Genmaicha žalioji arbata

 
 
Apie produktą:
Genmaicha – viena iš tradicinių japoniškų arbatų, gaminamų iš Bancha žaliosios arbatos lapelių ir papildomai pridedant spragintų kukurūzų bei kepintų rudųjų ryžių, kurie šiai arbatai suteikia ne tik aromato, bet ir savito, riešutinio ryžių skonio, tuo pačiu sušvelnindami aitroką žolinį Bancha žaliosios arbatos skonį. Blyškiai rusvos spalvos, šiurkštaus skonio, saldaus poskonio gėrimas turtingas vitamino C, švelniai stimuliuoja, praturtina vitaminais, mineralais ir kitomis veikliosiomis medžiagomis.
 

Apie žaliąją arbatą

Žalioji arbata – tai arbata, kurią gaminant oksidacijos procesas sustabdomas po minimalaus laiko. Ryte skinti arbatmedžių lapeliai nėra vytinami, o kad juose nevyktų fermentacija, lapeliai garinami (nuplikomi ar apšutinami karštais garais) arba sausai kepami karštose keptuvėse, o tik po to kočiojami ir džiovinami. Taip išsaugomos maistinės medžiagos – vitaminai, mineralai, taninai, antioksidantai ir kt. Trumpesnis apdorojimo laikas suteikia žaliajai arbatai švelnų aromatą, subtilų skonį. Žaliųjų arbatų rūšių yra daug ir visos jos yra savito skonio.

Žaliojoje arbatoje gausu pačių įvairiausių vertingų medžiagų (jų randama daugiau kaip keli šimtai) - enzimų, aminorūgščių, lipidų, sterolių, vitaminų, mineralų, katechinų, stimuliuojančių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų. Teigiama, jog šių medžiagų dėka, pastoviai vartojama žalioji arbata gali padėti sumažinti riziką susirgti onkologinėmis ligomis, stimuliuoja protinę veiklą ir gerina nuotaiką, gali padėti palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje, greitina medžiagų apykaitą, šalina šlakus, stiprina imunitetą, lėtina senėjimo procesus.

 

Įdomu

Genmaicha arbata dar kartais vadinama „spragėsių“ („popkornų“) arbata. Ši arbata tinka tiek prieš valgį, tiek po valgio.

Teigiama, kad ši arbata buvo laikoma vargšų gėrimu, mat seniau, ne visiems žmonėms buvo prieinama nemažai kainuojanti gryna žalioji arbata, todėl taupydami, kartu su žaliosios arbatos lapeliais žmonės pradėjo maišyti kepintus ryžius.

Žaliojoje arbatoje nemažai kofeino, tačiau jo poveikis, lyginant su kava, pasireiškia lėčiau ir veikia ilgiau. Arbatoje Genmaicha yra mažesnis kofeino kiekis nei kitose žaliosios arbatos rūšyse, todėl ją gerti rekomenduojama neribotai.

Tiek žalioji, tiek juodoji arbata gaminama iš to paties arbatkrūmio (lot. Camellia sinensis), tik žalioji nefermentuojama, o juodoji fermentuojama, todėl pastarosios lapeliai tamsesni, o skonis stipresnis.

Manoma, kad keturi puodeliai žaliosios arbatos padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies, o geriant ne mažiau kaip šešis puodelius per dieną, yra tikimybė išvengti akių ligų.

Žaliojoje arbatoje mokslininkai randa iki 300 cheminių junginių, kurių daugelis dar neištirta.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

1 arbatinį šaukštelį arbatos Genmaicha rekomenduojama užpilti puodeliu vandens, kurio temperatūra 80 - 90 laipsnių. Pirmąjį kartą plikyti rekomenduojama nuo 30 s iki 1 – 2 min., plikant antrąjį ir trečiąjį - vanduo gali būti karštesnis, o plikymo laikas turėtų būti trumpesnis.

Gardžios arbatos!

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle