Gvazdikėlių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Gvazdikėlių eterinis aliejus pasižymi skausmą spazmus malšinančiomis, vidurių pūtimą mažinančiomis, dezinfekuojančiomis, antiseptinėmis, stimuliuojančiomis, tonizuojančiomis, priešinfekcinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis. Šis eterinis aliejus itin vertinamas dėl savo dezinfekuojamųjų savybių, veiksmingai malšina skausmus, ypač dantų, artrito ir reumato. Veiksmingas sutrikus virškinimui, o taip pat kamuojant odos problemoms. Geras repelentas, atbaido vabzdžius.
 
 

 

Apibūdinimas

Gvazdikėlių eterinis aliejus išgaunamas iš kvapniųjų gvazdikmedžių (lot. Eugenia caryophyllata, Syzygium aromaticum) lapų, stiebų ar žiedinių pumpurų distiliuojant vandens garais ir yra šilto, prieskoninio stipraus kvapo.

Gvazdikėlių eterinis aliejus teigiamai veikia virškinimo sistemą, ypač kamuojant vėmimui, vidurių pūtimui, esant viduriavimui, žarnyno spazmams, parazitams, blogam burnos kvapui.

Šis aliejus itin vertingas sergant kvėpavimo takų infekcijomis – bronchitu, astma, dėl stiprių dezinfekuojamųjų savybių, gali padėti tuberkulioze sergantiems žmonėms.

Gvazdikėlių eterinis aliejus naudingas kamuojant sąnarių skausmams, ypač artritui ir reumatui. Kompresai, dedami ant patemptų raiščių padeda malšinti skausmus.

Teigiamai veikia nervų sistemą, malšina galvos skausmus, esant neuralgijai ir nerviniam pervargimui.

Naudojamas ant odos šis aliejus teigiamai veikia nudegimų, grybelių pažeistą odą, valo inkštirus, spuogus, ramina dantų skausmus, burnos gleivinės uždegimus.

Atbaido vabzdžius ir kenkėjus.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 1 – 2 lašus gvazdikėlių eterinio aliejaus lašinkite į aromatines lempas ir žvakides, inhaliacijoms tokį pat kiekį šio aliejaus lašinkite į karštą vandenį ir kvėpuokite garais. Procedūros padės kamuojant depresijai, apsnūdimui, sergant bronchitu, išblaškys mieguistumą, pagerins atmintį.

Voniai 1 – 3 lašus šio eterinio aliejaus maišykite su trupučiu kefyro, druskos, medaus, pieno ar grietinėlės ir pilkite į vandenį.

Masažui 1 – 2 lašus gvazdikėlių eterinio aliejaus maišykite su 20 g bazinio aliejaus ir naudokite krūtinei masažuoti persišaldžius ar kosint, maudžiant sąnariams ar raumenims, pasitempus, kamuojant artritui ar reumatui.

Lašas ar du šio aliejaus į stiklinę drungno vandens gali padėti numalšinti dantų skausmus, puikiai dezinfekuos burnos gleivinę kamuojant uždegimams ar skaudant gerklei.

Keletas lašų gvazdikėlių eterinio aliejaus, maišomo su 20 g kremo, losjono ar kitos kosmetinės priemonės, pagerins kraujotaką, nuramins uždegimų ar kitokių problemų kamuojamą odą, išvalys poras, dezinfekuos spuoguotą ar įtrūkimų ir smulkių žaizdelių kamuojamą odą.

 

Derinimas

Gvazdikėlių eterinis aliejus geriausiai dera su bazilikų, cinamonų, levandų, imbierų, sandalmedžių, šalavijų, muskatų, juodųjų pipirų ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Balzamas pūslelinės kamuojamoms lūpoms prižiūrėti

2 g bičių vaško ištirpinkite vandens garų vonelėje, įdėkite 5 g puošniųjų atalių aliejaus ir išmaišykite. Mišiniui ištirpus, nukelkite nuo kaitros ir greit įmaišykite 3 g lauramedžių aliejaus. Įlašinkite 2 lašus gvazdikėlių ir 4 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus. Išmaišę supilkite į mažą indelį ir palaukite, kol visiškai atvės. Švelniai tepkite pažeistas vietas.

 

Skaudant raumenims, sąnariams, ypač kamuojant reumatui ir artritui, sumaišykite gvazdikėlių eterinio aliejaus su baziniu augaliniu aliejumi santykiu 2:8 ir trinkite skaudamas vietas. Trupučiu mišinio masažuojant smilkinius, gali padėti nuraminti galvos skausmus.

 

Imuninei sistemai stimuliuoti, ypač aplink siaučiant virusinėms infekcijoms, lašą gvazdikėlių eterinio aliejaus maišykite su 5 – 10 ml švelnaus augalinio aliejaus ir gerai ištrinkite padus. Tai ypač naudinga vaikams.

 

Namie plaunant grindis ar drėgna šluoste valant paviršius, į kibirą vandens įlašinkite 3 – 5 lašus gvazdikėlių, tiek pat eukaliptų ir 2 lašus arbatmedžių aliejaus. Dezinfekuosite aplinką ir paviršius, atbaidysite nepageidaujamus vabzdžius.

 

Kosint, krūtinę ir nugaros sritį masažuokite tokiu mišiniu: 15 ml bazinio aliejaus maišykite su 2 lašais levandų, 3 lašais gvazdikėlių, 3 lašais citrinų ir 2 lašais čiobrelių eterinio aliejaus.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle