Džiovintos figos

 
Apie produktą:
!

 

Figmedžiai (lot. Ficus carica) – vieni seniausių kultūrinių šilkmedžių šeimai priklausančių augalų, kilusių iš Arabijos, natūraliai augantys Viduržemio jūros regiono rytinėse dalyse, Kaukaze, Pietvakarių Azijoje. Auginami ir kituose subtropiniuose JAV, Meksikos, PAR, Australijos, Čilės regionuose.

Šių medžių brandinami vaisiai – figos, itin vertinami nuo seniausių laikų. Figos valgomos šviežios ar džiovintos, iš jų verdami džemai, uogienės, šie vaisiai naudojami gaminant pačius įvairiausius patiekalus. Didžiausi figų eksportuotojai šiandien – Turkija, Egiptas, Graikija, Iranas, Marokas ir Alžyras.

Labiausiai figos vertinamos dėl vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų gausos, tai sveikas, sotus ir gardus užkandis, galintis padėti pastiprinti organizmą

Beveik 80% figų vaisiaus sudaro fruktozė, tai vieni saldžiausių vaisių, 

Teigiama, kad figose kalcio yra daugiau nei kituose vaisiuose.

Senovės Graikijoje figos buvo laikomos afrodiziakais ir siejamos su meile bei vaisingumu. Tai siejama su cinko, magnio bei mangano savybėmis, kurių taip pat yra šiuose vaisiuose.

 

Mūsų patarimai

Smulkintas džiovintas figas naudokite košių ar pusryčių dribsnių gardinimui, maišykite į kepinių tešlą, įdarus, gaminant vištienos patiekalus ar daržovių troškinius, desertus, į šviežių daržovių ar vaisių salotas, kramsnokite vienas.

 

Figos šokolade

 

Figų kvadratėliai

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle