Čiobrelių eterinis aliejus

   
 
Apie produktą:
Čiobrelių eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, spazmus mažinančiomis, baktericidinėmis, širdies veiklą gerinančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, diuretinėmis, atsikosėjimą lengvinančiomis, kraujospūdį keliančiomis, stimuliuojančiomis, tonizuojančiomis, parazitus varančiomis savybėmis. Geras insekticidas, atbaido vabzdžius. Čiobrelių eterinis aliejus teigiamai veikia nervų sistemą, ypač naudingas sergant viršutinių kvėpavimo takų ir šlapimo takų infekcijomis, esant virškinimo sutrikimams.
 

Apibūdinimas

Čiobrelių eterinis aliejus išgaunamas iš vaistinių čiobrelių (lot. Thymus vulgaris) žydinčių viršūnių ir lapų distiliuojant vandens garais ir yra aštroko žolinio kvapo.

Čiobrelių eterinis aliejus stiprina nervus, aktyvina atmintį ir dėmesio koncentraciją, gali padėti jaučiantis išsekus, kamuojant depresijai, stiprina kvėpavimo takus, veiksmingai gelbėja peršalus, kamuojant kosuliui, astmai, laringitui, sinusitui, kokliušui ir tonzilitui.

Padeda sustiprinti imuninę sistemą, padeda kovoti su peršalimo ligomis, gripu, kamuojant šaltkrėčiui, veikia kaip šlapimo takų antiseptikas, naudingas sergant cistitu ir šlapimo takų infekcijomis.

Šio eterinio aliejaus šildantis poveikis gali padėti sutrikus kraujotakai, kamuojant artritui, reumatui, podagrai, raumenų skausmams, pasitempus ar patyrus sportinę traumą.

Čiobrelių eterinis aliejus taip pat naudingas celiulito pažeistoms vietoms, manoma, kad gali padėti sustabdyti ankstyvąjį plikimą, plaukų slinkimą, pleiskanų atsiradimą, pagerinti egzemos, dermatito, sumušimų, vabzdžių įkandimų pažeistos odos būklę.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 5 lašus čiobrelių eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ir žvakides, o inhaliacijoms 1 – 2 lašus į 1 l karšto vandens ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos sergant bronchitu, sinusitu, sloga, kosint, maudžiant raumenims.

Masažui 3 lašus čiobrelių eterinio aliejaus maišykite su 10 ml bazinio aliejaus ir naudokite kamuojant artritui, peršalimo simptomams, kosint, esant odos problemoms, skaudant raumenims, pasitempus, kamuojant reumatizmui. Trinant skaudamus raumenis ar sąnarius į 10 ml bazinio aliejaus gali būti lašinama 5 lašai šio eterinio aliejaus.

1 – 2 lašai čiobrelių eterinio aliejaus maišykite su stikline drungo vandens ir skalaukite skaudančią gerklę, jei sergate tonzilitu ar burnos gleivinės, dantenų uždegimu.

Kosmetinių priemonių praturtinimui 3 lašus šio eterinio aliejaus maišykite su 5 g kremo ar kitos kosmetinės priemonės ir naudokite probleminei odai prižiūrėti, slenkant plaukams, atsiradus pleiskanų ir pan.

 

Derinimas

Čiobrelių eterinis aliejus geriausiai dera su bergamočių, greipfrutų, citrinų, levandų, rozmarinų ir pušų eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Mišinys normaliai odos priežiūrai

5 lašus čiobrelių eterinio aliejaus, 5 lašus rozmarinų, 5 lašus nerolių, 5 lašus levandų eterinio aliejaus sumaišykite su 50 ml lazdynų riešutų aliejaus ir naudokite ant drėgnos odos ryte ir vakare.

 

Mišinys plaukų augimui paskatinti

2 lašus sandalmedžių eterinio aliejaus sumaišykite su 2 lašais čiobrelių, 2 lašais rozmarinų, 2 lašais levandų eterinio aliejaus, 3 – 5 arb. š. arganų aliejaus ir ½ arb. š. simondsijų (jojoba) aliejaus. Mišiniu gerai įtrinkite galvos odą.

 

Alergiją lengvinantis mišinys aromatinei lempai

2 lašus eukaliptų eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais rozmarinų, 1 lašu čiobrelių, 1 lašu arbatmedžių, 2 lašais pipirmėčių eterinio aliejaus.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle