Formosa Jade oolong arbata

 
Apie produktą:
„ Formosa žodžio reikšmė - „graži sala“. Rūkas ir vėsūs jūriniai brizai Taivano kalnus paverčia idealia vieta subtilios ir nuostabios Oolong arbatos auginimui. Gėlių aromatai ir šviesiai auksinė spalva – štai vien dėl ko verta mėgautis šia arbata. Oolong arbata išgydo kūną, ir sielą, o vartojama kasdien, pagerina virškinimą ir sumažina stresą. Aukšti kalnai, pripildyti švaraus oro, ūkanotų rytų ir mažiau saulėtų dienų, subrandina mažesnius, bet saldesnius arbatmedžių lapelius, su ilgai išliekančiu poskoniu. Mūsų Jade Oolong prilyginama „šilkmedžių pienui“, kerinti, aromatinga ir be galo gardi...“ Taip apie Formosa Jade Oolong arbatos rūšį kalbama Taivane.

 

Taivane arbatmedžiai pradėti auginti XVIII amžiuje. Iki pat šių dienų šioje šalyje arbata labai mėgstama vietinių, ten gyvuoja labai stiprios arbatos kultūros tradicijos, didžioji pagaminamos arbatos dalis suvartojama vietos rinkoje. Nors Taivanas nėra labai didelė sala, tačiau geografiniu požiūriu labai įvairi – aukšti ir statūs kalnai išnyra iš žemai nusidriekusių pakrančių lygumų. Skirtingos oro sąlygos, temperatūrų ir aukščių svyravimai, dirvožemio skirtumai daro įtaką ten auginamos arbatos skoniui ir kvapui. 

Gerai pažįstama arbatos mėgėjų pasaulyje vos fermentuota oolong arbata iš Taivano kalnuotų vietovių pasižymi puikiu gėlių aromatu, gaiviu skoniu su vaisių užuominomis. Aukštai vertinama arbatos rūšis laikoma viena geriausiųjų pasaulyje. Šios, artimesnės žaliajai, arbatos lapeliai susukti į mažus standžius rutuliukus, kurie užplikius vandeniu, pamažu išsiskleidžia atskleisdami nuostabų aromatą ir skonį.

 

Apie oolong arbatą

Tai dalinai fermentuota arbata, išsaugojusi žaliosios arbatos aromatą ir turinti ryškų skonį, tarpinė rūšis tarp nefermentuotos žaliosios ir pilnai fermentuotos juodosios arbatos. Nuskinti arbatos lapeliai paskleidžiami, kad suvystų ir išgaruotų dalis drėgmės, po to sudedami į krepšius ir sukratomi. Įvyksta dalinė fermentacija, po kurios lapeliai susukami ir išdžiovinami. Priklausomai nuo fermentacijos laiko, skiriasi oolong arbatos skonis. Kuo mažiau fermentuota, tuo artimesnė žaliajai, kuo daugiau fermentuota, tuo artimesnė juodajai arbatai. Oolong arbatos dažnai natūraliai aromatizuojamos, įdedant įvairių žiedlapių (jazminų, chrizantemų ir pan.). Užplikius virintu vandeniu, arbatžolių pumpurai ir lapeliai visiškai išsiskleidžia, jų krašteliai yra tamsesni nei lapo vidurys, kuris mažiau paveiktas fermentacijos proceso.

Dažnai oolong arbata laikoma geriausia iš visų rūšių, apie jos naudą sveikatai rašoma tradicinėse kinų medicinos knygose.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo. Neskubėkite, arbata mėgaukitės pamažu.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

Oolong arbatos neužpilkite pilnai užvirusiu vandeniu, kaitindami arbatinuką, neleiskite jam pilnai užvirti, o nuo kaitros nukelkite vos tik vanduo susiruoš burbuliuoti.

Pusei litro vandens imkite 5 g arbatos (apie 2 g puodeliui) arba vadovaukitės savo skoniu.

Pirmąjį kartą arbatžoles tik užplikykite ir palaukę 5 – 10 sekundžių, vandenį nupilkite, o arbatžoles užpilkite nauju vandeniu.

Plikymo laikas taip pat labai svarbus. Oolong arbatą plikykite 2 - 3 minutes, jei norite stipresnės – 3 – 5 minutes. Jei plikysite arbatinuke, prieš išpilstydami į puodelius, pamaišykite.

Gardžios arbatos!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle