Džiovinti vaisiai ir riešutai

Džiovintos figos, datulės, razinos, slyvos, ananasai, mangai, papajos, net dumplainiai, svarainiai, kinkanai ir egzotiškieji drakono vaisiai bei įvairūs riešutai – makadamijos, migdolai, lazdynų ir graikiniai riešutai, bertoletijos, anakardžiai, kedrinės pinijos - visa tai pasižymi ypatinga vitaminų ir mineralų gausa ir jau nuo neatmenamų laikų yra svarbi žmonijos mitybos dalis. Šiandien mėgaujamės džiovintais vaisiais ir riešutais kaip užkandžiu darbe, stiprinamės po sportinių užsiėmimų, gardiname savo patiekalus ar tiesiog gardžiuojamės tarp valgymų. Džiovinti vaisiai ir riešutai maišomi ne tik į sausus pusryčius, tai neatsiejama Tolimųjų Rytų virtuvės dalis. Džiovintuose vaisiuose kelis kartus daugiau vitaminų, mineralų, mikroelementų ir kitų augalinės kilmės maistingųjų medžiagų nei šviežiuose vaisiuose! Jie stiprina imuninę sistemą ir yra turtingi vitaminų, kalcio, geležies, magnio, fosforo, kalio ir skaidulinių medžiagų. Džiovinimas vaisiams suteikia intensyvų skonį, dėl ko džiovinti vaisiai tampa tikru pasimėgavimu!

Riešutai pagal sveikos mitybos piramidę patenka į vieną maisto produktų grupę kartu su kiaušiniais, mėsa, paukštiena, žuvimi, ankštiniais.

Didžiąją riešutų dalį sudaro riebalai, kuriuose yra polinesočiųjų riebalų rūgščių – omega-6 ir omega-3, kurių žmogaus organizmas pats jų negamina, todėl turi gauti su maistu. Riešutai taip pat svarbus baltymų ir kalcio šaltinis, juose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Kiekvienas labiau mėgstame vienokius ar kitokius riešutus, tačiau tam tikra rūšis turi savų pranašumų. Vienų sudėtyje yra daugiau vitamino E ar seleno, kitų – vario ar cinko. Valgant įvairius riešutus, organizmas gauna svarbių vitaminų ir mineralų.

Parduotuvių tinkle ALIEJUS visuomet gausus džiovintų vaisių ir riešutų pasirinkimas. Tarp jau įprastų šių skanėstų asortimento rasite ir tai, ko galbūt dar nesate matę ir ragavę. Rūpinamės, kad Jus pasiektų tik aukštos kokybės produktai. Užkandžiaukite sveikiau ir jauskitės geriau! 

 

 
 
 

Tapk draugu Facebook tinkle