Karčiųjų melionų arbata

 
Apie produktą:
Kartieji melionai gausūs vitamino C, tai puikus karotenoidų (alfa karoteno, beta karoteno, liuteino, zeaksantino ir vitaminoA).

Kartusis melionas (lot. Momordica charantia) – moliūginių šeimai priklausanti daržovė, gimininga moliūgams, arbūzams, agurkams ir pan., populiari daugelyje Azijos šalių. Lietuviškas botaninis pavadinimas – raukšlėtasis svaidenis. Kaip ir kiti šios genties augalai, tai greit augantis vijoklinis augalas su plonais, besivyniojančiais stiebais. Vaisiai, primenantys agurkus, priklausomai nuo veislės, nuo žalsvos iki tamsiai žalios spalvos, grublėtu paviršiumi. Kartieji melionai - tropinių kraštų augalai, kilę iš Pietryčių Azijos, šiuo metu plačiai auginami ne tik Azijoje, bet ir Afrikoje, Karibų jūros šalyse dėl valgomų karčiai aitraus skonio vaisių.

Tai nekaloringos daržovės, gausios maistingųjų medžiagų – ląstelienos, vitaminų, mineralų ir antioksidantų.

Kartieji melionai valgomi švieži (mažiau prisirpę, nes tuomet ne tokie kartūs), marinuoti, kepti, troškinti, džiovinti. Iš džiovintų gaminama arbata.

 

Įdomu

Indijoje, kad sumažinti šių daržovių kartumą, kartieji melionai mirkomi pasūdytame vandenyje ir paverdami. Kai kuriose kitų šalių virtuvėse kartieji melionai 5 – 10 minučių apverdami sūdytame vandenyje, o po to marinuojami jogurte.

Raukšlėtieji svaideniai, kaip ir kiti moliūginiai augalai, auginami ir Lietuvoje.

Vietname šios daržovės valgomos žalios, plonai supjaustytos kartu su džiovintos mėsos juostelėmis arba verdama karčiųjų melionų sriuba su krevetėmis.

Tai populiarus Okinavos salos (Japonija) virtuvės ingredientas, kur manoma, kad okinaviečių gyvenimo trukmė daug ilgesnė dėl pastoviai vartojamų karčiųjų melionų.

Mūsų patarimai

Karčiųjų melionų arbata

Jei rinksitės arbatą pakeliais, 1 arbatos pakelį užplikykite verdančiu vandeniu (pakelis vienam puodeliui) ir palikite, kad pritrauktų 1 – 2 minutes. Kuo ilgiau laikysite, tuo kartesnė bus arbata. Per dieną rekomenduojama suvartoti 3 – 5 paketėlius arbatos.

Jei rinksitės džiovintus karčiuosius melionus, gabalėlį daržovės ( 4 – 5 g puodeliui) užplikykite verdančiu vandeniu ir palikite, kad pritrauktų 1 – 2 minutes.

Ruošiant arbatą, karčiuosius melionus maišykite su žaliosios arbatos lapeliais ir mėgaukite antioksidantų gausa kupinu gėrimu.

Šiek tiek karčiųjų melionų (apie 10 g) rekomenduojama maišyti į verdamas mėsiškas sriubas.

 

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 
 

Tapk draugu Facebook tinkle