Arbata

Kadaise arbata buvo ypatingas Kinijos imperatorių ir vienuolių gėrimas, prieinamas ne bet kurio socialinio sluoksnio žmonėms. Europoje šis gėrimas atsirado XVII a. pradžioje. Jį, kaip ir Kinijoje, gėrė tik aukštuomenės atstovai. Gerti arbatą buvo prestižo reikalas - finansinių galių ir statuso demonstravimas.

Šiandien arbata taip išpopuliarėjo, kad tapo antruoju, labiausiai paplitusiu gėrimu po vandens. Arbatos krūmai auginami Kinijoje, Indijoje, Šri Lankoje, Japonijoje, Indonezijoje, Korėjoje, Australijoje ir daugelyje kitų šalių.

Arbatos kokybė, jos skonis, spalva ir aromatas priklauso nuo daugelio veiksnių – klimato, plantacijos aukščio virš jūros lygio, rinkimo laiko, rinkimo metodų, apdorojimo būdų. Arbatos gamybą sudaro keletas etapų – vytinimas, sukimas, fermentacija, džiovinimas, rūšiavimas. Kokia arbata, žalioji, baltoji, juodoji, pu-erh ar oolong bus gaminama, priklauso nuo arbatmedžio lapų apdirbimo būdo.

Baltoji arbata dėl savo retumo yra viena iš brangiausių. Gaminama skinant viršūninius pumpurus su dviem pirmaisiais lapeliais, padengtais švelniu pūkeliu. Nuskinti pumpurai pridengiami nuo saulės, kad nesiformuotų chlorofilas. Tai mažiausiai apdorojama, visiškai nefermentuota arbata, išsaugojusi savo natūralią formą ir skonį. Jos gamybos technologija susideda tik iš vytinimo saulėje ir džiovinimo. Ši arbata laikoma viena švelniausių, subtiliausių bei priskiriama elitinėms arbatos rūšims. 

Žalioji arbata nefermentuojama, ankstyvą rytą nuskinti lapeliai kaitinami - apdorojami garais arba kepami, tuomet sukami, vyniojami ir džiovinami. 

Juodoji arbata gaminama renkant viršūninius arbatmedžių pumpurus su pirmaisiais dviem lapeliais ir juos vytinant, sukant, fermentuojant ir džiovinant. Šios arbatos lapeliai tamsesni, o skonis ir aromatas – stipresni nei žaliosios. 

Pu-erh arbata – subrandinta žalioji arbata, Kinijoje laikoma gydomąja. Pradžioje ruošiama kaip žalioji, vėliau – fermentuojama, brandinama, džiovinama ir presuojama. Ši arbata gali būti laikoma nuo keletos iki keliolikos metų. Kuo ilgiau brandinama, tuo vertingesnė, brangesnė ir gardesnė.

Oolong – dalinai fermentuota arbata. Jos fermentacija stabdoma stadijoje tarp žaliosios ir juodosios. Sudžiovinti oolong lapai, priklausomai nuo to, kaip susukti, primena siūlus ar kamuoliukus, o užplikius vandeniu, išsiskleidžia. Tai intensyvaus kvapo ir skonio arbata, turinti ir žaliosios, ir juodosios arbatos savybių. Labai vertinama pasaulyje.

Visos šios arbatos rūšys turi unikalių savybių – teigiamai veikia virškinimą, širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, saugo nuo onkologinių susirgimų, valo, švelniai skatina ir stimuliuoja, praturtinta mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais, stabdo senėjimo procesus. Mūsų parduotuvėse rasite ne tik įvairiausių, bet ir retų, rinktinių, geriausių, gardžiausių, kvapniausių ir išskirtinių rūšių arbatos, tiesiai iš Kinijos, Šri Lankos ar kitų šalių arbatos plantacijų.

Be tradicinių arbatos rūšių, savo pirkėjams tai pat siūlome:

Matės arbatos, gaminamos iš džiovintų paragvajinio bugienio lapų. Tai troškulį malšinantis ir nuovargį mažinantis nacionalinis Argentinos ir Urugvajaus gėrimas, taip pat mėgstamas Brazilijoje, Čilėje, Bolivijoje, Libane ir Sirijoje. Geriamas iš specialių indų, specialiu vamzdeliu. Matės arbata pripažinta kaip geriausias stimuliatorius, nuvejantis liūdesį ir prailginantis gyvenimą.

Rooibos arbatos ir jos mišinių – salsvo skonio, medžio bei riešutų aromato gėrimo su galybe naudingųjų medžiagų, kilusio iš Pietų Afrikos, dar vadinamo „raudonąja“ arbata. Savo savybėmis rooibos arbata nenusileidžia žaliajai, joje nėra stimuliuojančių medžiagų ir gausu antioksidantų, taninų, vitaminų ir mineralų.

Įvairiausių vaisinių arbatų, pagamintų iš kruopščiai atrinktų kinrožių lapelių, gėlių žiedlapių, džiovintų vaisių, uogų, žolelių ir tik natūralių aromatinių medžiagų. Tai puikios kokybės, vitaminų ir mineralų turtingi gėrimai, kupini įstabiausių skonių ir aromatų – pagal kiekvieno skonį. Ypač mėgstami vaikų!

Arbatų iš įvairiausių žolelių mišinių, padedančių įveikti negalavimus, stiprinančių, saugančių ir tausojančių, malšinančių troškulį troškulį, raminančių, gerinančių nuotaiką. 

Gera ir skani arbata pamalonina skonio pojūčius, ramina, atpalaiduoja, o gal kaip tik stimuliuoja. Arbata padeda siekti harmonijos, suartina, stiprina sveikatą. Apie arbatą galima pasakoti ilgai, tačiau visų geriausia jos paragauti. Išbandykite kuo įvairesnių rūšių ir atraskite savąją!

 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle