Arbatmedžių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Arbatmedžių eterinis aliejus pasižymi itin stipriomis antiseptinėmis, antimikrobinėmis, priešvirusinėmis, baktericidinėmis, priešgrybelinėmis, randus minkštinančiomis, atsikosėjimą lengvinančiomis, insekticidinėmis (vabzdžius atbaidančiomis), stimuliuojančiomis ir prakaitavimą skatinančiomis savybėmis. Tai viena iš galingiausių imuninės sistemos stiprinimo priemonių, padedančių kovoti su įvairiausiomis infekcijomis, dar dažnai vadinamų „gamtiniu antibiotiku“. Šis eterinis aliejus puikiai valo ir dezinfekuoja odą, ypač kamuojamą infekcijų, alergijų, grybelių, įvairiausių pažeidimų ir bėrimų.
 

 

Apibūdinimas

Arbatmedžių eterinis aliejus išgaunamas iš mirtinių šeimai priklausančių arbatmedžių (lot. Melaleuca alternifolia) lapų ir jaunų ūglių distiliuojant vandens garais ir yra aštraus, specifinio prieskonių kvapo su muskato riešutų dvleksmu.

Arbatmedžių eterinis aliejus itin vertinamas dėl savo antiseptinių savybių, padedančių greičiau pasveikti, sergant įvairiomis infekcinėmis ligomis. Šis aliejus stimuliuoja imuninę sistemą, padidindamas organizmo atsparumą ligoms, padeda kovoti su įvairiausios kilmės bakterijomis, virusais ir grybeliais, teigiamai veikia sergant gripu, katarais, uždegimais, karščiuojant. Gali padėti palengvinti atsikosėjimą sergant bronchitu, astma, kokliušu, teigiamai veikia sergant sinusitu, net tuberkulioze.

Naudingas sergant šlapimo pūslės ligomis, kamuojant lytinių organų grybelinėms infekcijoms, padeda išvalyti odos pūlinius, palengvina pūslelinės, aknės, bėrimų, saulės nudegimų, įtrūkimų, nubrozdinimų, vabzdžių įkandimų ir kitokių infekcijų kamuojamos odos būklę, teigiamai veikia kamuojant, taip vadinamai, „atleto pėdai“ (grybelinei pėdų infekcijai), nagų grybeliui, veiksmingai kovoja su galvos odos pleiskanomis, stiprina plaukus (ypač slenkant plaukams).

Mažina dantenų, burnos gleivinės, gerklės uždegimus, ramina gerklės skausmą.

Dezinfekuoja patalpos orą, atbaido vabzdžius, neutralizuoja blogą kvapą.

Sumažina nervinę įtampą, neramumą, lengvina isterijos simptomus. 

 

Naudojimas

Aromatinei lempai 1 – 2 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus maišykite į garų lempas ir žvakides arba su karštu vandeniu ir kvėpuokite garais. Teigiamai veikia sergant bronchitu, sinusitu ar kitomis kvėpavimo takų infekcijomis, padeda atsigauti po šoko.

Voniai 4 – 8 lašus šio eterinio aliejaus tirpinkite emulsiklyje (kefyre, jogurte, meduje, piene, druskoje ir pan.) ir pilkite į vonią. Мasažui 3 – 5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus maišykite su 20 g bazinio aliejaus ir naudokite masažui. Procedūros pagelbės kamuojant kvėpavimo takų susirgimais (pvz., masažuojant krūtinę, kai kosite), peršalus, gripuojant, kamuojant artritui, bronchitui, dermatitui, odos infekcijoms, galvos odos problemoms, dilgėlinei, prakaituojant pėdoms.

Maišomas su vandeniu šis aliejus gali padėti išvalyti pūliuojančias žaizdas, pragulas, aknės kamuojamą odą, esant parazitams, užlašintas ant medvilninio tamponėlio, arbatmedžių aliejus gali būti naudojamas grynas pažeistoms vietoms tepti (prieš tai būtinai pasitikrinus alerginį jautrumą).

Kamuojant burnos ar dantenų infekcijoms, arbatmedžių aliejus naudojamas skalavimui. 1 – 3 lašai lašinami į stiklinę drungno vandens ir skalaujama burna ar gerklė (nenuryjant).

1 – 3 lašai maišomi į kosmetines priemones (20 g pagrindo), gali padėti įvairių problemų kamuojamai odai, o 3 – 5 lašai į 20 g bazinio aliejaus – sustiprins plaukų šaknis, padės atsikartyti pleiskanų ir kitų galvos odos problemų.

 

Derinimas

Arbatmedžių aliejus puikiai dera su cinamonų, šalavijų, gvazdikėlių, levandų, pelargonijų, citrinų, mirų, muskatų, rožmedžių, rozmarinų ir čiobrelių eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Kamuojant galvos parazitams (utėlėms), grynu arbatmedžių eteriniu aliejumi ištrinkite galvos odą, apvyniokite rankšluosčiu ir palikite 40 min. Kruopščiai išplaukite. Kartokite kas antrą dieną 12 dienų.

Sergant pėdų ar nagų grybelinėmis infekcijomis, 5 arbatmedžių eterinio aliejaus lašus sumaišykite su 10 ml bazinio aliejaus ir masažuokite pažeistas vietas.

Kamuojant stresui ar nervinei įtampai, 5 – 10 arbatmedžių eterinio aliejaus ir tiek pat levandų eterinio aliejus maišykite su stikline pieno, kefyro, šaukštu medaus ar puodeliu druskos ir pilkite į vonią. Pasėdėkite joje 15 min.

Celiulito profilaktikai 20 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus maišykite su 10 lašų kadagių, 10 lašų greipfrutų eterinio aliejaus ir 20 ml ypač tyro alyvuogių aliejaus. Mišiniu masažuokite problematines kūno vietas.

Nudegus saulėje, 2 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus maišykite su 20 ml arganų aliejaus ir mišiniu tepkite drėgną odą.

Kamuojant virusinėms infekcijoms, skaudant gerklei, 1 – 2 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus maišykite su stikline drungno vandens ir skalaukite gerklę.

Plaudami grindis, į kibirą vandens įlašinkite keletą lašų arbatmedžių aliejaus. Taip dezinfekuosite aplinką, panaikinsite nemalonius kvapus ir atbaidysite kenkėjus.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle