Siauralapių bazilikų (bazilikų tulasių) eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Bazilikų tulasių eterinis aliejus pasižymi priešuždegiminėmis, nuskausminamosiomis,
 

Apibūdinimas

Siauralapių bazilikų arba bazilikų tulasių eterinis aliejus išgaunamas iš siauralapių bazilikų (lot. Ocimum sanctum) lapų ir jaunų viršūninių žiedpumpurių distiliuojant vandens garais ir yra stipraus, šildančio, prieskoninio aromato, su bazilikų ir gvazdikėlių dvelksmu.

 Puikus repelentas (atbaido vabzdžius).

 

Naudojimas

Naudojant per kvėpavimo takus, 3 – 7 lašus bazilikų tulasių eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į aromatines lempas ar žvakides, o inhaliacijoms – 1 – 2 lašus šio eterinio aliejaus lašinti į indą su karštu vandeniu ar 2 – 4 lašus lašinti ant vatos ar servetėlės ir kvėpuoti garais. .

Vonioms 4 – 7 lašus bazilikų tulasių eterinio aliejaus rekomenduojama maišyti su šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, druskos ir pan.) ir pilti į vandenį.

Masažams keletą lašų šio eterinio aliejaus lašinkite į 10 – 20 ml bazinio aliejaus ir naudokite masažui. Vonios ir masažai naudingi kamuojant artritui, raumenų skausmams, masažas gali padėti sumažinti menstruacinius skausmus, palengvinti protinio pervargimo, nervinio išsekimo simptomus.

 

Mūsų patarimai

Mišinys aromatinei lempai namie ar ofise, siekiant dezinfekuoti orą, išvalyti plaučius,  praskaidrinti protą: 3 lašus bazilikų tulasių eterinio aliejaus maišykite su 3 lašais citrinų ir 1 lašu pelargonijų eterinio aliejaus.

Sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis, kosint ar skaudant gerklei, naudokite kompresą: 1 dalį bazilikų tulasių eterinio aliejaus maišykite su 3 dalimis pašildyto bazinio aliejaus ir suvilgę ploną audinį dėkite ant krūtinės ar gerklės, šiltai apvyniokite ir palaikykite 15 – 20 min.

Sergant plaučių ligomis, 3 – 5 lašus bazilikų tulasių eterinio aliejaus maišykite su 20 – 30 ml bazinio pašildyti aliejaus ir mišiniu gerai išmasažuokite padus. Ypač naudinga mažiems vaikams.

Pora lašų šio eterinio aliejaus lašinkite į skalbimo mašiną, kai skalbsite. Taip pakvėpinsite savo skalbinius.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle