Beržų eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Pasižymi nuskausminamosiomis, karštį mažinančiomis, priešuždegiminėmis, valančiomis, antiseptinėmis, sutraukiamosiomis, diuretinėmis, tonizuojančiomis savybėmis. Atbaido vabzdžius. Padeda raminti įvairios kilmės raumenų skausmus, šalinti kenksmingas medžiagas, veikia šildančiai, teigiamai veikia kamuojant sausgyslių uždegimui, esant patempimams.
 

 

Apibūdinimas

Beržų eterinis aliejus išgaunamas iš plaukuotojo beržo (lot. Betula alba arba Betula pubescens) žievės destrukcinio distiliavimo (veikiant aukštai temperatūrai be oro) būdu ir yra aštraus kvapo, primenančio tepalą ar degutą.

Naudingas kamuojant dermatitui, suglebusiai, inkštiruotai odai, egzemai, psoriazei, dėl diuretinių savybių ypač veiksmingas siekiant atsikratyti celiulito, turi minkštinamųjų, švelninamųjų savybių, tinka plaukams stiprinti, gali padėti sumažinti pleiskanų atsiradimą.

 

Naudojimas

Keletas lašų beržų eterinio aliejaus į aromatinę lempą patalpų aromatizavimui ar kartu su pienu, grietinėle, medumi, druska į vonią, gali padėti sumažinti raumenų skausmus, kamuojant artritui ir reumatui.

Kamuojant įvairioms odos problemoms, 2 – 3 lašus šio aliejaus lašinkite į 20 ml kremo ar bazinio aliejaus ir naudokite odai.

 

Derinimas

Beržų eterinis aliejus dažniausiai derinamas su jazminų, sandalmedžių, apelsinų, imbierų, citrinų, rozmarinų ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

3 lašus beržų eterinio aliejaus sumaišykite su sauja šampūno prieš trenkant galvą ir įmasažuokite į galvos odą. Keletą minučių palaukę, gerai išskalaukite. Ne tik pastiprinsite plaukus, bet ir numalšinsite galvos skausmą.

 

Kamuojant radikulitui, į šiltą vonią įpilkite ½ stiklinės grietinės ar kefyro, sumaišyto su 10 – 12 lašų beržų eterinio aliejaus. Sėdėjimo vonioje laikas 10 – 15 min., pirmą kartą pradedant nuo 5 minučių.

 

Masažas kamuojant reumatui

1 valg. š. garstyčių aliejaus sumaišykite su 2 arb. š. kviečių gemalų aliejaus ir 5 lašais beržų eterinio aliejaus. Mišiniu trinkite skaudamas vietas.

 

Kamuojant radikulitui, pirtyje į kibirėlį vandens įlašinkite 2 lašus beržų eterinio aliejaus ir vanokite skaudamas vietas pamirkydami beržinę vantą.

 

Svarbu!

Beržų eterinio aliejaus nerekomenduojama vartoti žmonėms, negalintiems vartoti aspirino. Šis aliejus gali dirginti odą, todėl gali būti vartojamas tik skiestas. Nenaudoti nėščiosioms ir mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei hipertonija!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija bei turintiems įvairių sveikatos sutrikimų dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle