Sencha žalioji arbata

 
Apie produktą:
Sencha – viena populiariausių japoniškųjų arbatos rūšių, Japonijoje tokios pagaminama daugiausiai. Ši arbata skiriasi nuo kitose šalyse gaminamų žaliųjų arbatų. Skirtumus nulemia klimatinės sąlygos ir vieta, kurioje arbata gaminama. Manoma, kad pati gardžiausia Sencha – iš jauniausio derliaus. Arbatmedžių lapų skynimas Japonijoje prasideda pietuose ir kartu su pavasario šiluma pamažu juda į šiaurę. Per žiemą išsaugoję visas maistingąsias medžiagas, ankstyvą pavasarį arbatmedžiai užaugina pirmuosius jaunus ir švelnius lapelius, pritvinkusius maistinių medžiagų.
 

 

Ką tik nuskinti jauni Sencha lapeliai pirmiausiai palaikomi karštuose garuose, taip sustabdant oksidacijos procesą, o vėliau susukami, formuojami ir džiovinami. Šio proceso metu sukuriami ploni, pailgi cilindro formos lapeliai. Galiausiai, arbata rūšiuojama ir skirstoma į kategorijas pagal kokybę. Išskirtinis garinimo procesas japoniškajai žaliajai arbatai, lyginant su kinietiškąja, suteikia švelniai sutraukiančio žolinio skonio ir ryškesnės žalios spalvos.

Ideali Sencha arbatos spalva – žaliai auksinė. Išskirtinė Sencha savybė – jos skonis, kuris skiriasi priklausomai nuo plikymui skirto vandens temperatūros. Plikant nelabai karštu vandeniu, Sencha įgauna švelnų skonį, karštesniu – sutraukiantį, šiek tiek panašų į Matcha arbatos skonį.

 

Apie žaliąją arbatą

Žalioji arbata – tai arbata, kurią gaminant oksidacijos procesas sustabdomas po minimalaus laiko. Ryte skinti arbatmedžių lapeliai nevytinami, o oksidacija stabdoma naudojant garus arba sausai kepant karštose keptuvėse. Taip išsaugomos maistinės medžiagos – vitaminai, mineralai, taninai ir kt. Trumpesnis apdorojimo laikas suteikia žaliajai arbatai švelnesnį aromatą, subtilesnį skonį. Žaliųjų arbatų rūšių yra daug ir ne visos jos yra vienodo skonio.

Įdomu

Iš 1 kg šviežių arbatmedžių lapelių pagaminama 100 – 160 g Sencha arbatžolių. Arbatžolės tampriai susuktos, ryškiai žalios spalvos.

Japonijoje Sencha arbata vaišinami garbūs svečiai, šios arbatos galima rasti beveik visuose namuose ir biuruose, tai kasdienis daugelio japonų gėrimas.

Žaliojoje arbatoje nemažai kofeino, tačiau jo poveikis, lyginant su kava, pasireiškia lėčiau ir veikia ilgiau.

Tiek žalioji, tiek juodoji arbata gaminama iš to paties arbatkrūmio (lot. Camellia sinensis), tik žalioji nefermentuojama, o juodoji fermentuojama, todėl pastarosios lapeliai tamsesni, o skonis stipresnis.

Žaliąja arbata nerekomenduojama piktnaudžiauti, per didelis arbatos vartojimas gali sukelti nerimą ir irzlumą, todėl nerekomenduojama šios arbatos gerti vakare, prieš miegą.

Žaliojoje arbatoje mokslininkai randa iki 300 cheminių junginių, kurių daugelis dar neištirta.

 

Mūsų patarimai

Arbata – vienas iš gyvenimo malonumų. Tai greitas atsipalaidavimas nuo beprotiško šiuolaikinio gyvenimo tempo.

Arbatą visuomet laikykite sandariai uždarytą, atskirai nuo kitų maisto produktų ir kvepiančių daiktų, kad nepritrauktų pašalinių kvapų.

Arbatos plikymui naudokite tik šviežią vandenį, niekada nenaudokite jau anksčiau virinto. 

Prieš plikydami, arbatinuką ar puodelį visuomet iš pradžių pašildykite - perliekite verdančiu vandeniu. 

1 arbatinį šaukštelį arbatos Sencha rekomenduojama užpilti 180 ml vandens, kurio temperatūra 80 laipsnių. Pirmąjį kartą plikyti rekomenduojama apie 50 - 60 s, plikant antrąjį ir trečiąjį - vanduo gali būti karštesnis, o plikymo laikas turėtų būti trumpesnis..

Gardžios arbatos!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju. 

 

 

Tapk draugu Facebook tinkle