Kedrinių kadagių eterinis aliejus

 
 
Apie produktą:
Kedrinių kadagių eterinis aliejus pasižymi nuskausminamosiomis, antiseptinėmis, baktericidinėmis, priešgrybelinėmis, niežulį malšinančiomis, dezinfekuojančiomis, insekticidinėmis, parazitus varančiomis savybėmis.
 

 

Apibūdinimas

Kedrinių kadagių eterinis aliejus išgaunamas iš kiparisų šeimai priklausančių nedidelių medelių kedrinių kadagių (lot. Juniperus oxycedrus) jaunų šakelių ir medienos distiliavimo būdu ir yra aštraus „dūminio“ kvapo, dvelkiančio mediena ir degutu.

Nuo seniausių laikų šis eterinis aliejus naudojamas raumenų, sąnarių, dantų skausmams malšinti, teigiama, kad veiksmingai mažina uždegimus, kuriuos sukelia vabzdžių ar gyvačių įkandimai. Be to, kedrinių kadagių aliejus dezinfekuoja sergant kvėpavimo takų ligomis, lengvina atsikosėjimą, nuima nervinę įtampą, padeda sukoncentruoti dėmesį, aktyvina protinę veiklą, sugrąžina pasitikėjimo savimi jausmą.

Kedrinių kadagių eterinis aliejus ypač veiksmingai kovoja su bakterinėmis infekcijomis, grybeliais ir virusais, todėl itin rekomenduojamas probleminei odai prižiūrėti. Ramina niežulį ir pagerina egzemos, psoriazės, įvairių bėrimų, parazitų ir grybelinių infekcijų kamuojamos odos būklę, stabdo grybelių ir bakterijų dauginimąsi, manoma, kad kedrinių kadagių eterinis aliejus daro itin teigiamą poveikį slenkant plaukams, gali padėti sumažinti galvos odos pleiskanojimą bei pagelbėti esant kitokioms galvos odos problemoms.

 

Naudojimas

Aromatinei lempai ar kvėpavimui garais, 1 – 2 lašus kedrinių kadagių eterinio aliejaus rekomenduojama lašinti į garų lempas, žvakides ar karštą vandenį ir naudoti, kamuojant nervinei įtampai, peršalus, kosint ar sloguojant.

Voniai 1 – 2 lašus šio eterinio aliejaus maišykite su pienu, jogurtu, grietinėle, medumi, druska ar kitokiu emulgatoriumi ir pilkite į vonią. Masažams 2 – 3 lašus kedrinių kadagių eterinio aliejaus maišykite su 20 ml bazinio aliejaus ir naudokite masažui. Procedūros rekomenduojamos kamuojant įvairioms odos problemoms, niežtint, perštint, geliant sąnariams ar raumenims.

Kosmetinių priemonių praturtinimui 1 – 4 lašus šio eterinio aliejaus pilkite į šampūnus ir naudokite plaukams stiprinti. kamuojant galvos odos problemoms arba maišykite su kremu ar baziniu aliejumi ir naudokite bėrimų, egzemos, psoriazės, dermatitų, grybelinių ar parazitinių infekcijų kamuojamai odai prižiūrėti.

 

Derinimas

Kedrinių kadagių eterinis aliejus dera su kedrų, gvazdikėlių, raudonėlių, rozmarinų, čiobrelių ir kitais eteriniais aliejais.

 

Mūsų patarimai

Masažinis mišinys odai ir plaukams

4 lašai kedrinių kadagių eterinio aliejaus

4 lašai rozmarinų eterinio aliejaus

4 lašai čiobrelių eterinio aliejaus

4 lašai sandalmedžių eterinio aliejaus

20 g kokosų aliejaus

Sumaišykite eterinius aliejus. Kokosų aliejų pašildykite, kol ištirps. Atvėsinkite ir įmaišykite eterinių aliejų mišinį. Mišinį naudokite bėrimų, smulkių žaizdelių ir įvairiausių odos infekcijų kamuojamai kūno ir galvos odai prižiūrėti.

 

Slenkant plaukams, 2 lašus kedrinių kadagių eterinio aliejaus sumaišykite su 10 ml šampūno ir naudokite galvai trinkti.

 

Kamuojant grybelinėms, virusinėms ar bakterinėms odos infekcijoms, 3 – 4 lašus kedrinių kadagių eterinio aliejaus maišykite su 2 lašais levandų eterinio aliejaus ir išmaišykite pusėje stiklinės grietinėlės. Mišinį supilkite į šiltą vonią. Pasėdėkite joje 15 – 20 min. 

 

Grybelinių infekcijų pažeistoms vietoms 2 lašus kedrinių kadagių eterinio aliejaus maišykite su 1 ml migdolų aliejaus ir tepkite pažeistas vietas.

 

Svarbu!

Kedrinių kadagių eterinio aliejaus nenaudokite gryno ant odos.

Prieš vartojant eterinius aliejus, rekomenduojama pasitikrinti alerginį jautrumą odai ir kvėpavimo takams: vieną - du lašus aliejaus sumaišykite su 0,5 – 1 šaukšteliu augalinio aliejaus ir vatos gabalėliu užtepkite ant vidinės dilbio pusės, riešo ar alkūnės įlinkio. Jei po kurio laiko (daugiausiai po 12 valandų) nepasireikš alerginių reakcijų – paraudimo, niežėjimo, aliejų galite naudoti odos procedūroms.

1 – 2 lašus eterinio aliejaus užlašinkite ant vatos ir įkvėpkite. Jei per keletą minučių nejausite galvos svaigimo, diskomforto, nepradėsite kosėti, dusti, aliejų galite naudoti inhaliacijoms.

Nepasitarus su gydytoju, nenaudokite į vidų.

Neperdozuokite!

Būtina saugotis, kad eterinio aliejaus nepatektų į akis, o patekus, gausiai plaukite vandeniu.

Nėščiosioms, maitinančioms, mažiems vaikams, sergantiems epilepsija, kenčiantiems nuo aukšto kraujospūdžio bei turintiems įvairių kitokių sveikatos sutrikimų, dėl eterinių aliejų vartojimo rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Eterinius aliejus laikykite vėsioje vietoje, sandariai uždarytus, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytoju.

 

Tapk draugu Facebook tinkle