Imbierų eterinis aliejus

 
Apie produktą:
Imbierų eterinis aliejus pasižymi skausmą malšinančiomis, pykinimą slopinančiomis, antiseptinėmis, spazmus mažinančiomis, baktericidinėmis, vidurių pūtimą mažinančiomis, atsikosėjimą lengvinančiomis, uždegimą ir karščiavimą mažinančiomis, lengvai liuosuojančiomis, stimuliuojančiomis, virškinimą gerinančiomis, prakaitavimą skatinančiomis ir tonizuojančiomis savybėmis. Šis eterinis aliejus itin veiksmingas siekiant palengvinti peršalimo ir gripo simptomus, sumažinti pykinimą, emocinį išsekimą, rytinį pykinimą, raumenų ir sąnarių skausmus. Šildančių savybių dėka imbierų eterinis aliejus gali pagelbėti kamuojant žiemos depresijai, vienišumo jausmui. Veikia kaip afrodiziakas.

 

Apibūdinimas

Imbierų eterinis aliejus išgaunamas iš tikrųjų imbierų (lot. Zingiber officinale) šakniastiebių distiliuojant vandens garais ir yra stipraus, aštraus, šildančio aromato su citrinų ir pipirų užuominomis.

Imbierų eterinis aliejus naudojamas kamuojant reumatiniams ir artrito skausmams, veiksmingai mažina pykinimą, ypač kamuojant pagirioms ar sergant jūros liga, taip pat gali padėti sumažinti karščiavimą sergant peršalimo ligomis, kosint, kamuojant gerklės uždegimams, sinusitui. Gali palengvinti būklę viduriuojant, kamuojant pilvo diegliams, mėšlungiui, drebuliui.

 

Naudojimas

Patalpų aromatizavimui 3 – 4 lašus imbierų eterinio aliejaus lašinkite į aromatinę lempą ar žvakidę, o inhaliacijoms 1 – 2 lašus šio aliejaus maišykite su karštu vandeniu ir kvėpuokite garais. Procedūros naudingos sergant viršutinių kvėpavimo takų ligomis, pykinant, esant mieguistumui, peršalus, kamuojant vienatvės jausmui, sumažėjus lytiniam potraukiui.

Voniai 4 – 5 lašus imbierų eterinio aliejaus maišykite su šaukštu tirpiklio (medaus, druskos, grietinėlės, jogurto ir pan.) bei pilkite į vonią. Masažui ar trynimams 7 – 8 lašus šio aliejaus maišykite su šaukštu bazinio švelnaus aliejaus ir trinkite skaudamas vietas ar naudokite masažui kamuojant artritui, raumenų skausmams, mieguistumui, peršalimui, sutrikus virškinimui ar kraujo apykaitai.

Imbierų eterinis aliejus gali būti naudojamas karštiems kompresams. 4 – 5 lašus aliejaus sumaišykite su šaukštu bazinio pašildyto aliejaus ar degtinės ir trinkite skaudamus raumenis, sąnarius ar kitas reumato ar artrito kamuojamas vietas.

Jei ryta kamuoja silpnumas ir pykinimas, ar pykina kelionių metu, sergate jūros liga, jaučiate pirmus peršalimo simptomus, keletą lašų imbierų eterinio aliejaus lašinkite ant servetėlės ir pakvėpuokite.

 

Derinimas

Imbierų eterinis aliejus geriausiai dera su citrusiniais, bergamočių, nerolių, rožių, sandalmedžių ir ylang-ylang (kvapiųjų kanangų) eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Viduriuojant 2 lašus cinamono eterinio aliejaus maišykite su 6 lašais imbierų, 3 lašais saldžiųjų apelsinų eterinio aliejaus ir mišiniu suvilgykite pašildytą skepetą, kurią uždėkite ant papilvės ir šiek tiek palaikykite.

Mišinys romantiškam masažui

5 lašus sandalmedžių eterinio aliejaus sumaišykite su 15 lašų kvapiųjų kanangų (ylang-ylang), 3 lašais juodųjų pipirų, 2 lašais imbierų eterinio aliejaus. Mišinį sumaišykite su 15 ml migdolų riešutų aliejaus ir naudokite vakariniam masažui.

 

Kad pagerinti kraujotaką ir išvalyti toksinus, siūlome mišinį masažui. 1 lašą cinamono, 3 lašus imbierų, 6 lašus mairūnų eterinio aliejaus maišykite su 25 ml vynuogių kauliukų aliejaus ir naudokite viso kūno masažui.

 

Skaudant raumenims ir traukiant mėšlungiui, 25 ml švelnaus aliejaus (pvz., migdolų, abrikosų kauliukų ar kt.) sumaišykite su 2 lašais laurų lapų. 4 lašais rozmarinų, 2 lašais imbierų eterinio aliejaus ir mišinį naudokite masažui.

 

Svarbu!

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra informacinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle