ledais!

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle