Matė arbata

 
Apie produktą:
Matės arbata pasižymi karstelėjusiu skoniu, su vos juntamu saldumo poskoniu. Matės lapuose yra vitaminų (A, B, E), teobromino, kofeino, antioksidantų, amino rūgščių, chlorofilo, aliejaus, polifenolių, fruktozės, mikroelementų (sieros, vario, magnio, kalio, mangano, natrio, geležies, fosforo) ir kitų medžiagų.
 

 

Matė (isp. mate) – gėrimas iš džiovintų paragvajinio bugienio (lot. Yerba mate), nedidelio krūmo ar medelio lapų, nacionalinis Argentinos ir Urugvajaus gėrimas, taip pat geriamas Paragvajuje, Brazilijoje, Čilėje, Bolivijoje, Libane, Sirijoje.

Matė arbata laikoma vienu seniausių gėrimų pasaulyje, kurį pirmieji pradėjo gerti indėnai. 

Šią arbatą rekomenduojama gerti norintiems sulieknėti, mat gėrimas greitina medžiagų apykaitą, padeda greičiau suvirškinti ir geriau pasisavinti angliavandenius iš maisto. Pastoviai geriant matę, tikėtina, kad daugiau bus sudeginama kalorijų.

Dėka gausaus antioksidantų kiekio, pastovus šios arbatos vartojimas gali padėti pastiprinti imuninę sistemą, atitolinti senėjimo procesus ir išvengti sunkių ligų. Manoma, kad medžiagos, kurių esama matės arbatoje, gali padėti sumažinti streso požymius ir nemigą.

Pastoviai vartojant matės gėrimą gali būti jaučiamas pagausėjęs jėgų antplūdis, geresnė dėmesio koncentracija, nuotaika ir susikaupimas, šioje arbatoje esančios stimuliuojančios medžiagos (tame tarpe ir alkaloidas mateinas, poveikiu panašus į kofeiną, tačiau veikiantis švelniau), veikdamos kartu su vitaminais, mineralais, antioksidantais, aminorūgštimis ir polifenoliais, stimuliuoja centrinę nervų sistemą, suteikia energijos, tačiau nedirgina skrandžio, normalizuoja kraujospūdį, gerina medžiagų apykaitą. 

 

Įdomu

Matė ruošiama specialiame inde, vadinamame kalabasa (calabaza), kuris gaminamas iš paprastojo ilgamoliūgio vaisiaus. Gėrimas geriamas specialiu vamzdeliu, kuris tradiciškai gaminamas iš sidabro.

 

Mūsų patarimai

Matės paruošimas (tradiciniu būdu)

Į kalabasa indą įberiama matės (maždaug trečdalis indo tūrio) ir užpilama šaltu ar drungnu vandeniu. Po keletos minučių skystis išsiurbiamas per vamzdelį ir išspjaunamas (gėrimas labai kartus, todėl negeriamas). Po to pilamas karštas, maždaug 70 – 80 laipsnių karščio vanduo. Gėrimą galima gerti, o išgėrus dar keletą kartų užpilti, kol nepraranda savo skonio.

 

Matės paruošimas šiuolaikiniu būdu

5 šaukštelius matės užpilkite 1 l šalto vandens (geriausiai filtruoto) ir keletos minučių nupilkite. Tuomet matės lapelius užplikykite karštu vandeniu (bet ne verdančiu) ir po kelių minučių mėgaukitės gėrimu. Plikykite tiek kartų, kol arbata nepraranda savo skonio. Pirmąjį kartą užpilama šaltu vandeniu, kad panaikinti kartumą. Pagal skonį matės gėrimą saldinkite ruduoju cukrumi ar medumi.

 

Parduotuvių tinkle ALIEJUS taip pat galite įsigyti natūraliais priedais pagardintos matės:

"Citrina", kurios sudėtyje - matė, apelsinų žievelės, citrinžolės ir natūralios aromatinės medžiagos. 

 

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle