Imbierinių citrinžolių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Imbierinių citrinžolių eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešvirusinėmis, baktericidinėmis, virškinimą gerinančiomis, karštį mažinančiomis savybėmis. Imbierinių citrinžolių eterinis aliejus, kartais dar vadinamas palmarozų (angl. palmarosa) aliejumi ramina protą, tuo pačiu veikia pakylėjamai. Teigiamai veikia esant fiziniam ir dvasiniam išsekimui, problemoms, susijusioms su stresu ir nervingumu. Gerina atmintį, didina susikaupimą, mažina apsnūdimą, išsklaido nerimą ir baimes.
 

Apibūdinimas

Imbierinių citrinžolių, dar vadinamas imbierų žolės eterinis aliejus išgaunamas iš citrinžolėms giminingo žolinio augalo (lot. Cymbopogan martinii) antžeminės dalies distiliuojant vandens garais ir yra švelnaus gėlinio, vos dvelkiančio rožėmis kvapo.

Šis eterinis aliejus naudingas sveikimo po sunkių ligų stadijoje, veikia vėsinančiai, padeda virškinimui, gali padėti išvalyti žarnyno infekcijas, teigiamai veikia kamuojant nervinei anoreksijai. Padeda malšinti geliančius, sustingusius raumenis.

Kosmetikoje Imbierinių citrinžolių eterinis aliejus veiksmingai drėkina odą, skatina ląstelių atsinaujinimą. Padeda balansuoti odos riebalų išsikyrimą ir odai išlikti elastingai. Naudingas spuoguotai odai, kamuojamai dermatito, aknės ar egzemos, minkština randus, kovoja su smulkiomis odos infekcijomis, ramina pavargusias pėdas.

 

Naudojimas

Aromatinei lempai 3 – 6 lašus imbierinių citrinžolių eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į aromatines lempas ir žvakides, 2 – 3 lašus į inhaliatorių ir naudoti kamuojant peršalimo ligoms, ausų ir gerklės uždegimams, sloguojant, esant nervingumui, stresui, norint išsklaidyti niūrias mintis ar tiesiog, pakvėpinti ir dezinfekuoti namų orą. Šis aliejus puikiai tinka veido garų vonelėms, nes padeda mažinti uždegimus, bėrimus, aknę.

Masažams 2 – 3 lašus šio aliejaus maišoma su 10 – 20 ml bazinio aliejaus ir naudojama masažams kamuojant stresui, nuovargiui, nerimui.

Voniai 8 – 10 lašų šio aliejaus maišoma su emulgatoriumi (medumi, jogurtu, grietinėle, druska ir pan.) bei pilama į vonią. Procedūra naudinga kamuojant odos problemoms, kamuojant virškinimo sutrikimams, maudžiant raumenims.

Kosmetikai 2 – 3 lašus Imbierinių citrinžolių eterinį aliejų rekomenduojama maišyti su 10 – 20 ml bazinio kremo ar aliejaus ir naudoti randų minkštinimui, spuoguotai, probleminei odai valyti, sausai odai drėkinti ir pan.

 

Derinimas

Imbierinių citrinžolių eterinis aliejus geriausiai dera su pelargonijų, bergamočių, rozmarinų, žaliųjų citrinų ir kvapiųjų kanangų (ylang-ylang) eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Nuovargį mažinantis mišinys

6 lašus greipfrutų eterinio aliejaus sumaišykite su 5 lašais imbierinių citrinžolių, 4 lašais čiobrelių eterinio aliejaus bei su 15 ml bazinio augalinio aliejaus (pvz., sezamų), gerai suplakite ir naudokite masažui.

 

Kvapusis tepus mišinys

8 ml vynuogių kauliukų aliejaus

2 g bičių vaško

8 lašai sandalmedžių eterinio aliejaus

4 lašai imbierinių citrinžolių eterinio aliejaus

4 lašai kardamonų eterinio aliejaus

Vynuogių kauliukų aliejų pašildykite kartu su bičių vašku ant garų, kol ištirps. Šiek tiek atvėsinkite, tačiau neleiskite pradėti stingti.

Sumaišykite visas eterinio aliejaus rūšis ir supilkite į vaško mišinį. Supilkite į nedidelį sandariai uždaromą indelį ir palikite, kol sustings. naudokite patepdami alkūnių įlinkius, užausius ar bet kur, kur norite, kad kvepėtų...

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle