Auksinės razinos

 
 
 
Apie produktą:
Auksinės razinos - puikus ir naudingas užkandis, malšinantis alkį, suteikiantis energijos, padedantis pagerinti virškinimą, aprūpinantis vitaminais ir mineralais, ypač kaliu, teigiamai veikiančiu širdies darbą ir kraujospūdį, antioksidantais, saugančiais nuo žalingo aplinkos poveikio. Tai gardus kepinių ir kitų kulinarinų patiekalų priedas. Sauja razinų per dieną - puiki nuotaika ir savijauta garantuota!
 
 

Razinos - tai džiovintos vynuogės. Gaminamos daugelyje pasaulio šalių, valgomos vienos arba naudojamos kepiniams, kompotų virimui, salotų, desertų ir kitokių patiekalų gardinimui.

Razinų rūšys priklauso nuo vynuogių rūšies, iš kurios jos gaminamos ir gali būti žalios, juodos, tamsiai mėlynos, violetinės ir geltonos spalvos. Paprastai razinos – tai saulėje džiovintos vynuogės, tačiau pastaruoju metu dažnai džiovinamos dirbtiniu, pramoniniu būdu.

 

Mūsų patarimai

Šafranu gardinti ryžiai su razinomis ir kedrinėmis pinijomis (6 asmenims)

325 g (1,5 puodelio) basmati ryžių

2 valg. š. alyvuogių aliejaus

3 valg. š. kedrinių pinijų (kedrų riešutų)

1 svogūnas, smulkiai sukapotas

4 valg. š. auksinių razinų

425 ml vandens

¾ arb. š. druskos

½ arb. š. šafrano plaušelių

Ryžius perplaukite šaltu vandeniu ir užmerkite. Užvirinkite vandenį.

Prikaistuvyje įkaitinkite alyvuogių aliejų, suberkite kedrines pinijas ir keletą minučių pakepinkite, kol švelniai pagels. Riešutus išimkite.

Į tą patį puodą suberkite smulkintus svogūnus ir pamaišydami pakepinkite, kol suminkštės. Suberkite gerai nusunktus ryžius ir pakepinkite dar 2 minutes. Nuolat maišykite. Įmaišykite razinas, supilkite verdantį vandenį, suberkite druską, šafraną ir padidinkite kaitrą, kad užvirtų.

Užvirus, permaišykite, puodą uždenkite dangčiu, kaitrą sumažinkite iki mažiausios ir virkite apie 10 minučių (dangčio nedarinėkite). Kaitrą išjunkite, puodą palikite uždengtą dar 15 min. Tuomet „pakedenkite“ šakute.

Sudėję į lėkštes, viršų pabarstykite kedrinėmis pinijomis ir patiekite. Puikus garnyras prie paukštienos, veršienos ar jūros gėrybių!

 

Brokolių salotos su anakardžių užpilu

Tapk draugu Facebook tinkle