Džiovintos lotosų šaknys

 
Apie produktą:
Nedaug kalorijų turinčios lotosų šaknys gausios skaidulinių medžiagų, kurios kartu su lėtai įsisavinamais angliavandeniais, gali prisidėti prie cholesterolio mažinimo, sureguliuoti virškinimą. Lotosų šaknys – puikus vitamino C.

 

Riešutinis lotosas (lot. Nelumbo nucifera) – lotosinių augalų šeimos daugiametis vandens augalas, artimas vandens lelijoms, augantis tropinio ir subtropinio klimato srityse. Nuo senų laikų lotosai buvo auginami Pietryčių Azijoje ir Australijoje, šiuo metu auginami vandens augalų soduose. Tai Indijos ir Vietnamo nacionalinis augalas.

Visos riešutinių lotosų dalys valgomos, nors labiausiai vertinamos šaknys, turinčios nemažai maistingų ir naudingų medžiagų. Kinų medicinoje lotosai nuo senų laikų buvo naudojami daugeliui negalavimų lengvinti

Lotosų šaknys yra pailgos, perpjautos – akytos, gražios formos, valgomos virtos, troškintos, jų griežinėliais puošiami patiekalai, verdamos sriubos. Iš džiovintų šaknų gaminama naudinga arbata.

 

Įdomu

Lotosų šaknimis gardinami ryžių, pupelių ir daržovių patiekalai, jų dedama į verdamas sriubas, troškinius, kad suteikti skonio ir traškios tekstūros.

Šaknys marinuojamos su ryžių actu, cukrumi, aitriomis paprikomis ir česnakais, verdamos sirupe, gaminami traškučiai.

 

Mūsų patarimai

Lotosų šaknų arbata

2 – 3 lotosų riekeles (vienam puodeliui), užpilkite šiltu vandeniu ir pamirkykite dvi valandas. Tuomet susmulkinkite ir užpylę vandeniu užvirinkite. Ant mažos kaitros pakaitinkite apie 15 minučių ir supilkite į puodelį. 

Kitas būdas – džiovintas šaknis užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite maždaug valandai. Suminkštėjusias šaknis naudokite maistui, o plikinį pašildykite ir gerkite kaip arbatą.

Vandenyje keletą valandų pamirkytas džiovintas lotųs šaknis naudokite panašiai kaip bulves ar morkas, įvairiems patiekalams, sriuboms, troškiniams gardinti, marinuokite, trumpai pavirtas dėkite į salotas.

 

Vegetariškas troškinys su lotosų šaknimis 

60 ml rapsų aliejaus

apie 340 g topinambų, nuskusti ir stambiai pasmulkinti

2 morkos, supjaustytos stambiais griežinėliais

2 pastarnokai, supjaustyti stambiais griežinėliais

apie 220 g bulvių, supjaustytų stambiais kubeliais

apie 150 g išmirkytų lotosų šaknų

60 ml agavų sirupo

60 ml sojų padažo

šliūksnis skrudintų sezamų aliejaus

1 valg. š. skrudintų sezamų sėklų

laiškinių svogūnų, pasmulkintų

Orkaitę įkaitinkite iki 190 laipsnių kaitros.

Keptuvėje, kuri tinkama kepimui orkaitėje, įkaitinkite rapsų aliejų, suberkite topinambus, morkas, pastarnokus ir bulves. Apkepkite ant didesnės kaitros, kol paruduos, apie 8 min. Apkeptas daržoves pašaukite į orkaitę ir kepkite, kol suminkštės, apie 20 min. Kepimo indą išimkite iš orkaitės ir sudėkite lotosų šaknis, užpilkite agavų sirupo ir sojų padažo. Nuolat maišydami dar pakepkite ant vidutinės kaitros, kol padažas sutirštės, o daržovės pasidengs glazūra, apie 8 min. Įmaišykite skrudintų sezamų aliejų, sezamų sėklas, smulkintus svogūnų laiškus ir iš kart patiekite.

 

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle