Smulkintos margainių sėklos

Tikrieji margainiai – graižažiedžių šeimos žoliniai vienmečiai arba dvimečiai augalai, užaugantys iki 1,5 m aukščio, pas mus plačiai paplitę ir laikomi piktžolėmis.

Margainiai labai vertinami dėl sėklose randamų biologiškai aktyvių medžiagų gausos - eterinių aliejų, gleivių, dervų, biogeninių elementų - tiramino ir histamino, o ypač dėl  sudėtyje esančio silimarino, kuris veikia kaip antioksidantas . Šiuolaikinė medicina iš šio augalo standartizuoto ekstrakto gamina maisto papildus.

Iš tikrųjų margainių sėklų spaudžiamas aliejus, gausus nesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų E, D, K, A ir kitų naudingų medžiagų, naudojamas kosmetikoje kaip efektyvi odos ir plaukų maitinimo ir drėkinimo priemonė, nudegimų, žaizdelių pažeistai odai prižiūrėti, pleiskanotai, sausai, ir probleminei odai, plaukų bei nagų stiprinimui ir augimui gerinti, vystančios, senstančios odos priežiūrai, suragėjusių, įtrūkinėjusių vietų minkštinimui.

 


 

Mūsų patarimai

Rekomenduojama iš trintų ar maltų tikrojo margainio sėklų gaminti arbatą, vieną šaukštelį smulkintų margainių sėklų užplikant puodeliu karšto vandens ir po 10 min. perkošiant. Per dieną rekomenduojama išgerti tris puodelius šios arbatos, prieš valgį.

Margainių sėklų miltelius galima vartoti neplikytus, tris kartus per dieną po 1 – 2 arbatinius šaukštelius miltelių suvalgyti užgeriant šiltu vandeniu arba maišyti juos su medumi ir vartoti keletą kartų per dieną.

 

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle