Bergamočių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Bergamočių eterinis aliejus pasižymi nuskausminamosiomis, antiseptinėmis, antidepresinėmis, baktericidinėmis, virškinimą gerinančiomis, raminamosiomis, karštį mažinančiomis, parazitus varančiomis savybėmis, naudingas kaip afrodiziakas, tinka egzemos, psoriazės, inkštirų, aknės ir kitų bėrimų kamuojamos odos priežiūrai. Teigiamai veikia riebią odą, naudingas kamuojant pūslelinei ar įkandus vabzdžiams.
 

 

Apibūdinimas

Bergamočių eterinis aliejus išgaunamas iš bergamočių (lot. Citrus bergamia L.) vaisių prinokusių ir neprinokusių žievelių šalto slėgimo būdu ir yra saldaus, malonaus citrusinio kvapo su švelniais gėlių atspalviais. 

Bergamočių eterinis aliejus pasižymi nuskausminamosiomis, antiseptinėmis, antidepresinėmis, baktericidinėmis, virškinimą gerinančiomis, raminamosiomis, karštį mažinančiomis, parazitus varančiomis savybėmis. Padeda esant nervinei įtampai, nuovargiui, stresui, gelbėja norint pakelti nuotaiką, pagerinti atmintį ir dėmesio sutelkimą. Dėl puikių antiseptinių savybių tinka kamuojant peršalimui, virusinėms infekcijoms, skaudant gerklei, kosint, padeda stimuliuoti kepenų ir virškinimo veiklą. Teigiamai veikia sergant šlapimo pūslės uždegimui, pučiant vidurius, turint žarnyno parazitų. padeda normalizuoti medžiagų apykaitą, todėl naudingas turint antsvorio.

Manoma, kad naudingas kaip afrodiziakas, gali pagerinti vyrų ir moterų lytines funkcijas.

Kosmetikoje ir dermatologijoje bergamočių eterinis aliejus naudojamas egzemos, psoriazės, inkštirų, aknės ir kitų bėrimų kamuojamos odos priežiūrai. Turi savybių normalizuoti riebalų ir prakaito liaukų išsiskyrimą, todėl teigiamai veikia riebią odą, naudingas kamuojant pūslelinei ar įkandus vabzdžiams.

 

Naudojimas

Aromaterapijai (garintuvai, garų lempos, žvakidės) lašinami 1 – 2 lašai bergamočių eterinio aliejaus, siekiant palengvinti depresijos, išsekimo, nervingumo požymius, inhaliacijai 2 – 3 lašai 1 litrui karšto vandens, kamuojant peršalimui, kosint, sloguojant, sergant gripu, esant priešmenstruaciniam sindromui.

Masažui 5 – 6 lašus šio aliejaus maišoma su 20 ml bazinio aliejaus (pvz., migdolų, abrikosų kauliukų), o voniai – 5 – 7 lašai maišomi su grietinėle, pienu, jogurtu, kefyru, medumi ar druska ir pilama į vonią. Naudinga probleminei, išbertai odai prižiūrėti, kamuojant nervinei įtampai, stresui, PMS, pogimdyvinei depresijai, peršalimui ir gripui, nerimui, nervinei anoreksijai.

Kosmetikai 2 – 3 lašai bergamočių eterinio aliejaus maišoma su 20 g naudojamos kosmetinės priemonės. Teigiamai veikia psoriazės, egzemos, aknės ar kitokių bėrimų kamuojamą odą, esant smulkioms žaizdelėms ir įpjovimams, riebiai odai.

 

Derinimas

Bergamočių eterinis aliejus itin gerai dera su juodųjų pipirų, šalavijų, kiparisų, pelargonijų, jazminų, mandarinų, muskatų, apelsinų, rozmarinų, sandalmedžių, verbenų, kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys voniai kamuojant PMS (priešmenstruaciniam sindromui)

200 g rožinės Himalajų druskos gerai išmaišykite su 5 lašais bergamočių, 3 lašais pelargonijų ir 1 lašu rožių eterinio aliejaus. Uždenkite ir palikite 24 valandoms. Maudantis vonioje, 2 – 3 šaukštus mišinio įpilkite į bėgantį vandenį. Mėgaukitės 15 – 20 min.

 

Maitinantis druskos šveitiklis

80 g rožinės Himalajų druskos išmaišykite su 30 ml simondsijų (jojoba) aliejaus, 10 lašų rozmarinų, 10 lašų pelargonijų, 10 lašų bergamočių eterinio aliejaus ir sauja levandų žiedų. Mišinį sandariai uždarykite ir palaikykite 24 val. Naudokite kaip kūno šveitiklį.

 

Oro gaiviklis

50 ml distiliuoto vandens sumaišykite su 6 lašais bergamočių, 1 lašu eukaliptų, 2 lašais citrinų eterinio aliejaus, gerai suplakite ir supilkite į purkštuvą. Gaivina ir valo orą, atbaido vabzdžius.

 

Svarbu!

Bergamočių eterinis aliejus sukelia padidintą jautrumą UV spinduliams (fototoksines reakcijas), todėl neturėtų būti naudojamas ant atvirų kūno vietų prieš būnant saulėje, o masažai turėtų būti atliekami vakare.

Šio aliejaus nerekomenduojama naudoti gryno ant odos, geriausia skiesti su kitais augaliniais aliejais ar kosmetikos priemonėmis (saugiausia 2% koncentracija).

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, niekuomet nenaudokite į vidų!

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle