Džiovinti abrikosai (natūralūs)

 
Apie produktą:
Natūraliai džiovinti abrikosai yra tamsios spalvos, juose gausu karotenoidų (vitamino A), skaidulinių medžiagų, vario, geležies, silicio ir kitų naudingų medžiagų..
Tai puikus gardžių patiekalų ingredientas!

 

Abrikosai Centrinėje Azijoje auginami nuo antikos laikų, o džiovinti šie vaisiai buvo viena svarbiausių prekių, gabenamų šilko keliu. Iki dvidešimtojo amžiaus tai buvo vienas labiausiai paplitusių produktų Osmanų, Persų ir Rusijos imperijose, persai dėl gražios auksinės jų spalvos abrikosus vadindavo „saulės kiaušiniais“.

Ne per seniausiai viena didžiausių džiovintų abrikosų gamintojų buvo Kalifornija (JAV), pastaruoju metu tai Turkija, šalis, didžiausia džiovintų abrikosų gamintoja ir eksportuotoja.

Paprastai abrikosai džiovinami be kauliukų, nors pasitaiko didesnių veislių vaisiai, kurie džiovinami puselėmis.

.

Džiovintuose abrikosuose taip pat yra vitamino E, , vario, geležies,

.

 

Mūsų patarimai

 

Džiovintus abrikosus prieš vartojimą rekomenduojama pamirkyti šaltame vandenyje ir smulkintus vartoti košių ar pusryčių dribsnių gardinimui, maišyti į blynų tešlą, dėti gaminant vištienos patiekalus ar daržovių troškinius, desertus, maišyti į šviežių daržovių ir žalumynų salotas, kramsnoti vienus.

 

Džiovintų abrikosų batonėliai

1 puodelis šviežių ar džiovintų datulių 

1 puodelis džiovintų abrikosų

2 valg. š. chia (ispaninių šalavijų) sėklų

¼ arb. š. malto cinamono

1 puodelis moliūgų sėklų

2 valg. š. tarkuoto baltojo šokolado

Nedidelę kvadratinę ar stačiakampę formą išklokite kepimo popieriumi. Jei datulės su kauliukais, juos išimkite perpjaudami peiliuku. Jei abrikosai kietesni, keletą valandų pamirkykite juos šaltame vandenyje ir gerai nusunkite (minkštų mirkyti nereikia).

Į elektrinį smulkintuvą dėkite datules, abrikosus, chia sėklas ir cinamoną. Trinkite kol gausite lipnios tekstūros vienalytę masę. Suberkite moliūgų sėklas ir dar trinkite, kol sėklos truputėlį susismulkins (tačiau liks sėklų gabalėliai). Suberkite kapotą šokoladą ir trinkite, kol vienodai pasiskirstys. Gautą masę perkelkite ant kepimo popieriaus. Paskirstykite vienodo storio sluoksniu, galite tai daryti viršų pridengę kitu popieriaus lakštu ir kočiodami kočėlu. Šaldykite 30 – 45 min., o tuomet supjaustykite kvadratėliais. Skanaus!

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle