Anyžių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Anyžių eterinis aliejus pasižymi baktericidinėmis, spazmolitinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, diuretinėmis, stimuliuojančiomis, virškinimą skatinančiomis, vidurius laisvinančiomis savybėmis.Tinka visiems odos tipams, gerina odos elastingumą, stimuliuoja riebalų apykaitą, stangrina.
 
 

 

Apibūdinimas

Anyžių eterinis aliejus išgaunamas iš anyžinių ožiažolių (lot. Pimpinella anisum L.) prinokusių sėklų hidrodistiliavimo būdu ir yra gaivaus, stipraus anyžių kvapo.

Pasižymi antiseptinėmis, baktericidinėmis, spazmolitinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, diuretinėmis, stimuliuojančiomis, virškinimą skatinančiomis, vidurius laisvinančiomis savybėmis.

Naudingas raumenų skausmams malšinti, kamuojant reumatizmui, gali palengvinti atsikosėjimą sergant bronchitu, kokliušu, teigiamai veikia esant vidurių pūtimui, kamuojant pilvo diegliams, nervinio pobūdžio žarnyno spazmams, pagirioms, sutrikus virškinimui.

Anyžių eterinis aliejus – sudėtinė lašų, skirtų bronchitui, kosuliui, užkimimui lengvinti, dalis. Šio aliejaus pilama į vaistinius preparatus, skirtus kepenų ir inkstų ligoms gydyti.

Gali padėti nuslopinti nervus nerimo kamuojamiems žmonėms, sumažinti menstruacinius skausmus, palengvinti migreninius skausmus.

Geras repelentas, atbaido vabzdžius.

Tinka visiems odos tipams, gerina odos elastingumą, stimuliuoja riebalų apykaitą, stangrina.

 

Naudojimas

Aromaterapijoje 2 – 5 lašus anyžių eterinio aliejaus lašinant į garintuvus, garų lempas, žvakes, 1 – 3 lašus litrui karšto vandens į inhaliatorius, galimas teigiamas poveikis sergant kvėpavimo takų ligomis, peršalus, kosint, pykinant ar vemiant.

Voniai 3 – 9 lašus anyžių aliejaus maišykite su trupučiu jogurto, medaus, grietinėlės ar druskos ir supilkite į vonią. Naudinga odai, svaigstant galvai, kamuojant nerimui, nervingumui, susijaudinimui.

Masažui ar kosmetikai 5 – 6 lašus šio aliejaus maišykite su 10 – 15 ml bazinio aliejaus ar kremo ir naudokite odos elastingumo gerinimui, stangrinimui, drėkinimui, odos gaivinimui.

Keletą lašų anyžių eterinio aliejaus rekomenduojama užlašinti ant servetėlės ar vatos tampono ir pasidėti šalia, vis pakvėpuojant turint virškinimo sutrikimų, kamuojant migrenai, pagirioms, svaigstant galvai ar staiga susijaudinus.

 

Derinimas

Anyžių eterinis aliejus geriausiai dera su kardamonų, kmynų, kedrų, krapų, pankolių, mandarinų, rožmedžių, arbatmedžių ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Kamuojant vidurių pūtimui, aromalempai veiksmingiausia naudoti po keletą lašų anyžių, kmynų, pankolių ir kalendrų eterinių aliejų mišinį.

Masažams anyžių eterinis aliejus, maišomas kartu su melisų ir levandų eteriniais aliejais, gali pagerinti depresijos kamuojamų žmonių savijautą, o kartu su sandalmedžių, pačiulių, kvapiųjų kanangų (ylang-ylang), šalavijų ir kalendrų eteriniais aliejais, gali padaryti teigiamą poveikį esant impotencijai ir frigidiškumui.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle