Tie Guan Yin oolong arbata

 
Apie produktą:
Visais laikais patyrusių arbatos mėgėjų vertinama, išskirtinio skonio aristokratiška arbata iš Anxi vietovės, švelni lyg aksomas ir nuostabiai dvelkianti gėlėmis ir vaisiais. Liaupsinama poetų už gryną skonį, nukelianti geriantįjį šią arbatą į taikią meditacinę būseną. Gražaus smaragdo žalumo arbata pavadinta kinų gailestingumo deivės vardu – Guan Yin.
 

 

Gaminant šią arbatą svarbu, kad arbatmedžio lapai nebūtų nuskinti per anksti, o nuskinti, turi būti perdirbami nedelsiant. Lapeliai vytinami saulėje, po to kratomi bambuko krepšiuose, kad suminkštėtų lapų krašteliai, vėliau paskleidžiami, kad apdžiūtų. Vykstant fermentacijai, lapų krašteliai paruduoja. Praėjus tam tikram laikui, lapai kaitinami aukštoje temperatūroje, kad sustabdyti oksidavimosi procesą. Galiausiai, lapeliai susukami...

Kad pajausti Tieguanyin arbatos skonį ir aromatą, arbatos žinovai rekomenduoja mėgautis šia arbata pirmus du kartus užpilant karštesniu vandeniu ir plikant trumpiau. Rekomenduojama 150 ml puodeliui įberti apie 8 g arbatos, užpilti 95 laipsnių kaitros vandeniu ir palaikyti 1 – 2 minutes. Po trečiojo karto plikymo laikas gali būti ilginamas.

Be taninų ir flavonoidų gausos, šios rūšies arbatoje nemažai kofeino ir eterinių aliejų, arbata turi stimuliuojančių savybių, gerina virškinimą.

 

Apie oolong arbatą

Tai dalinai fermentuota arbata, išsaugojusi žaliosios arbatos aromatą ir turinti ryškų skonį, tarpinė rūšis tarp nefermentuotos žaliosios ir pilnai fermentuotos juodosios arbatos. Nuskinti arbatos lapeliai paskleidžiami, kad suvystų ir išgaruotų dalis drėgmės, po to sudedami į krepšius ir sukratomi. Įvyksta dalinė fermentacija, po kurios lapeliai susukami ir išdžiovinami. Priklausomai nuo fermentacijos laiko, skiriasi oolong arbatos skonis. Kuo mažiau fermentuota, tuo artimesnė žaliajai, kuo daugiau fermentuota, tuo artimesnė juodajai arbatai. Oolong arbatos dažnai natūraliai aromatizuojamos, įdedant įvairių žiedlapių (jazminų, chrizantemų ir pan.). Užplikius virintu vandeniu, arbatžolių pumpurai ir lapeliai visiškai išsiskleidžia, jų krašteliai yra tamsesni nei lapo vidurys, kuris mažiau paveiktas fermentacijos proceso.

Dažnai oolong arbata laikoma geriausia iš visų rūšių, apie jos naudą sveikatai rašoma tradicinėse kinų medicinos knygose.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo. Neskubėkite, arbata mėgaukitės pamažu.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

Oolong arbatos neužpilkite pilnai užvirusiu vandeniu, kaitindami arbatinuką, neleiskite jam pilnai užvirti, o nuo kaitros nukelkite vos tik vanduo susiruoš burbuliuoti.

Pirmąjį kartą arbatžoles tik užplikykite ir palaukę 5 – 10 sekundžių, vandenį nupilkite, o arbatžoles užpilkite nauju vandeniu.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle