Bancha žalioji arbata

 
 
 
Apie produktą:
Tai arbata, gaminama iš tų pačių arbatkrūmių kaip ir Sencha žalioji arbata, tik ši arbata laikoma pigesne nei Sencha ir yra gelsvai žalios spalvos, pasižymi gaiviu, kiek aitroku skoniu (dėl taninų gausos), dėl mažesnio kofeino kiekio yra mažiau tonizuojanti. Teigiama, kad Bancha gali gerti net vaikai. Ši arbata puikiai tinka kasdieniam arbatos vartojimui.
 
 

Bancha – tai japoniška žalioji arbata, kuri gaminama renkant antrąjį derlių po to, kai surenkamas pirmasis jauniausių viršūninių arbatos lapelių derlius sencha arbatai. Bancha arbatai renkami labiau subrendę, stambesni ir grubesni arbatmedžių lapai, paprastai ketvirtas – penktas lapelis nuo krūmo viršūninių ūglių. Ši arbata laikoma pigesne nei Sencha ir yra gelsvai žalios spalvos, pasižymi gaiviu, kiek aitroku skoniu (dėl taninų gausos), dėl mažesnio kofeino kiekio yra mažiau tonizuojanti. Teigiama, kad Bancha gali gerti net vaikai. Ši arbata puikiai tinka kasdieniam arbatos vartojimui.

 

Apie žaliąją arbatą

Žalioji arbata – tai arbata, kurią gaminant oksidacijos procesas sustabdomas po minimalaus laiko. Ryte skinti arbatmedžių lapeliai nėra vytinami, o kad juose nevyktų fermentacija, lapeliai garinami (nuplikomi ar apšutinami karštais garais) arba sausai kepami karštose keptuvėse, o tik po to kočiojami ir džiovinami. Taip išsaugomos maistinės medžiagos – vitaminai, mineralai, taninai, antioksidantai ir kt. Trumpesnis apdorojimo laikas suteikia žaliajai arbatai švelnų aromatą, subtilų skonį. Žaliųjų arbatų rūšių yra daug ir visos jos yra savito skonio.

Žaliojoje arbatoje gausu pačių įvairiausių vertingų medžiagų (jų randama daugiau kaip keli šimtai) - enzimų, aminorūgščių, lipidų, sterolių, vitaminų, mineralų, katechinų, stimuliuojančių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.

 

Įdomu

Japonijoje Bancha arbatą įprasta gerti kasdien. Ją labai lengva plikyti, nereikia stebėti vandens temperatūros, o plikymo laikas labai trumpas. Tai arbata, itin tinkanti tiems, kurie dar tik pradeda gerti žaliąją arbatą

Žaliojoje arbatoje nemažai kofeino, tačiau jo poveikis, lyginant su kava, pasireiškia lėčiau ir veikia ilgiau.

Tiek žalioji, tiek juodoji arbata gaminama iš to paties arbatkrūmio (lot. Camellia sinensis), tik žalioji nefermentuojama, o juodoji fermentuojama, todėl pastarosios lapeliai tamsesni, o skonis stipresnis.

Žaliojoje arbatoje mokslininkai randa iki 300 cheminių junginių, kurių daugelis dar neištirta.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo. Arbata nuskaidrina protą, pagerina kraujotaką. Neskubėkite, arbata mėgaukitės pamažu.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

3 – 4 gramus arbatos Bancha rekomenduojama užpilti puodeliu vandens, kurio temperatūra 80 laipsnių. Pirmąjį kartą plikyti rekomenduojama apie 25 - 30 s, plikant antrąjį ir trečiąjį - vanduo gali būti karštesnis, o plikymo laikas turėtų būti trumpesnis. Kuo karštesniu vandeniu plikysite šią arbatą pirmąjį kartą, tuo ji bus kartesnė.

Gardžios arbatos!

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle