Chun Mee žalioji arbata

 
Apie produktą:

Chun Mee – viena populiariausių žaliųjų arbatų, kuri buvo pradėta gaminti Jiangxi provincijoje, Kinijoje. Išvertus į lietuvių kalbą „chun mee“ – tai „dailieji antakiai“. Arbatos lapeliai lenktos formos, primenančios antakius. Kadaise, tai buvo viena mėgstamiausių arbatos rūšių Kinijoje, daugelio žmonių šioje šalyje tebemėgstama ir šiandien. 

 

Ilgi ir smulkūs lenkti nefrito žalumo arbatos lapeliai saldaus aromato, šiek tiek dvelkiantys slyvomis. Arbatos plikinys - sodraus šiek tiek sutraukiančio skonio, su kartais juntamomis dūminėmis natomis bei slyvų poskoniu. Chun Mee – universali, puikaus skonio arbata, tinkanti bet kuriam paros laikui.

 

Apie žaliąją arbatą

Žalioji arbata – tai arbata, kurią gaminant oksidacijos procesas sustabdomas po minimalaus laiko. Ryte skinti arbatmedžių lapeliai nevytinami, o oksidacija stabdoma naudojant garus arba sausai kepant karštose keptuvėse. Taip išsaugomos maistinės medžiagos – vitaminai, mineralai, taninai ir kt. Trumpesnis apdorojimo laikas suteikia žaliajai arbatai švelnesnį aromatą, subtilesnį skonį. Žaliųjų arbatų rūšių yra daug ir ne visos jos yra vienodo skonio.

Žaliojoje arbatoje gausu enzimų, aminorūgščių, lipidų, sterolių, vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų.

 

Įdomu

Žaliojoje arbatoje nemažai kofeino, tačiau jo poveikis, lyginant su kava, pasireiškia lėčiau ir veikia ilgiau.

Tiek žalioji, tiek juodoji arbata gaminama iš to paties arbatkrūmio (lot. Camellia sinensis), tik žalioji nefermentuojama, o juodoji fermentuojama, todėl pastarosios lapeliai tamsesni, o skonis stipresnis.

Žaliojoje arbatoje mokslininkai randa iki 300 cheminių junginių, kurių daugelis dar neištirta.

 

Mūsų patarimai

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

180 ml puodeliui 1 – 2 arbatinius šaukštelius arbatos Chun Mee užplikykite 90 laipsnių temperatūros vandeniu ir laikykite 1 – 2 minutes. Šią arbatą rekomenduojama skaninti bazilikais, levandomis, rožių arba jazminų žiedais. Galite paskaninti pienu arba medumi.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle