Gunpowder žalioji arbata

 
Apie produktą:
Perlų arbata vadinama žalioji Gunpowder - ryškaus, sodraus skonio, kvapni ir stipri žalioji arbata, kurios lapeliai tampriai susukti į mažyčius kamuoliukus, kad geriau išsuagotų visas savo vertingas savybes. Gerai malšinanti troškulį, suteikianti jėgų ir energijos.

 

Kiniškoji žalioji arbata Gunpowder, kurios pavadinimas reiškia, parakas, Kinijoje dar vadinama perlų arbata. Tai žalioji arbata, kurios lapeliai tampriai susukami į mažyčius standžius, tarsi parako grūdelius, kad geriau išsaugotų savo vertingas savybes. Gaminama Zhejiang provincijoje, Kinijoje. Šios rūšies žaliosios arbatos gamyba pradėta Tangų dinastijos laikais, apie 618 – 907 metus. Tik XIX a. gunpowder arbata pirmą kart buvo pristatyta į Taivaną. Gaminant šią arbatą, lapeliai yra vytinami, garinami, susukami ir tuomet džiovinami. Seniau kiekvienas lapelis buvo sukamas rankomis, šiandien parako arbatos gamyba atliekama mechaninėmis priemonėmis (nors aukščiausios rūšies arbatos lapeliai tebesukami rankomis). Tamprus susukimas arbatos lapus apsaugo nuo lūžinėjimo ir kitokių pažeidimų ir leidžia išsaugoti daugiau skonio ir aromato.

Plikytos tamsiai žalios spalvos kvapnios Gunpowder arbatos skonis apibūdinamas kaip tirštas ir stiprus, lyg minkštas medus, tačiau su dūminiu skoniu bei vario poskoniu. Ši arbata vertinama, kaip turinti šiek tiek žolės, šiek tiek mėtų ir šiek tiek pipirų skonio. Gardi šalta, tinkama karštai vasaros dienai troškuliui malšinti, trūkstant jėgų ir energijos.

 

Apie žaliąją arbatą

Žalioji arbata – tai arbata, kurią gaminant oksidacijos procesas sustabdomas po minimalaus laiko. Ryte skinti arbatmedžių lapeliai nevytinami, o oksidacija stabdoma naudojant garus arba sausai kepant karštose keptuvėse. Taip išsaugomos maistinės medžiagos – vitaminai, mineralai, taninai ir kt. Trumpesnis apdorojimo laikas suteikia žaliajai arbatai švelnesnį aromatą, subtilesnį skonį. Žaliųjų arbatų rūšių yra daug ir ne visos jos yra vienodo skonio.

Įdomu

Žaliojoje arbatoje nemažai kofeino, tačiau jo poveikis, lyginant su kava, pasireiškia lėčiau ir veikia ilgiau.

Tiek žalioji, tiek juodoji arbata gaminama iš to paties arbatkrūmio (lot. Camellia sinensis), tik žalioji nefermentuojama, o juodoji fermentuojama, todėl pastarosios lapeliai tamsesni, o skinis stipresnis.

Žaliąja arbata nerekomenduojama piktnaudžiauti, per didelis arbatos vartojimas gali sukelti nerimą ir irzlumą, todėl nerekomenduojama šios arbatos gerti vakare, prieš miegą.

Žaliojoje arbatoje mokslininkai randa iki 300 cheminių junginių, kurių daugelis dar neištirta.

Gunpowder arbata eksportuojama į Magribo šalis (Tunisą, Alžyrą ir Maroką), kur ruošiama tradicinė Šiaurės Afrikos mėtų arbata. Į Gunpowder arbatos plikinį dedama mėtų ir saldinama cukrumi arba medumi.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

1 arbatinį šaukštelį arbatos Gunpowder  rekomenduojama užpilti 150 ml vandens, kurio temperatūra 70 – 80 laipsnių. Pirmąjį ir antrąjį kartą plikyti rekomenduojama apie vieną minutę, plikant daugiau kartų, laikymo laikas gali būti ilginamas.

Gardžios arbatos!

 

Marokietiška mėtų arbata

2 arb. š. žaliosios arbatos "Gunpowder"

2,25 puodelio verdančio vandens

2 arb. š. cukraus

2 žiupsniai šviežių mėtų

Žaliąją arbatą užplikykite verdančiu vandeniu ir palikite 10 - 15 min. Nemaišykite! Praėjus laikui, iškoškite, supildami į nedidelį puodą. Įberkite cukraus ir užvirinkite. Į puodelius įdėkite po keletą mėtų lapelių. Vos tik arbata susiruoš virti, nukelkite nuo kaitros ir supilstykite į puodelius ant mėtų. Po kelių minučių galite mėgautis! (Kad arbata nepasidarytų karti nuo mėtų, jas po keletos minučių išimkite).

 

Tapk draugu Facebook tinkle