Makadamijų riešutai

 
 
Apie produktą:
Makadamijų riešutai - vieni rečiausių ir brangiausių. tai traškūs ir labai gardūs riešutai,kuriuose itin gausu mononesočiosios palmitoleinės (omega-7) rūgšties (apie 22%). Šiuose riešutuose taip pat yra nedaug (apie 9%) baltymų, panašiai tiek pat angliavandenių, apie 2% ląstelienos, o taip pat kalcio, fosforo, kalio, seleno, natrio, geležies, vitamino E, A ir B3.
 

 

Makadamijų riešutai auga ant medžių, priklausančių „proteaceae“ (lot.) šeimai. Jų tėvynė – Australija. Tai vieni brangiausių riešutų pasaulyje. Gal todėl, kad šiems medžiams augti reikia ypatingo klimato – daug šilumos ir pakankamai drėgmės, o galbūt dėl to, kad medis subręsta per dešimt metų, kai pasiekia beveik 40 metrų aukštį ir subrandina palyginti nedaug riešutų. Makadamijos auga ne vien Australijoje, šių medžių galima aptikti Brazilijoje, Pietų Afrikoje ir pietinėje JAV dalyje.

Žinoma keletas makadamijų veislių, tačiau tik dvi iš jų (lot. Macadamia integrifolia ir Macadamia tetraphylla) brandina sėklas, t.y., riešutus, kurie gali būti valgomo žali. Likusių veislių medžiai brandina riešutus, kuriuose yra nuodingų medžiagų, todėl maistui netinka.

Lyginant su kitais riešutais, pvz., migdolais ir anakardžiais, makadamijų riešutuose gausiau riebalų ir mažiau baltymų. Makadamijų branduoliuose itin gausu mononesočiosios palmitoleinės (omega-7) rūgšties (apie 22%),  vitamino E, A ir B3.

Iš makadamijų riešutų spaudžiamas labai vertingas aliejus, itin puoselėjantis odą ir plaukus.

Šie riešutai yra labai gardūs ir traškūs, pasižymi švelniu, salstelėjusiu sviestiniu grietinėlės skoniu ir yra puikus energijos šaltinis. Tai patys kaloringiausi ir maistingiausi iš visų riešutų (100 g šių riešutų yra apie 718 kalorijų), nors juose esantys augalinės kilmės riebalai lengvai įsisavinami ir naudingi sveikatai.

 

Įdomu

Makadamijos riešutus nuo seno labai vertino Australijos aborigenai, mat riešutai gausūs lengvai įsisavinamų augalinės kilmės riebalų, itin naudingų sveikatai.

Makadamijų riešutai nuodingi šunims, todėl jų negalima duoti šiems gyvūnams. Priklausomai nuo gyvūno svorio ir suvartotų riešutų kiekio, šunis gali ištikti, taip vadinama, makadamijų toksikozė. Riešutuose esančios tam tikros medžiagos neigiamai veikia gyvūnų virškinamąjį traktą, nervų sistemą ir raumenis.

Mūsų patarimai

Makadamijų riešutai valgomi vieni, maišomi į pyragus, sausainius ir kitus desertus, juos galima smulkinti ir maišyti į salotas.

 

Mūsų patarimai

Kokosiniai baltojo šokolado sausainiai su makadamijų riešutais ir gvajavomis (puodelis 240 ml)

75 g minkšto sviesto

100 g nerafinuoto cukranendrių cukraus

1 didelis kiaušinis

2 arb. š. vanilės esencijos (arba 1 arb. š. cukraus su vanile)

215 g miltų

0,3 arb. š. kepimo miltelių

žiupsnelis druskos

puodelis kokosų drožlių

170 g kapoto baltojo šokolado

sauja kapotų makadamijų riešutų (apie 100 – 150g)

150 g pasmulkintų džiovintų gvajavų

Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių kaitros. 

Sviestą ištrinkite su cukrumi iki purumo. Įmaišykite kiaušinį.

Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir druska. Gautą mišinį įmaišykite į sviesto masę. Suberkite riešutus, smulkintą šokoladą, supilkite vanilės esenciją, suberkite džiovintas gvajavas ir gerai išminkykite - išmaišykite.

Iš minkštos tešlos formuokite nedidelius kamuoliukus (maždaug graikinio riešuto dydžio) ir sudėję ant kepimo popieriumi išklotos kepimo skardos, šiek tiek suplokite. Kepkite kol vos ims ruduoti, apie 12 – 15 min., jei norite minkštesnių sausainių ar šiek tiek ilgėliau, jei norite trapesnių. Iškepusius pilnai atvėsinkite ir skanaukite...

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle