Malti žemės riešutai

 
 
Apie produktą:
Malti žemės riešutai – tai puikus skaidulinių medžiagų, baltymų, antioksidantų, vitaminų ir mineralų šaltinis, kuriame gerokai mažiau riebalų nei sveikuose riešutuose. Žemės riešutų miltai tinka tirštų kokteilių ruošimui, sriubų, troškinių, padažų tirštinimui, duonos ir kitų kepinių tešlos praturtinimui, mėsos, žuvies voliojimui. Pastovus maltų žemės riešutų vartojimas kasdienį racioną papildys kaliu, kalciu, geležimi, magniu, cinku, selenu,

 

Žemės riešutus brandina augalai, pavadinimu arachiai. Tai pupelių giminaičiai, ankštinių šeimos vienmečiai žoliniai krūmeliai, kilę iš Pietų ir Centrinės Amerikos, jų tėvynė – Brazilija. Augalai įdomūs, vaisius brandina žemėje 5 - 10 cm gylyje. Krūmelis žydi tik vieną dieną, apsidulkinusios, gražiai geltona spalva žydinčios šakelės nusvyra ir sulenda į žemę, kur subrandina riešutus.

Tai vieni kaloringiausių ir maistingiausių riešutų, ne veltui iš pupinių šeimos. Tai svarbus baltymų, mineralų, riebalų, angliavandenių šaltinis. Vidutinio dydžio ir dideli žemės riešutų branduoliai naudojami maisto produktams – jie sūdomi, kepinami, iš jų gaminami įvairūs užkandžiai ir pagardai. Iš smulkesnių riešutų gaminamas riešutų sviestas bei spaudžiamas švelnaus skonio ir kvapo aliejus, gausus riebalų rūgščių (daugiausiai oleino, Omega-9 ir linolo, Omega-6), vitaminų E, B, D, augalinių sterolių ir kitų vertingų medžiagų. Dėl mononesočiųjų riebalų rūgščių gausos šis aliejus ilgai negenda ir neapkarsta.

Žemės riešutai itin gausūs baltymų, reikalingų augimui ir vystymuisi, tai itin geras mononesočiųjų riebalų rūgščių, o ypač oleino, Omega-9 riebalų rūgšties.  Ketvirtadalis puodelio šių riešutų turi tiek mononesočiųjų riebalų, kiek ir šaukštas alyvuogių aliejaus.

Šie riešutai taip pat gausūs antioksidantų polifenolių.

Žemės riešutuose namažai B grupės vitaminų (riboflavino, tiamino, pantoteno rūgšties, vitamino B6), o ypač gausu niacino (vitamino B3)

Šie riešutai – tai puikus vitamino E šaltinis. Šis vitaminas saugo nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, gali padėti atitolinti senėjimo procesus.

Žemės riešutai turtingi mineralų - geležies, vario, kalcio, kalio, mangano, magnio, cinko ir seleno, o taip pat skaidulinių medžiagų.

Malti žemės riešutai – tai puikus skaidulinių medžiagų, baltymų, antioksidantų, vitaminų ir mineralų šaltinis, kuriame gerokai mažiau riebalų nei sveikuose riešutuose. Žemės riešutų miltai tinka tirštų kokteilių ruošimui, sriubų, troškinių, padažų tirštinimui, duonos ir kitų kepinių tešlos praturtinimui, mėsos, žuvies voliojimui. Pastovus maltų žemės riešutų vartojimas kasdienį racioną papildys kaliu, kalciu, geležimi, magniu, cinku, selenu, padės palaikyti sveiką virškinimą, tai puikus baltymų šaltinis augantiems ir sportuojantiems!

 

Įdomu

Žemės riešutai buvo žinomi nuo seno. Actekai trintų riešutų masę naudojo kaip dantų skausmą malšinančią priemonę. Aliejus buvo naudojamas masažams, žaliąja mase šeriami gyvuliai.

JAV, Indijoje, Kinijoje ir Vakarų Afrikoje populiarūs virtų žemės riešutų užkandžiai, iš jų gaminami aštrūs padažai prie paukštienos ir daržovių. Aliejus naudojamas dažų, lako, odos dirbinių, baldų priežiūros priemonių gamyboje, žemės riešutų kevalai naudojami plastiko, klijų, kuro, celiuliozės gamyboje.

Per metus pasaulyje vidutiniškai išauginama apie 20 mln. tonų žemės riešutų, daugiausiai Kinijoje, Indijoje ir JAV. Indija beveik viską suvartoja vidaus rinkoje, didžiausiai šių riešutų eksportuotoja yra JAV.

Nors Lietuvos klimatas šiluma nelepina, tačiau negausiam žemės riešutų derliui jos pakanka. Šiuos riešutus galima auginti šiltnamyje, kaip vienmetį ir labai dekoratyvų, žydintį gražiais, pupelių ar pelėžirnių žiedus primenančiais žiedais.

 

Malti žemės riešutai elektroninėje parduotuvėje http://rudugys.lt/malti-zemes-riesutai

 

Mūsų patarimai

 

Tapk draugu Facebook tinkle